Acıbadem Bodrum Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Okuyucularımızın derli toplu sayfalara kolayca göz atabilmesi ve faydalanabilmesi için derlemeler gerçekleştirdik. Acıbadem Bodrum Hastanesi Doktorları Randevu Muayene yazısını incelerken paylaşılan tavsiyeleri okumayı ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla web sitemize gelebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz.


Hekim Belirlerken Özen Gösterilecek Noktalar

Acıbadem Bodrum Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-14

Doktora güvenle bakmak: Hekime itimat etmek, doktorun karşısında kendinizi güvenli hissedebilmeniz , doktorunuza samimi olarak güven duymanız oldukça önemlidir. Hekimin sizinle alakalı olarak alacağı hükümler yaşam kalitenize direkt olarak etki gösterecektir. Eğer hekiminize güven duymazsanız, hekiminizin belirttiği önerilerine uyum göstermekte problem yaşarsınız. İşe yarar bir sağlık hizmeti görebilmek için en önde gelen şart doktorunuza güven duyabilmenizdir.

Doktorun alanındaki yeterliliği: Kendisinin uzmanlık yeterliliğini gözlemlerken bir takım noktalara önem vermek tavsiye edilir. Sağlık alanında çok hızlı yenilikler hayata geçer. Aynı zamanda çeşitli branşlar kendi içinde kollara ayrılırlar. Belirtilen sebepten ötürü doktorunuzun siziherhangi bir sebeple başka bir uzmana yönlendirmesi, doktorunuzun acemi olduğunu göstermez. Belirtilen durum ekip çalışması içinde bulunan kliniklerde sık sık yaşanmakta olup hekimin deneyimsizliği değil iyileşmenize gösterdiği özeni vurgular.

Doktorun yaklaşımı: doktor sorununuzu sormaya önem veriyor mu, sorunlarınızı dikkatle dinliyor? Tedavi süresince yeterince ilgileniyor mu? Sorunlarınızı açmanıza teşvik ediyor mu? Rahatsızlığınız konusunda size kapsamlı açıklama yapıyor mu? Alternatifleri izah ediyor mu? Bunlar son derece önemlidir. Durumunuz ile ilgili fikir almak, nedenini bilmek, riskleri öğrenmek en tabi hakkınızdır. Şayet hekimle böyle bir iletişimi oluşturabiliyorsanız, doktorunuzu iyi seçtiniz anlamına gelir.

Doktora Kolay Ulaşabilmek: Günümüzde iletişim çok vazgeçilmez. Bilhassa gebe kadınlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktoruyla iletişime geçmek isteyecektir. Benzer olaylarda doktora eposta vb. telekomünikasyon gereçleriyle erişebilmelisiniz. Bazı küçük şikayetler uzaktan çözülebilir.

İletişim: Doktorun anlaşılır bir şekilde konuşması son derece önemlidir. konuşurken tamamen tıbbi lügat kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. Bu yüzden hekimle konuşurken, ne anlattığını anlamanız çok önemli mühimdir.

Hekimlerin uzmanlık alanları

Doktor Randevu Muayene-21

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Poliklinik hizmeti yanı sıra endoskopi dalında da tanı ve tedavi amaçlı tüm gastroenteroloji işlemleri yapılmaktadır.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Birçok hastalıkta erken tedavi hayati önem taşır. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden birkaçı; kan sayımı, tiroit testi, dışkıda kan aranması.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Hastanın şikayetlerinin azalmasını takiben bu şikayetlerin nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-74

Doktor güler yüzlü olmalıdır: Hastalıklar insanları huzursuz eden durumlardır. Moral hastalıkların iyileşmesinde çok önemli bir faktördür. Sağlık sorunu nedeniyle mutsuz olan kimseye doktoru güler yüzüyle güven vermeli, rahatsızlığı kısa sürede atlatacağına yönelik telkinde bulunmalıdır. Samimi yaklaşmalı, hastanın içinde bulunduğu ruh halini hissederek yumuşak davranmalıdır.

Doktor dürüst olmalıdır: Hekim hastasına karşı son derece dürüst olmalı ve hastalarından hiçbir gerçeği katiyen saklamamalıdır. Ameliyat yapılmayan tedavilerle düzelme imkanı olan kişi ameliyat edilmemeli, ameliyat mutlak son çareyse yapılmalıdır. Hekim tedavideki her adımı maddi fayda beklemeden yapmalıdır. Yapılacak incelemeler ve ameliyat sırasında ihtiyaç duyulacak materyallerden maddi fayda beklememelidir.

Doktor yönlendirici olmalıdır: Doktor kendi dalı haricindeki hastalıklarda da hastaya yardımcı olmalı, uygun uzmanlara yönlendirmelidir.

Doktor gelişmeleri takip etmelidir: Tıp bilimi akıl almaz bir hızla gelişmektedir. Teknolojiy takip etmek yalnızca ilerlemiş ülkelerdeki kongrelere katılmak yoluyla olur. Bilimin getirdiklerinden faydalanmayan hekimler insanlara en modern tıp yöntemlerini sunamaz.