Adile Ferda Dağlı (Elazığ Tıbbi Patoloji) Doktoru Randevu Muayene

Okuyucularımızın düzenlenmiş konulara en kısa yoldan göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi için çalışmalar oluşturduk. Adile Ferda Dağlı (Elazığ Tıbbi Patoloji) Doktoru Randevu Muayene sayfasını okurken önemi vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi atlamayın. İleride ihtiyacınız olduğunda kolayca web sitemize erişebilmek isterseniz sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.


Doktorunuzu Seçerken Özen Gösterilecek Hususlar

Adile Ferda Dağlı (Elazığ Tıbbi Patoloji) Doktoru Randevu Muayene-71

Doktorunuza güven duymak: Doktorunuza güvenle yaklaşmak, doktorun yanında iyi hissetmeniz , doktorunuza gerçekten güven duymanız gerçekten önemlidir. Doktorunuzun sağlık sorununuzla ilgili olarak belirleyeceği hükümler sağlığınıza doğrudan tesir gösterecektir. Eğer hekime güvenmezseniz, hekiminizin belirttiği uyarılarına uymakta problem yaşarsınız. Düzgün bir muayene hizmeti alabilmeniz konusunda ilk şart ona itimat duymanızdır.

Hekimin alanındaki birikimi: Hekiminizin mesleki deneyimini sorgularken bazı noktalara özen göstermek tavsiye edilir. Tıpta oldukça kısa sürede ilerlemeler hayata geçer. Bununla birlikte türlü branşlar kendi içinde alt dallara bölünürler. Belirtilen sebepten ötürü hekimin sizi muayene edip diğer bir doktora yönlendirmesi, kendisinin acemi olduğunu göstermez. Bu durum takım çalışması içinde bulunan kliniklerde sıklıkla yaşanmakta olup doktorun yetersizliği değil iyi olmanıza verdiği önemi belirtir.

Doktorun tutumu: Hekiminiz şikayetlerinizi sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı dikkatle dinliyor? Tedavi süresince ne kadar ilgili? Soru sormaya ön ayak oluyor mu? Rahatsızlığınız ile ilgili size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Seçenekleri izah ediyor mu? Bunlar çok önemlidir. Sağlığınız hakkında bilgi edinmek, sebebini öğrenmek, riskleri karşılaştırabilmek sizin hakkınızdır. Eğer doktorunuzla böyle bir diyaloğu oluşturabiliyorsanız, hekiminizi doğru belirlediniz demektir.

Doktorunuza Ulaşılabilirlik: Günümüzde iletişim çok vazgeçilmez. Özellikle hamile bayanlar acil durumda hemen doktorla konuşmak isteyecektir. Acil olaylarda doktorunuza email gibi telekomünikasyon gereçleriyle erişebilmelisiniz. Bir takım mühim olmayan problemler uzaktan çözülebilir.

İletişim: Doktorunuzun kolay anlaşılır bir şekilde anlatması çok mühimdir. Bilgi verirken baştan sona tıbbi lügat söylemesi kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden doktorla konuşurken, konuştuklarını anlayabilmeniz oldukça mühimdir.

Hekimlerin bazı hizmet alanları

Doktor Randevu Muayene-51

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi pek çok yan dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Göğüs Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Diyabet.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir bölgesinde meydana gelebilen, bakteriler tarafından oluşturulan ve bazıları sirayet edebilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından takip edilir.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede tüm bölümler ile desteklenen Acil Servis, gece boyunca de hastanede kendi birimlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli tarafından desteklenmektedir. Öteki branşlarda ise nöbetteki doktorlar acil servise çağrıldıkları zaman çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-64

Hekim tecrübeli olmalıdır: Hekimin gerçekleştireceği operasyonu daha önce kaç kişiye uyguladığı, ameliyatı hangi periyotlarda gerçekleştirdiği çok önemlidir. Doktorun deneyimini kapsamlı olarak sorgulamalısınız. Bu konuda şüpheleriniz varsa başvuracağınız yegane kaynak doktorun çalıştığı hastanedeki ameliyathane çalışanlarıdır.