Albert Çakar (Kars Ortopedi Travmatoloji) Doktoru Randevu Muayene

Sitemizi ziyaret edenlerin güncel verilere zorluk çekmeden göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi için araştırmalar yaptık. Albert Çakar (Kars Ortopedi Travmatoloji) Doktoru Randevu Muayene yazısını okurken paylaşılan diğer yazıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolayca web sitemize ulaşabilmek isterseniz sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.


Hekiminizi Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar

Albert Çakar (Kars Ortopedi Travmatoloji) Doktoru Randevu Muayene-75

Doktora itimat etmek: Hekime güvenmek, kendisinin muayenesinde kendinizi rahat hissedebilmeniz ve doktorunuza sahiden güven duymanız çok mühimdir. Hekimin sağlık probleminizle ilgili belirleyeceği kararlar sağlığınıza doğrudan tesir edecektir. Eğer hekiminize güven duymazsanız, kendisinin size önerilerine uymakta zorlanırsınız. Nitelikli bir sağlık hizmeti almak için en önde gelen şart hekime güvenmenizdir.

Hekimin mesleki yeterliliği: Kendisinin uzmanlık birikimini gözlemlerken bir takım noktalara özen göstermek gerekir. Sağlık alanında son derece hızlı gelişmeler meydana gelir. Buna paralel olarak farklı uzmanlık alanları kendi içinde kollara ayrılırlar. Bu yüzden hekimin sizi muayene edip diğer bir hekime göndermesi, doktorunuzun tecrübesiz olduğunu göstermez. Belirtilen vaziyet takım çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sık sık görülmekte olup hekimin tecrübesizliği olmamakla birlikte iyileşmenize gösterdiği özeni belirtir.

Kendisinin tutumu: doktorunuz sorununuzu sormaya önem veriyor mu, şikayetlerinizi özenle not ediyor mu? Muayene sırasında yeterince ilgili mi? Soru sormaya ön ayak oluyor mu? Durumunuz konusunda size kapsamlı bilgi veriyor mu? Alternatifleri anlatıyor mu? Sayılanlar çok mühimdir. Sağlığınız ile ilgili fikir almak, sebebini bilmek, riskleri öğrenmek en tabi hakkınızdır. Eğer hekiminizle böyle bir iletişimi sağlayabiliyorsanız, hekiminizi doğru belirlediniz anlamına gelir.

Doktorunuza Ulaşabilmek: Günümüzde iletişim oldukça mühim. Bilhassa hamile bayanlar acil durumda hemen doktorla konuşmak isteyecektir. Bu gibi durumlarda doktorunuza mesaj gibi iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. Bir takım mühim olmayan şikayetler muayeneye gitmeden çözülebilir.

Karşılıklı Diyalog: Doktorun anlaşılır bir şekilde iletişim kurması çok mühimdir. konuşurken baştan sona anlamayacağınız kavramlar kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. Bu yüzden hekiminizle konuşurken, açıkladıklarını kavrayabilmeniz son derece önemlidir.

Doktorların bazı hizmet alanları

Doktor Randevu Muayene-00

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı iki grupta ele alınmaktadır. İlki; türlü hastalıkların uyarıcısı olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın habercisidir. Çoğu kez vücudumuzda bulunan doku hasarının belirtisidir. Akut ağrı vücudun uyarı mekanizmasının önemli bir bileşenidir.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Kalp Hastalıkları : Merkez, kalp hastalıklarında muayene, teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve koroner yoğun bakım konularında hastalarına hizmet verir.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-09

Doktor pozitif olmalıdır: Hastalıklar insanları mutsuz eden olaylardır. Güven hastalıkların iyileşmesinde oldukça mühim bir etkendir. Sağlık sorunu yüzünden stres altında bulunan kişiye doktor güler yüzüyle güven vermeli, hastalığı kısa sürede iyileştireceğine yönelik moral vermelidir. İçten davranmalı ve hastanın içinde bulunduğu durumu anlayarak yumuşak olmalıdır.