Ali Adar (İzmir Diş Hekimi) Doktoru Randevu Muayene

Sizlerin verilere kolayca ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi için kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdik. Ali Adar (İzmir Diş Hekimi) Doktoru Randevu Muayene bilgilerini incelerken bilgi verilen tavsiyeleri incelemeyi atlamayın. İleride aradığınızda kolaylıkla sitemize ulaşabilmek için sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.


Hekiminizi Belirlerken Özen Gösterilecek Konular

Ali Adar (İzmir Diş Hekimi) Doktoru Randevu Muayene-82

Doktorunuza itimat etmek: Doktorunuza güvenle bakmak, hekiminizin yanında kendinizi güvende hissedebilmeniz ve hekime gerçekten güvenmeniz gerçekten mühimdir. Hekiminizin sizinle ilgili olarak alacağı hükümler yaşam kalitenize direkt olarak tesir gösterecektir. Şayet doktora itimat etmezseniz, hekiminizin verdiği tavsiyelerine uymakta zorlanırsınız. Kaliteli bir destek alabilmeniz konusunda birinci koşul ona güven duymanızdır.

Hekiminizin uzmanlık yeterliliği: Kendisinin alanındaki deneyimini gözlemlerken bazı konulara önem vermek şarttır. Tıpta son derece çabuk yenilikler hayata geçer. Bununla birlikte türlü branşlar kendi içinde alt uzmanlık alanlarına ayrılırlar. O nedenle hekimin siziherhangi bir sebeple başka bir hekime yönlendirmesi, hekiminizin yetersiz olduğu anlamına gelmez. Açıklanan durum ekip çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında fazlaca yaşanmakta olup hekiminizin tecrübesizliği değil sağlığınıza gösterdiği ehemmiyeti vurgular.

Doktorun yaklaşımı: doktorunuz şikayetlerinizi sormaya özen gösteriyor mu, şikayetlerinizi özenle dinliyor? Muayene sırasında yeterince ilgili mi? Sorunlarınızı açmanıza teşvik ediyor mu? Sorununuz ile alakalı size kapsamlı açıklama yapıyor mu? Farklı tercihleri izah ediyor mu? Sayılanlar oldukça mühimdir. Durumunuz hakkında fikir almak, sebebini öğrenmek, riskleri bilmek en tabi hakkınızdır. Şayet hekiminizle bu iletişimi sağlayabiliyorsanız, doktorunuzu iyi seçtiniz demektir.

Hekime Kolay Ulaşabilmek: Çağımızda iletişim son derece vazgeçilmez. Özellikle gebe hastalar ihtiyaç duyduğunda hemen doktoruyla konuşmak zorunda kalacaktır. Bu gibi olaylarda hekiminize kısa mesaj gibi iletişim gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. kimi tıbbi müdahale gerektirmeyen problemler muayeneye gitmeden çözüme kavuşturulabilir.

Karşılıklı İletişim: Doktorunuzun kolay anlaşılır şekilde konuşması oldukça mühimdir. açıklama yaparken baştan sona tıbbi lügat söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorla konuşurken, ne demek istediğini anlamanız çok önemli mühimdir.

Doktorların uzmanlık alanları

Doktor Randevu Muayene-02

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-73

Doktor açıklayıcı olmalıdır: Hekim problemin kaynağının ne olduğunu, nasıl iyileştirileceğini, olursa tedavi sonrasında neler olabileceğini, iyileşmesi için yaşantısında nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini anlaşılır bir dille anlatmalıdır. Tüm soruları takip edip kapsamlı şekilde cevaplamalıdır. Kendisini hastanın yerine koymalı, endişelerine hak vermelidir. Ameliyat boyunca olabilecek beklenmeyen durumlar ile ilgili bilgi vermelidir.

Hekim referans gösterebilmelidir: Hasta, ameliyatı yapacak doktorun önceden bu operasyonu gerçekleştirdiği hastalarla konuşabilme hakkına sahip olmalıdır. Referans isteyen hastalarına, önceden ameliyat ettiği kişileri ameliyat olacak hastalarıyla görüştürmelidir. Hekim önceden yaptığı operasyonlarla ilgili hastasına rakamlar sunmalı, başarısızlık yüzdeleriyle ilgili açıkça açıklama yapmalıdır.