Alkan Bilginer (İstanbul Diş Hekimi) Doktoru Randevu Muayene

Ziyaretçilerimizin düzenlenmiş bilgilere zahmet çekmeden erişebilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle detaylı çalışmalar hayata geçirdik. Alkan Bilginer (İstanbul Diş Hekimi) Doktoru Randevu Muayene yazımızı okurken önemi vurgulanan uyarıları incelemeyi atlamayın. Bir daha aradığınızda kolayca sitemize erişebilmek isterseniz sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.


Doktor Belirlerken Özen Gösterilecek Konular

Alkan Bilginer (İstanbul Diş Hekimi) Doktoru Randevu Muayene-14

Doktorunuza güvenle bakmak: Hekiminize güven duymak, onun denetiminde güvenli hissetmeniz , hekiminize yürekten güvenmeniz oldukça önemlidir. Doktorunuzun sağlık sorununuzla ilgili olarak alacağı hükümler sağlığınıza direkt olarak etki edecektir. Eğer doktora itimat etmezseniz, hekiminizin verdiği uyarılarına uymakta sorun yaşarsınız. İşe yarar bir sağlık desteği alabilmeniz için en önde gelen şart doktorunuza güven duymanızdır.

Doktorunuzun mesleki deneyimi: Kendisinin uzmanlık deneyimini araştırırken bir takım konulara özen göstermek fayda sağlar. Tıp biliminde oldukça kısa sürede yenilikler hayata geçer. Aynı zamanda farklı uzmanlık alanları kendi içinde kollara ayrılırlar. Bu yüzden hekiminizin siziherhangi bir sebeple diğer bir doktora yönlendirmesi, hekiminizin deneyimsiz olduğu anlamına gelmez. Açıklanan vaziyet ekip çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde fazlaca görülmekte olup hekiminizin deneyimsizliği olmamakla birlikte iyi olmanıza gösterdiği ehemmiyeti vurgular.

Hekimin yaklaşımı: doktorunuz soru sormaya önem veriyor mu, sorunlarınızı dikkatle dinliyor? Tedavi ederken yeterince ilgileniyor mu? Soru sormaya teşvik ediyor mu? Sorununuz ile alakalı size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Farklı tercihleri izah ediyor mu? Sayılanlar çok mühimdir. Hastalığınız hakkında bilgi almak, nedenini öğrenmek, riskleri karşılaştırabilmek sizin hakkınızdır. Eğer doktorunuzla böyle bir diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi iyi belirlediniz anlamına gelir.

Hekiminize Ulaşabilmek: Günümüzde iletişim son derece mühim. Özellikle bebek bekleyen kadınlar beklenmedik bir durumda hemen doktorla konuşmak isteyecektir. Acil olaylarda doktora kısa mesaj gibi iletişim araçlarıyla erişebilmelisiniz. kimi önemsiz problemler uzaktan giderilebilir.

İletişim: Hekiminizin anlaşılır şekilde iletişim kurması oldukça mühimdir. açıklama yaparken baştan sona tıbbi kavramlar kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle hekiminizle konuşurken, ne demek istediğini kavrayabilmeniz oldukça mühimdir.

Doktorların bazı uzmanlık alanları

Doktor Randevu Muayene-43

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Psikiyatri : Tıbbi yaklaşımın özünde sorunun doğru tanımlanması çok önemlidir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Kan Hastalıkları : Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-74

Hekim pozitif olmalıdır: Sağlık sorunları insanları huzursuz eden durumlardır. Moral hastalıkların tedavisinde oldukça mühim bir etkendir. Hastalık nedeniyle huzursuz olan hastaya hekim pozitif enerji aşılamalı, hastalığı en kısa zamanda iyileştireceğine yönelik moral vermelidir. İçten yaklaşmalı, kişinin içinde bulunduğu ruh halini anlayarak yumuşak davranmalıdır.

Hekim erişilebilir olmalıdır: Hasta ameliyat olduğu doktora çok önemli durumda erişebileceğini bilmelidir. Doktor cep telefonunu vermekten geri durmamalı, acil durumlarda telefona asistanı yerine kendisi yanıt vermelidir.

Hekim referans gösterebilmelidir: Hasta, ameliyat olacağı hekimin daha önce bu ameliyatı yaptığı kişilerle konuşabilme hakkına sahip olmalıdır. Referans isteyen hastalarına, önceden tedavi ettiği kişileri ameliyat olacak hastalarıyla görüştürmelidir. Doktor daha önce gerçekleştirdiği ameliyatlarla alakalı hastasına rakamlar sunmalı, başarısızlık yüzdeleriyle alakalı dürüstçe bilgi vermelidir.

Doktor yenilikleri takip etmelidir: Tıp bilimi baş döndürücü bir ivmeyle ilerlemektedir. Teknolojiy takip etmek ancak ilerlemiş ülkelerdeki bilimsel toplantılara katılmak yoluyla olur. Teknolojinin gereklerinden yararlanmayan doktorlar insanlara en yeni tıp tekniklerini sunamaz.