Ankara Beypazarı Üroloji Doktoru Randevu Alma

Sizlerin doğru yazılara zorluk çekmeden göz atabilmesi ve anlayabilmesi düşüncesiyle kapsamlı araştırmalar oluşturduk. Ankara Beypazarı Üroloji Doktoru Randevu Alma sayfasını okurken vurgulanan diğer yazıları okumayı ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla makalelerimize gelebilmek için web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.


Doktor Belirlerken Özen Gösterilecek Noktalar

Ankara Beypazarı  Üroloji Doktoru Randevu Alma-34

Hekime güvenmek: Hekiminize güven duymak, hekiminizin yanında kendinizi güvenli hissetmeniz ve hekime gerçekten güvenmeniz oldukça önemlidir. Doktorun sizinle ilgili belirleyeceği kararlar yaşam kalitenize direkt olarak etki edecektir. Olur da ona güvenmezseniz, onun size önerilerine uyum göstermekte problem yaşarsınız. Seçkin bir sağlık yardımı görebilmek için en önde gelen şart doktorunuza itimat duymanızdır.

Doktorun mesleki deneyimi: Hekimin alanındaki deneyimini gözlemlerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Sağlık alanında oldukça çabuk gelişmeler meydana gelir. Bununla birlikte çeşitli kollar kendi içinde branşlara bölünürler. Belirtilen sebepten ötürü doktorun sizi muayene edip diğer bir uzmana göndermesi, doktorunuzun yetersiz olduğunu göstermez. Açıklanan olay takım çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sıklıkla yaşanmakta olup hekiminizin yetersizliği değil sizin iyileşmenize gösterdiği önemi vurgular.

Hekiminizin yaklaşımı: doktor soru sormaya önem veriyor mu, sorularınızı özenle dinliyor? İnceleme ederken yeterince ilgileniyor mu? Soru sormaya teşvik ediyor mu? Sorununuz ile ilgili size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Alternatifleri açıklıyor mu? Sayılanlar çok önemlidir. Hastalığınız ile alakalı bilgi edinmek, nedenini öğrenmek, riskleri bilmek en doğal hakkınızdır. Eğer hekiminizle böyle bir iletişimi kurabiliyorsanız, hekiminizi doğru seçtiniz demektir.

Doktorunuza Kolay Ulaşabilmek: Günümüzde iletişim oldukça mühim. Özellikle bebek bekleyen bayanlar beklenmedik bir durumda hemen doktorla iletişime geçmek isteyecektir. Benzer durumlarda hekime mesaj gibi iletişim araçlarıyla erişebilmelisiniz. Bir takım tıbbi müdahale gerektirmeyen sorunlar hekim müdahalesi gerekmeden çözüme kavuşturulabilir.

İletişim: Doktorunuzun anlaşılır bir şekilde iletişim kurması oldukça önemlidir. açıklama yaparken sadece tıbbi terimler kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle hekimle diyalog kurarken, anlattıklarını anlayabilmeniz çok önemli mühimdir.

Hekimlerin bazı hizmet alanları

Ankara Beypazarı  Üroloji Doktoru Randevu Alma-63

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde kan hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, endokrin sistem hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : iç salgı bezlerinin tümörleri. Ayrıca trigliserid yüksekliği gibi metabolizma rahatsızlıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Gastroenteroloji : Özofagus, mide ve rektumdaki yabancı cisimler endoskopi yardımı ile çıkarılabilir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer hastalıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi amacıyla cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum rahatsızlıkları hipertansiyon gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemli hastalıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişim çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından takip edilmelidir. Gelişme çağında bulunan çocukların düzgün bir çene yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedbirler alınmalıdır.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

Ankara Beypazarı  Üroloji Doktoru Randevu Alma-18

Doktor güvenilir olmalıdır: Doktor hastasına karşı her konuda açık olmalı, hastalarından gerçekleri hiçbir koşulda saklamamalıdır. Ameliyatsız yöntemlerle iyileşme ihtimali olan kişi ameliyat edilmemeli, ameliyat kesinlikle son çareyse tercih edilmelidir. Hekim tedavideki her aşamayı ek bir kazanç beklentisi olmadan yapmalıdır. Uygulanacak tetkikler ve operasyon sırasında ihtiyaç duyulacak malzemelerden kazanç beklentisinde olmamalıdır.

Doktor yardımcı olmalıdır: Hekim, meslek gereği gerçekleştirdiği ameliyat ve tedavilerden para kazanmalıdır. Kazanılan para asla anormal rakamlara ulaşmamalı, parasal açıdan yetersiz olan kişilere mümkün olduğunca destek çıkılmalı, fuzuli tahlillerden kaçınılmalıdır. Gerekli tahlil ve ameliyatlar için sağlık kuruluşlarından hesaplı fiyat tariflereri sağlanmalıdır.

Doktor yenilikleri takip etmelidir: Tıp teknolojisi akıl almaz bir hızla gelişmektedir. Gelişmeler takip etmek sadece ilerlemiş milletlerdeki seminerlere katılmak yoluyla olur. Bilimin getirdiklerinden istifade etmeyen hekimler hastalarına en gelişmiş tedavi tekniklerini sunamaz.