Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğt Arş Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Değerli ziyaretçilerimizin detaylı verilere zorluk çekmeden ulaşabilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle detaylı çalışmalar oluşturduk. Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğt Arş Hastanesi Doktorları Randevu Muayene sayfamızı incelerken bilgi paylaşılan ipuçlarını incelemeyi pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sitemize erişebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyin.


Hekim Belirlerken Önem Verilecek Konular

Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğt Arş Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-06

Doktora güvenmek: Hekime güven duymak, hekimin karşısında huzurlu hissetmeniz ve hekiminize samimi olarak güven duymanız gerçekten mühimdir. Doktorun sağlık sorununuzla alakalı belirleyeceği kararlar yaşam kalitenize doğrudan etki gösterecektir. Eğer doktora güven duymazsanız, kendisinin size önerilere uyum göstermekte sorun yaşarsınız. İşe yarar bir tedavi hizmeti alabilmek konusunda en önde gelen şart hekime güvenmenizdir.

Hekimin alanındaki tecrübesi: Hekiminizin mesleki yeterliliğini sorgularken bir takım konulara özen göstermek gerekir. Sağlık alanında son derece çabuk ilerlemeler hayata geçer. Bununla birlikte türlü branşlar kendi içinde alt uzmanlık alanlarına ayrılırlar. Bu yüzden hekiminizin siziherhangi bir sebeple başka bir uzmana yönlendirmesi, hekimin acemi olduğu anlamına gelmez. Açıklanan durum ekip çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sık sık tecrübe edilmekte olup hekiminizin bilgisizliği değil iyileşmenize verdiği önemi vurgular.

Doktorun tutumu: doktor sorununuzu sormaya önem veriyor mu, şikayetlerinizi özenle dinliyor? İnceleme sırasında ne kadar ilgili? Soru sormaya cesaretlendiriyor mu? Sorununuz hakkında size kapsamlı bilgi veriyor mu? Farklı tercihleri izah ediyor mu? Bunlar son derece mühimdir. Hastalığınız ile alakalı bilgi almak, nedenini bilmek, riskleri bilmek en doğal hakkınızdır. Şayet hekiminizle böyle bir iletişimi sağlayabiliyorsanız, hekiminizi doğru seçtiniz demektir.

Hekime Kolay Ulaşabilmek: Çağımızda iletişim son derece önemli. Bilhassa gebe kadınlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktorla iletişime geçmek zorunda kalacaktır. Acil durumlarda hekiminize email gibi iletişim gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. kimi mühim olmayan şikayetler doktora gitmeden giderilebilir.

Diyalog: Doktorunuzun anlaşılır şekilde anlatması oldukça mühimdir. açıklama yaparken tamamen tıbbi lügat kullanması kafanızı karıştıracaktır. O nedenle doktorunuzla diyalog kurarken, konuştuklarını anlayabilmeniz çok önemli önemlidir.

Doktorların ilgi alanları

Doktor Randevu Muayene-68

Mamografi : Bu merkeze başvuran hastalar, meme hastalıkları konusunda uzman olan hekimler tarafından değerlendirilmektedir.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-87

Doktor izah edici olmalıdır: Doktor hastalığın ne olduğunu, nasıl iyileştirileceğini, olursa tedavi sonrasında neler olabileceğini, iyileşmesi için günlük yaşamda nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini detaylı anlatmalıdır. Her soruyu dinleyip detaylı olarak cevaplamalıdır. Kendisini hastanın yerine koymalı, tasalarına anlayış göstermelidir. Ameliyat boyunca meydana gelebilecek beklenmeyen durumlar ile ilgili bilgi vermelidir.

Hekim güvenilir olmalıdır: Hekim hastasına karşı son derece dürüst olmalı, hastasından gerçekleri katiyen saklamamalıdır. Ameliyatsız yöntemlerle düzelme imkanı olan hasta ameliyata alınmamalı, operasyon mutlak gerekliyse tercih edilmelidir. Hekim tedavideki her adımı maddi fayda beklentisi olmadan gerçekleştirmelidir. Yapılacak incelemeler ve ameliyat sırasında kullanılacak malzemelerden ek bir kazanç beklememelidir.