Ankara Gölbaşı Jinekolog Listesi

Sitemizi takip edenlerin gerçek konulara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve cevap bulabilmesi için uzun süren çalışmalar hayata geçirdik. Ankara Gölbaşı Jinekolog Listesi sayfamızı okurken paylaşılan uyarıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla web sitemize erişebilmek isterseniz sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.


Hekim Seçerken Önem Verilecek Noktalar

Ankara Gölbaşı  Jinekolog Listesi-19

Hekime güvenle bakmak: Doktorunuza itimat etmek, hekimin muayenesinde kendinizi huzurlu hissedebilmeniz , doktorunuza sahiden güven duymanız çok önemlidir. Hekimin sizinle ilgili belirleyeceği kararlar sağlığınıza doğrudan tesir gösterecektir. Olur da hekime güvenmezseniz, kendisinin size önerilerine uyum göstermekte sorun yaşarsınız. Seçkin bir sağlık yardımı görmek konusunda birinci şart hekiminize itimat duymanızdır.

Doktorun alanındaki tecrübesi: Doktorun alanındaki birikimini gözlemlerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Sağlık alanında son derece çabuk ilerlemeler meydana gelir. Bununla birlikte türlü dallar kendi içinde alt branşlara bölünürler. O nedenle doktorun sizi muayene edip diğer bir uzmana yönlendirmesi, onun bilgisiz olduğu anlamına gelmez. Açıklanan vaziyet ekip çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sık sık yaşanmakta olup hekiminizin tecrübesizliği değil şifa bulmanıza gösterdiği ehemmiyeti vurgular.

Doktorun yaklaşımı: doktor soru sormaya özen gösteriyor mu, sorunlarınızı özenle not ediyor mu? Tedavi süresince yeterince ilgili mi? Soru sormaya ön ayak oluyor mu? Sorununuz ile alakalı size kapsamlı bilgi veriyor mu? Seçenekleri izah ediyor mu? Sayılanlar oldukça mühimdir. Durumunuz hakkında bilgi edinmek, nedenini bilmek, riskleri karşılaştırabilmek sizin hakkınızdır. Şayet doktorunuzla bu diyaloğu kurabiliyorsanız, doktorunuzu doğru belirlediniz anlamına gelir.

Hekime Ulaşılabilirlik: Günümüzde telekomünikasyon oldukça önemli. Özellikle bebek bekleyen bayanlar beklenmedik bir durumda her an doktoruyla konuşmak zorunda kalacaktır. Benzer olaylarda doktorunuza eposta gibi iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. Bir takım tıbbi müdahale gerektirmeyen sorunlar uzaktan çözüme kavuşturulabilir.

Karşılıklı Diyalog: Doktorun kolay anlaşılır şekilde iletişim kurması çok mühimdir. açıklama yaparken baştan sona anlamayacağınız kavramlar söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle hekimle diyalog kurarken, söylediklerin anlamanız çok önemli önemlidir.

Hekimlerin hizmet alanları

Ankara Gölbaşı  Jinekolog Listesi-41

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını teşhis etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde kan hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların sebep oldukları hastalıkların başında; bakteriler, virüsler, mantarlar ve parazitler gelmektedir. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının kesin teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının tanısı amacına yönelik cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum problemleri ani ölüm gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en dikkate alınması gereken hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocuk dişlerinin tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir diş hekimliği branşıdır. Çocukların büyüme çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Büyüme çağındaki çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

Ankara Gölbaşı  Jinekolog Listesi-24

Doktor yardımcı olmalıdır: Hekim, meslek gereği gerçekleştirdiği operasyon ve tedavilerden para kazanmalıdır. Bu para asla anormal rakamlara ulaşmamalı, parasal durumu yetersiz olan kişilere imkanla el verdiğince destek çıkılmalı, gerekmeyen tetkiklerden kaçınılmalıdır. Gereken tetkik ve operasyonlar için sağlık kurumlarından hesaplı fiyat tariflereri sağlanmalıdır.