Antakya Akademi Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Okuyucularımızın kapsamlı bilgilere zahmet çekmeden göz atabilmesi ve inceleyebilmesi için uzun süren derlemeler gerçekleştirdik. Antakya Akademi Hastanesi Doktorları Randevu Muayene sayfasını okurken bilgi verilen ipuçlarını incelemeyi ihmal etmeyin. Gelecekte aradığınızda kolaylıkla sayfalarımıza erişebilmek için web sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.


Doktorunuzu Belirlerken Önem Verilecek Noktalar

Antakya Akademi Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-64

Doktora güvenle yaklaşmak: Doktorunuza güven duymak, doktorun yanında güvenli hissedebilmeniz ve hekime sahiden itimat etmeniz çok önemlidir. Doktorun sorununuzla ilgili olarak alacağı kararlar sağlığınıza doğrudan tesir gösterecektir. Şayet ona güven duymazsanız, hekimin size tembihlerine uymakta zorluk çekersiniz. Kaliteli muayene hizmeti görebilmek konusuyla ilgili ilk şart hekiminize güvenmenizdir.

Kendisinin mesleki deneyimi: Hekiminizin alanındaki birikimini araştırırken bazı noktalara dikkat etmek şarttır. Tıpta son derece çabuk gelişmeler hayata geçer. Bununla birlikte farklı uzmanlık alanları kendi içinde alt branşlara ayrılırlar. Belirtilen sebepten ötürü doktorun siziherhangi bir sebeple başka bir uzmana yönlendirmesi, hekiminizin deneyimsiz olduğu anlamına gelmez. Bu durum takım çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında fazlaca görülmekte olup hekiminizin yetersizliği değil sağlığınıza verdiği ehemmiyeti belirtir.

Kendisinin yaklaşımı: doktor şikayetlerinizi sormaya önem veriyor mu, sorunlarınızı özenle not alıyor mu? İnceleme süresince yeterince ilgili mi? Soru sormaya ön ayak oluyor mu? Durumunuz ile alakalı size detaylı bilgi veriyor mu? Seçenekleri anlatıyor mu? Bunlar çok mühimdir. Rahatsızlığınız ile alakalı bilgi almak, sebebini öğrenmek, riskleri öğrenmek bir hasta olarak sizin hakkınızdır. Eğer hekiminizle böyle bir diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi doğru seçtiniz demektir.

Doktora Ulaşabilmek: Günümüzde iletişim oldukça vazgeçilmez. Özellikle hamile hastalar ihtiyaç duyduğunda hemen doktorla iletişime geçmek isteyecektir. Benzer durumlarda hekime email vb. telekomünikasyon gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. kimi önemsiz problemler uzaktan giderilebilir.

Karşılıklı İletişim: Hekiminizin anlaşılır bir şekilde iletişim kurması son derece önemlidir. açıklama yaparken tamamen anlamayacağınız terimler söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorla diyalog kurarken, konuştuklarını kavrayabilmeniz çok önemli mühimdir.

Hekimlerin bazı hizmet alanları

Doktor Randevu Muayene-95

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Bilgisayarlı tomografi : MR, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri hakkında bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı operasyonlar yapılmakta ve daha önce ölümle sonuçlanan operasyonlar artık olumlu neticelenmektedir.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Tanı için yapılan işlemlerden biri karaciğer iğne biyopsisidir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun herhangi bir kısmında kendini gösterebilen, bakteriler tarafından oluşturulan ve bir kısmı sirayet edebilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen AIDS’e kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanlarınca tedavi edilebilmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer rahatsızlıklarının kesin tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının tanısı amacıyla cilt alerji testleri yapılır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları inme gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en dikkate alınması gereken rahatsızlıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık ratlanılanıdır.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-98