Antalya Devlet Hastanesi Sema Yazar Semt Polikliniği Doktorları Randevu Muayene

Değerli okuyucularımızın kapsamlı yazılara zahmet çekmeden göz atabilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle çalışmalar oluşturduk. Antalya Devlet Hastanesi Sema Yazar Semt Polikliniği Doktorları Randevu Muayene makalesini gözden geçirirken altı çizilen uyarıları gözden geçirmeyi pas geçmeyin. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sitemize girebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.


Doktor Seçerken Özen Gösterilecek Noktalar

Antalya Devlet Hastanesi Sema Yazar Semt Polikliniği Doktorları Randevu Muayene-84

Hekime güvenle yaklaşmak: Doktorunuza güvenle yaklaşmak, kendisinin denetiminde huzurlu hissedebilmeniz ve hekime gerçekten güven duymanız oldukça önemlidir. Onun sağlık sorununuzla ilgili vereceği kararlar yaşam kalitenize direkt olarak etki gösterecektir. Şayet hekiminize itimat etmezseniz, hekimin size tembihlerine uymakta zorluk çekersiniz. Başarılı hizmet alabilmek konusuyla ilgili ilk koşul ona güvenmenizdir.

Kendisinin mesleki birikimi: Kendisinin uzmanlık birikimini araştırırken bazı noktalara özen göstermek fayda sağlar. Sağlık alanında son derece çabuk gelişmeler hayata geçer. Aynı zamanda farklı uzmanlık alanları kendi içinde alt dallara ayrılırlar. Belirtilen sebepten ötürü hekimin siziherhangi bir sebeple diğer bir uzmana göndermesi, doktorunuzun tecrübesiz olduğunu göstermez. Belirtilen durum ekip çalışması içinde bulunan sağlık kuruluşlarında sıklıkla yaşanmakta olup hekimin bilgisizliği değil sizin iyi olmanıza verdiği ehemmiyeti belirtir.

Kendisinin tutumu: doktor soru sormaya önem veriyor mu, sorunlarınızı dikkatle not alıyor mu? Tedavi ederken yeterince ilgili mi? Soru sormaya cesaretlendiriyor mu? Hastalığınız hakkında size ayrıntılı açıklama yapıyor mu? Alternatifleri anlatıyor mu? Sayılanlar çok önemlidir. Rahatsızlığınız ile alakalı fikir almak, sebebini öğrenmek, riskleri değerlendirmek en tabi hakkınızdır. Eğer doktorla böyle bir iletişimi sağlayabiliyorsanız, hekiminizi iyi seçtiniz anlamına gelir.

Hekime Kolay Ulaşabilmek: Çağımızda telekomünikasyon çok vazgeçilmez. Özellikle bebek bekleyen bayanlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktorla görüşmek isteyecektir. Acil olaylarda hekime eposta gibi iletişim araçlarıyla erişebilmelisiniz. Bir takım tıbbi müdahale gerektirmeyen şikayetler hekim müdahalesi gerekmeden giderilebilir.

İletişim: Hekiminizin anlayacağınız dilden iletişim kurması çok önemlidir. Bilgi verirken tamamen tıbbi terimler kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorunuzla konuşurken, ne anlattığını anlamanız çok önemli önemlidir.

Doktorların hizmet alanları

Doktor Randevu Muayene-25

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı iki grupta ele alınmaktadır. İlki; çeşitli rahatsızlıkların habercisi olarak karşımıza çıkan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalık habercisidir. Pek çok zaman vücutta var olan doku tahribatının habercisidir. Akut ağrı vücudun alarm sisteminin önemli bir parçasıdır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu hakkında bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok hassas ameliyatlar yapılabilmekte ve daha önce ölümle neticelenen operasyonlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Yoğun bakım : Toplumların ortalama yaşam sürelerindeki gelişmeler de yoğun bakım ünitelerindeki verimli gelişmelerin katkısı büyüktür. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde kaliteli yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği branşıdır. Çocuğun gelişme sürecinde çene gelişimi, Ortodontistler tarafından takip edilmelidir. Büyüme çağındaki çocukların sağlıklı çene yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-65

Hekim öğretici olmalıdır: Hekim hastalığın ne olduğunu, nasıl iyileştirileceğini, olursa ameliyat sonrasında neler yaşanabileceğini, iyileşmesi için yaşamında nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini ayrıntılı anlatmalıdır. Tüm soruları takip edip kapsamlı şekilde cevaplamalıdır. Hasta ile empati kurmalı ve endişelerine hak vermelidir. Tedavi boyunca meydana gelebilecek komplikasyonlar hakkında açıklama yapmalıdır.

Hekim güvenilir olmalıdır: Hekim hastalarına karşı her konuda açık olmalı, hastalarından gerçekleri hiçbir koşulda gizlememelidir. Ameliyatsız yöntemlerle tedavi ihtimali bulunan hasta ameliyat edilmemeli, ameliyat kesinlikle son çareyse yapılmalıdır. Doktor tedavideki her aşamayı kazanç beklemeden yapmalıdır. Yapılacak tetkikler ve ameliyat sırasında ihtiyaç duyulacak materyallerden ek bir kazanç beklememelidir.

Doktor yönlendirici olmalıdır: Doktor kendi uzmanlığı haricindeki hastalıklarda da hastaya destek olmalı, doğru tedavi seçeneklerine yönlendirmelidir.