Antalya Muratpaşa Psikolog Randevu Alma

Ziyaretçilerimizin kaliteli konulara pratik yoldan ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi gayesiyle kapsamlı derlemeler oluşturduk. Antalya Muratpaşa Psikolog Randevu Alma sayfasını okurken altı çizilen uyarıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla yazılarımıza erişebilmek için bu siteyi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.


Hekim Belirlerken Önem Verilecek Hususlar

Antalya Muratpaşa  Psikolog Randevu Alma-13

Hekime güvenle bakmak: Hekime güven duymak, onun yanında kendinizi güvende hissedebilmeniz ve doktora sahiden itimat etmeniz çok mühimdir. Doktorunuzun probleminizle ilgili alacağı hükümler sağlığınıza direkt olarak etki gösterecektir. Olur da doktora güven duymazsanız, doktorun verdiği tavsiyelerine uyum göstermekte zorluk çekersiniz. Kaliteli bir destek alabilmeniz konusunda en önde gelen koşul doktorunuza güvenmenizdir.

Hekimin mesleki birikimi: Kendisinin mesleki deneyimini gözlemlerken bir takım konulara özen göstermek şarttır. Tıpta çok kısa sürede ilerlemeler meydana gelir. Buna paralel olarak çeşitli kollar kendi içinde branşlara bölünürler. O nedenle doktorunuzun siziherhangi bir sebeple diğer bir hekime yönlendirmesi, doktorunuzun bilgisiz olduğu anlamına gelmez. Bu durum takım çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sıklıkla tecrübe edilmekte olup hekimin deneyimsizliği olmamakla birlikte sizin şifa bulmanıza gösterdiği özeni vurgular.

Doktorunuzun yaklaşımı: doktor sorununuzu sormaya özen gösteriyor mu, sorunlarınızı özenle not ediyor mu? İnceleme süresince ne kadar ilgili? Sorunlarınızı açmanıza ön ayak oluyor mu? Sorununuz hakkında size kapsamlı açıklama yapıyor mu? Seçenekleri açıklıyor mu? Bunlar çok mühimdir. Durumunuz ile ilgili bilgi edinmek, sebebini bilmek, tedavi yollarını öğrenmek bir hasta olarak sizin hakkınızdır. Eğer hekimle böyle bir diyaloğu oluşturabiliyorsanız, doktorunuzu doğru belirlediniz demektir.

Doktorunuza Ulaşabilmek: Günümüzde iletişim son derece önemli. Bilhassa bebek bekleyen kadınlar ihtiyaç duyduğunda her an doktorla konuşmak zorunda kalacaktır. Benzer durumlarda doktora eposta vb. iletişim gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. Bir takım mühim olmayan şikayetler hekim müdahalesi gerekmeden çözüme kavuşturulabilir.

Diyalog: Hekimin kolay anlaşılır şekilde konuşması son derece mühimdir. açıklama yaparken sadece tıbbi kavramlar kullanması kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden doktorla diyalog kurarken, ne anlattığını kavrayabilmeniz son derece önemlidir.

Doktorların ilgi alanları

Antalya Muratpaşa  Psikolog Randevu Alma-75

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Özellikle kanserde erken teşhis tedavi başarısını da artırmaktadır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden birkaçı; kan sayımı, lipid düzeyi, dışkıda kan aranması.

Dermatoloji : Dermatoloji, deri, saç, tırnaklarla alakalı rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi tıbbın önemli ve geniş kapsamlı alanlarından biridir. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

Antalya Muratpaşa  Psikolog Randevu Alma-21

Hekim güler yüzlü olmalıdır: Sağlık sorunları insanları rahatsız eden olaylardır. Güven rahatsızlıkların tedavisinde çok mühim bir faktördür. Hastalık yüzünden huzursuz olan kişiye doktoru güler yüzüyle güven aşılamalı, rahatsızlığı kısa sürede iyileştireceğine dair moral vermelidir. Samimi davranmalı, hastanın içinde bulunduğu durumu hissederek yumuşak olmalıdır.

Hekim ulaşılabilir olmalıdır: Hasta ameliyat olacağı doktora beklenmeyen durumda erişebileceğini bilmelidir. Doktor cep telefonunu vermekten geri durmamalı, acil durumlarda telefona yardımcısı yerine kendisi yanıt vermelidir.