Antalya Üroloji Doktoru Muayene Ücreti

Okuyucularımızın doğru sayfalara pratik yoldan erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi için çalışmalar yaptık. Antalya Üroloji Doktoru Muayene Ücreti bilgilerini incelerken bilgi paylaşılan ipuçlarını incelemeyi unutmayın. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda kolayca makalelerimize erişebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyin.


Doktorunuzu Belirlerken Dikkat Edilecek Noktalar

Antalya Üroloji Doktoru Muayene Ücreti-23

Doktora itimat etmek: Doktora güvenle bakmak, kendisinin muayenesinde kendinizi huzurlu hissedebilmeniz , ona gerçekten itimat etmeniz gerçekten mühimdir. Hekimin sorununuzla ilgili belirleyeceği kararlar sağlığınıza doğrudan tesir edecektir. Şayet doktorunuza itimat etmezseniz, hekiminizin belirttiği uyarılarına uymakta sorun yaşarsınız. Seçkin sağlık hizmeti görebilmek için birinci şart ona güven duymanızdır.

Doktorunuzun uzmanlık tecrübesi: Hekimin mesleki yeterliliğini gözlemlerken bazı konulara dikkat etmek gerekir. Tıp biliminde oldukça kısa sürede gelişmeler hayata geçer. Bununla birlikte türlü branşlar kendi içinde uzmanlık alanlarına ayrılırlar. Belirtilen sebepten ötürü hekiminizin siziherhangi bir sebeple başka bir doktora yönlendirmesi, hekiminizin kötü olduğu anlamına gelmez. Bu vaziyet takım çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde sık sık yaşanmakta olup hekimin deneyimsizliği değil şifa bulmanıza verdiği özeni belirtir.

Hekimin yaklaşımı: doktor sorununuzu sormaya özen gösteriyor mu, şikayetlerinizi özenle not alıyor mu? İnceleme süresince ne kadar ilgili? Daha fazla sormanız için ön ayak oluyor mu? Sorununuz konusunda size detaylı bilgi veriyor mu? Alternatifleri anlatıyor mu? Sayılanlar oldukça önemlidir. Rahatsızlığınız hakkında bilgi edinmek, sebebini bilmek, riskleri değerlendirmek en tabi hakkınızdır. Şayet hekiminizle böyle bir iletişimi kurabiliyorsanız, hekiminizi doğru belirlediniz demektir.

Doktora Ulaşılabilirlik: Günümüzde iletişim oldukça önemli. Özellikle gebe kadınlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktoruyla görüşmek isteyecektir. Bu gibi olaylarda doktora mobil telefon vb. telekomünikasyon gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. Bir takım önemsiz sorunlar muayeneye gitmeden çözüme kavuşturulabilir.

Diyalog: Hekimin kolay anlaşılır dilden iletişim kurması oldukça önemlidir. konuşurken baştan sona anlamayacağınız kavramlar kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle hekimle konuşurken, konuştuklarını kavrayabilmeniz oldukça mühimdir.

Hekimlerin bazı ilgi alanları

Antalya Üroloji Doktoru Muayene Ücreti-32

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun herhangi bir kısmında meydana gelebilen, virüsler tarafından ortaya çıkan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıklardır. ishallerden ciddi hatta ölümcül olabilen menenjite kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından takip edilebilmektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının kesin teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin tanısı için cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum rahatsızlıkları kardiyovasküler gibi sonuçları ile uyku hastalıkları içinde en dikkate alınması gereken rahatsızlıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Doktor Nasıl Olmalıdır?

Antalya Üroloji Doktoru Muayene Ücreti-97

Doktor güler yüzlü olmalıdır: Sağlık sorunları insanları mutsuz eden olaylardır. Güven rahatsızlıkların tedavisinde oldukça önemli bir etkendir. Hastalık yüzünden huzursuz bulunan kimseye hekim güler yüzüyle güven aşılamalı, hastalığı en kısa zamanda atlatacağına yönelik moral vermelidir. Samimi yaklaşmalı ve hastanın içinde bulunduğu durumu anlayarak anlayışlı olmalıdır.

Hekim ulaşılabilir olmalıdır: Kişi ameliyat olduğu hekime acil durumda ulaşabileceğini bilmelidir. Hekim cep telefonunu vermekten çekinmemeli, acil durumlarda telefona yardımcısı yerine kendisi cevap vermelidir.

Doktor yol gösterici olmalıdır: Doktor kendi uzmanlığı haricindeki hastalıklarda da insanlara yol gösterici olmalı, uygun tedavi seçeneklerine yönlendirmelidir.

Hekim iyi giyimli olmalıdır: Doktor hastasına saygı göstermeli ve bu sebepten ötürü daima iyi giyimli olmalıdır. Kendisine gösterdiği özen onun karşısındakinin tedavisinde de göstereceği özenin göstergesidir.

Hekim referans gösterebilmelidir: Hasta, ameliyat olacağı doktorunun daha önce bu ameliyatı yaptığı hastalarla görüşebilme hakkına sahip olmalıdır. Referans talebinde bulunan hastalarına, daha önce tedavi ettiği kişileri referans olarak göstermelidir. Hekim daha önce yaptığı operasyonlarla alakalı hastasına veriler sunmalı, komplikasyon oranlarıyla ilgili dürüstçe açıklama yapmalıdır.

Hekim tecrübeli olmalıdır: Doktorun gerçekleştireceği tedaviyi önceden kaç hastaya uyguladığı, ameliyatı hangi periyotlarda yaptığı çok önemlidir. Hekimin tecrübesini detaylı biçimde araştırmalısınız. Bu konuda şüpheleriniz varsa soracağınız en önemli kişiler hekimin hizmet verdiği hastanedeki anestezi uzmanlarıdır.