Aydın Nazilli Devlet Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Ziyaretçilerimizin düzenli bilgilere zorluk çekmeden erişebilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle kapsamlı çalışmalar yaptık. Aydın Nazilli Devlet Hastanesi Doktorları Randevu Muayene yazımızı okurken bilgi verilen uyarıları incelemeyi atlamayın. İleride aradığınızda kolayca yazılarımıza gelebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.


Hekiminizi Seçerken Dikkat Edilecek Hususlar

Aydın Nazilli Devlet Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-33

Hekime itimat etmek: Hekime güvenle yaklaşmak, doktorun denetiminde güvenli hissedebilmeniz , doktora sahiden güvenmeniz gerçekten mühimdir. Onun sorununuzla ilgili olarak belirleyeceği kararlar yaşam kalitenize doğrudan tesir gösterecektir. Eğer hekiminize güven duymazsanız, doktorunuzun size önerilerine uyum göstermekte sorun yaşarsınız. Seçkin sağlık hizmeti almak konusunda en önde gelen şart doktora güven duymanızdır.

Hekiminizin alanındaki deneyimi: Kendisinin mesleki birikimini gözlemlerken bir takım konulara dikkat etmek tavsiye edilir. Sağlık alanında son derece kısa sürede ilerlemeler hayata geçer. Buna paralel olarak çeşitli dallar kendi içinde alt kollara ayrılırlar. Belirtilen sebepten ötürü hekiminizin siziherhangi bir sebeple diğer bir hekime yönlendirmesi, onun deneyimsiz olduğunu göstermez. Belirtilen durum takım çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde sık sık tecrübe edilmekte olup doktorun tecrübesizliği değil sizin iyi olmanıza verdiği ehemmiyeti belirtir.

Hekimin tutumu: hekim soru sormaya önem veriyor mu, sorularınızı dikkatle dinliyor? Tedavi süresince yeterince ilgili mi? Sorunlarınızı açmanıza cesaretlendiriyor mu? Sorununuz hakkında size detaylı açıklama yapıyor mu? Seçenekleri anlatıyor mu? Sayılanlar son derece önemlidir. Sağlığınız ile alakalı bilgi almak, sebebini öğrenmek, riskleri bilmek en tabi hakkınızdır. Şayet hekimle bu iletişimi kurabiliyorsanız, doktorunuzu iyi belirlediniz anlamına gelir.

Hekime Ulaşabilmek: Çağımızda iletişim çok mühim. Özellikle gebe kadınlar acil durumda hemen doktoruyla konuşmak zorunda kalacaktır. Acil durumlarda doktora cep telefonu vb. iletişim gereçleriyle erişebilmelisiniz. Bir takım önemsiz sorunlar muayeneye gitmeden çözüme kavuşturulabilir.

Karşılıklı Diyalog: Hekiminizin anlayacağınız bir şekilde konuşması oldukça mühimdir. Bilgi verirken baştan sona tıbbi terimler kullanması kafanızı karıştıracaktır. O nedenle doktorla konuşurken, açıkladıklarını kavrayabilmeniz son derece mühimdir.

Hekimlerin hizmet kapsamları

Doktor Randevu Muayene-25

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Nükleer Tıp : Nükleer tıp merkezlerinde yapılan tanısal tetkikler tiroid, kemik, kalp, böbrek ve diğer birçok organın ve hastalığın sintigrafik görüntülenmesi olup aynı zamanda tiroid hastalıkları başta olmak üzere bazı tumor ve enflamatuar hastalıkların tedaviside yapılmaktadır.

Kalp Hastalıkları : Merkez, kalp hastalıklarında muayene, teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve koroner yoğun bakım konularında hastalarına hizmet verir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer hastalıklarının kesin teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğerden kaynaklanan nefes alma sorunlarının değerlendirilmesi amacıyla solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum bozuklukları kalp gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en dikkate alınması gereken rahatsızlıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla ratlanılanıdır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede mevcut bölümler tarafından destek gören Acil Servis, gece hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. uzmanları ile desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbette bulunan hekimler acil servis tarafından çağrıldıkları zaman çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona destek verir. Tıbbi ekipmanlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların ilk gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunabilir.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-07

Hekim izah edici olmalıdır: Doktor problemin kaynağının ne olduğunu, nasıl tedavi edileceğini, olursa ameliyat sonrasında neler olabileceğini, iyileşmesi için yaşantısında nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini anlaşılır bir dille anlatmalıdır. Her soruyu takip edip ayrıntılı olarak cevaplamalıdır. Hasta ile empati kurmalı, tasalarına hak vermelidir. Ameliyat boyunca olabilecek beklenmeyen durumlar hakkında açıklama yapmalıdır.

Hekim yol gösterici olmalıdır: Doktor kendi dalı haricindeki konularda da hastaya yardımcı olmalı, uygun birimlere yönlendirmelidir.

Doktor deneyimli olmalıdır: Doktorun gerçekleştireceği tedaviyi daha önce kaç kişiye uyguladığı, tedaviyi hangi sıklıkla yaptığı son derece önemlidir. Hekiminizin tecrübesini ayrıntılı olarak araştırmalısınız. Bu konuda tereddüdünüz olursa başvuracağınız en önemli kişiler doktorun bulunduğu sağlık kuruluşundaki ameliyathane hemşireleridir.

Hekim yenilikleri takip etmelidir: Tıp bilimi akıl almaz bir ivmeyle gelişmektedir. Yenilikler takip etmek ancak ilerlemiş ülkelerdeki kongrelere gitmek yoluyla olur. Bilimin gereklerinden yararlanmayan doktorlar hastalarına en modern tedavi metotlarını ulaştıramaz.