Bozyaka Eğt Arş Hastanesi Gaziemir Polikliniği Doktorları Randevu Muayene

Değerli ziyaretçilerimizin düzenli konulara zahmet çekmeden göz atabilmesi ve faydalanabilmesi gayesiyle özenli derlemeler oluşturduk. Bozyaka Eğt Arş Hastanesi Gaziemir Polikliniği Doktorları Randevu Muayene yazısını incelerken bilgi verilen tavsiyeleri okumayı ihmal etmeyin. İleride ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sitemize gelebilmek isterseniz sitemizi favorilerinize ekleyin.


Doktorunuzu Belirlerken Özen Gösterilecek Noktalar

Bozyaka Eğt Arş Hastanesi Gaziemir Polikliniği Doktorları Randevu Muayene-25

Doktora güvenmek: Hekime güvenle yaklaşmak, hekimin denetiminde güvende hissetmeniz , doktorunuza sahiden güven duymanız oldukça mühimdir. Kendisinin sizinle ilgili alacağı hükümler yaşam kalitenize doğrudan tesir gösterecektir. Eğer ona güvenmezseniz, hekiminizin verdiği tembihlerine uyum göstermekte zorlanırsınız. Faydalı bir tedavi hizmeti görebilmek için birinci koşul hekiminize güven duymanızdır.

Hekimin uzmanlık birikimi: Kendisinin mesleki birikimini sorgularken bazı konulara önem vermek şarttır. Tıp biliminde oldukça hızlı ilerlemeler hayata geçer. Aynı zamanda çeşitli uzmanlık alanları kendi içinde kollara ayrılırlar. Belirtilen sebepten ötürü doktorun sizi muayene edip diğer bir doktora göndermesi, hekimin tecrübesiz olduğu anlamına gelmez. Belirtilen vaziyet ekip çalışması içinde bulunan sağlık kuruluşlarında sıklıkla yaşanmakta olup hekimin tecrübesizliği olmamakla birlikte iyileşmenize gösterdiği özeni vurgular.

Doktorunuzun tutumu: hekim soru sormaya önem veriyor mu, sorunlarınızı özenle not ediyor mu? İnceleme sırasında yeterince ilgili mi? Daha fazla sormanız için ön ayak oluyor mu? Sorununuz ile alakalı size kapsamlı açıklama yapıyor mu? Seçenekleri izah ediyor mu? Bunlar oldukça önemlidir. Sağlığınız hakkında bilgi almak, sebebini bilmek, tedavi yollarını değerlendirmek en doğal hakkınızdır. Eğer doktorla böyle bir diyaloğu oluşturabiliyorsanız, hekiminizi iyi belirlediniz demektir.

Hekime Ulaşılabilirlik: Çağımızda telekomünikasyon oldukça vazgeçilmez. Özellikle bebek bekleyen bayanlar acil durumda hemen doktorla görüşmek isteyecektir. Benzer olaylarda hekime cep telefonu gibi iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. Bir takım mühim olmayan problemler uzaktan çözülebilir.

Karşılıklı İletişim: Doktorunuzun anlayacağınız şekilde iletişim kurması çok mühimdir. konuşurken baştan sona anlamayacağınız lügat kullanması kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden hekiminizle konuşurken, ne anlattığını anlamanız son derece mühimdir.

Doktorların bazı uzmanlık alanları

Doktor Randevu Muayene-78

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde özellikle infertilite takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Burada kanser ile ilgili enformasyon sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Gastroenteroloji : Özofagus malign darlıklarına stent uygulaması ile palyasyon sağlanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken tanısına olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin değerlendirilmesi amacına yönelik cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum problemleri kardiyovasküler gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları içinde en ciddi rahatsızlıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık ratlanılanıdır.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-27

Hekim güler yüzlü olmalıdır: Hastalıklar insanları huzursuz eden durumlardır. Moral rahatsızlıkların tedavisinde çok önemli bir faktördür. Sağlık sorunu yüzünden huzursuz olan hastaya doktor güler yüzüyle güven vermeli, hastalığı en kısa zamanda atlatacağına yönelik moral vermelidir. Samimi yaklaşmalı, kişinin içinde bulunduğu ruh halini hissederek sevecen olmalıdır.

Hekim iyi giyimli olmalıdır: Hekim mesleğine saygı duymalı ve bu sebepten ötürü her zaman bakımlı görünmelidir. Üstüne başına gösterdiği özen onun hastasının iyileşmesinde de göstereceği özenin kanıtıdır.

Doktor deneyimli olmalıdır: Hekimin gerçekleştireceği ameliyatı önceden kaç hastaya uyguladığı, tedaviyi hangi periyotlarda yaptığı son derece önemlidir. Hekiminizin deneyimini ayrıntılı biçimde sorgulamalısınız. Bu araştırmada tereddüdünüz varsa başvuracağınız yegane kişiler doktorun çalıştığı hastanedeki anestezi uzmanlarıdır.

Hekim yenilikleri takip etmelidir: Tıp teknolojisi baş döndürücü bir ivmeyle ilerlemektedir. Teknolojiy takip etmek sadece ilerlemiş milletlerdeki seminerlere gitmek yoluyla olur. Bilimin gereklerinden faydalanmayan doktorlar hastalarına en modern tıp metotlarını sunamaz.