Bursa Gemlik Üroloji Doktoru Muayene Ücreti

Ziyaretçilerimizin değerli verilere pratik yoldan erişebilmesi ve inceleyebilmesi düşüncesiyle detaylı çalışmalar oluşturduk. Bursa Gemlik Üroloji Doktoru Muayene Ücreti bilgilerini incelerken bilgi paylaşılan ipuçlarını gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sayfalarımıza erişebilmek için sitemizi favorilerinize ekleyin.


Doktorunuzu Belirlerken Özen Gösterilecek Konular

Bursa Gemlik  Üroloji Doktoru Muayene Ücreti-87

Doktora güvenmek: Hekime güven duymak, hekiminizin yanında güvenli hissedebilmeniz , hekiminize samimi olarak güven duymanız gerçekten mühimdir. Kendisinin probleminizle ilgili olarak alacağı kararlar yaşam kalitenize doğrudan etki edecektir. Olur da doktorunuza güven duymazsanız, doktorunuzun belirttiği önerilerine uymakta sorun yaşarsınız. Nitelikli sağlık yardımı alabilmeniz konusuyla ilgili ilk şart doktora güvenmenizdir.

Hekimin alanındaki tecrübesi: Kendisinin uzmanlık deneyimini araştırırken bir takım konulara özen göstermek tavsiye edilir. Tıp biliminde çok hızlı ilerlemeler meydana gelir. Buna paralel olarak farklı uzmanlık alanları kendi içinde uzmanlık alanlarına ayrılırlar. Belirtilen sebepten ötürü hekimin siziherhangi bir sebeple diğer bir uzmana yönlendirmesi, kendisinin bilgisiz olduğunu göstermez. Açıklanan olay takım çalışması içinde bulunan sağlık kuruluşlarında fazlaca yaşanmakta olup hekiminizin yetersizliği olmamakla birlikte iyileşmenize verdiği önemi belirtir.

Hekiminizin tutumu: doktorunuz soru sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı özenle not alıyor mu? İnceleme ederken yeterince ilgileniyor mu? Soru sormaya teşvik ediyor mu? Durumunuz ile alakalı size detaylı açıklama yapıyor mu? Alternatifleri izah ediyor mu? Bunlar çok mühimdir. Rahatsızlığınız hakkında fikir almak, sebebini bilmek, riskleri bilmek bir hasta olarak sizin hakkınızdır. Şayet hekimle böyle bir iletişimi sağlayabiliyorsanız, doktorunuzu iyi belirlediniz demektir.

Doktora Ulaşılabilirlik: Günümüzde telekomünikasyon oldukça vazgeçilmez. Bilhassa hamile kadınlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktoruyla iletişime geçmek isteyecektir. Acil durumlarda doktorunuza eposta gibi telekomünikasyon araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. Bir takım küçük problemler hekim müdahalesi gerekmeden giderilebilir.

Karşılıklı Diyalog: Doktorunuzun kolay anlaşılır dilden iletişim kurması son derece önemlidir. açıklama yaparken baştan sona tıbbi terimler kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle hekiminizle diyalog kurarken, söylediklerin anlayabilmeniz oldukça mühimdir.

Doktorların görevleri

Bursa Gemlik  Üroloji Doktoru Muayene Ücreti-99

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde bilhassa kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser hakkında enformasyon veren kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Hematoloji: Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer rahatsızlıklarının kesin teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının değerlendirilmesi amacıyla solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum bozuklukları kalp gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemsenmesi gereken hastalıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu en sık görülenidir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede bölümler ile desteklenen acil servis, gece saatlerinde hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları ile desteklenmektedir. Diğer bölümlerde ise nöbet tutan hekimler acil servise çağrıldıkları zaman çok hızlı davranarak acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunabilir.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

Bursa Gemlik  Üroloji Doktoru Muayene Ücreti-17

Doktor güler yüzlü olmalıdır: Hastalıklar insanları rahatsız eden durumlardır. Moral hastalıkların tedavisinde oldukça önemli bir etkendir. Sağlık sorunu yüzünden huzursuz bulunan kişiye doktoru pozitif enerji aşılamalı, hastalığı en kısa zamanda iyileştireceğine yönelik telkinde bulunmalıdır. İçten yaklaşmalı ve kişinin içinde bulunduğu psikolojiyi tahmin ederek yumuşak olmalıdır.

Hekim erişilebilir olmalıdır: Hasta canını emanet ettiği doktora çok önemli durumda erişebileceğini bilmelidir. Doktor telefon numarasını vermekten geri durmamalı, acil durumlarda telefona yardımcısı değil bizzat kendisi yanıt vermelidir.

Doktor dürüst olmalıdır: Doktor hastalarına karşı son derece dürüst olmalı ve onlardan hiçbir gerçeği katiyen saklamamalıdır. Ameliyatsız metotlarla iyileşme ihtimali bulunan kişi ameliyat edilmemeli, ameliyat mutlak gerekliyse yapılmalıdır. Doktor tedavideki her aşamayı ek bir kazanç beklentisi olmadan gerçekleştirmelidir. Yapılacak tetkikler ve operasyon sırasında kullanılacak materyallerden kazanç beklentisinde olmamalıdır.

Hekim referans verebilmelidir: Hasta, ameliyatı yapacak hekiminin önceden bu operasyonu gerçekleştirdiği kişilerle konuşabilme hakkına sahip olmalıdır. Referans isteyen hastalarına, daha önce ameliyat ettiği kişileri referans olarak göstermelidir. Doktor önceden gerçekleştirdiği ameliyatlarla ilgili hastasına rakamlar sunmalı, başarısızlık yüzdeleriyle ilgili dürüstçe açıklama yapmalıdır.