Cemal Yalçın Ergezer (İstanbul Psikiyatri) Doktoru Randevu Muayene

Okuyucularımızın geniş çerçeveli konulara zahmet çekmeden göz atabilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle çalışmalar yaptık. Cemal Yalçın Ergezer (İstanbul Psikiyatri) Doktoru Randevu Muayene sayfasını okurken bilgi verilen ipuçlarını gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyacınız olduğunda rahatlıkla sayfalarımıza ulaşabilmek için bu siteyi favori listenize ekleyin.


Hekim Seçerken Özen Gösterilecek Noktalar

Cemal Yalçın Ergezer (İstanbul Psikiyatri) Doktoru Randevu Muayene-44

Doktorunuza itimat etmek: Doktorunuza güven duymak, kendisinin denetiminde kendinizi iyi hissetmeniz , doktorunuza içten güven duymanız gerçekten önemlidir. Doktorun sorununuzla ilgili belirleyeceği hükümler sağlığınıza doğrudan etki gösterecektir. Olur da doktora güven duymazsanız, onun size uyarılarına uyum göstermekte sorun yaşarsınız. Kaliteli bir sağlık desteği alabilmek konusuyla ilgili birinci şart hekiminize itimat duymanızdır.

Kendisinin alanındaki birikimi: Hekiminizin alanındaki yeterliliğini araştırırken bazı konulara özen göstermek gerekir. Tıp biliminde oldukça hızlı yenilikler hayata geçer. Aynı zamanda türlü branşlar kendi içinde dallara bölünürler. Bu yüzden doktorunuzun sizi muayene edip başka bir hekime göndermesi, hekiminizin yetersiz olduğunu göstermez. Belirtilen durum ekip çalışması içinde bulunan kliniklerde sık sık tecrübe edilmekte olup doktorunuzun tecrübesizliği değil sizin iyi olmanıza verdiği özeni belirtir.

Doktorun yaklaşımı: doktorunuz şikayetlerinizi sormaya özen gösteriyor mu, sorunlarınızı dikkatle dinliyor? Tedavi sırasında ne kadar ilgili? Sorunlarınızı açmanıza cesaretlendiriyor mu? Rahatsızlığınız konusunda size kapsamlı bilgi veriyor mu? Farklı tercihleri anlatıyor mu? Sayılanlar çok önemlidir. Hastalığınız ile alakalı bilgi edinmek, sebebini bilmek, tedavi yollarını bilmek bir hasta olarak sizin hakkınızdır. Eğer hekiminizle böyle bir diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi iyi belirlediniz anlamına gelir.

Hekiminize Kolay Ulaşabilmek: Çağımızda telekomünikasyon son derece önemli. Bilhassa gebe kadınlar acil durumda her an doktorla iletişime geçmek isteyecektir. Benzer olaylarda hekiminize kısa mesaj vb. iletişim gereçleriyle erişebilmelisiniz. Bazı küçük problemler muayeneye gitmeden giderilebilir.

İletişim: Hekiminizin anlaşılır şekilde anlatması çok mühimdir. açıklama yaparken baştan sona anlamayacağınız kavramlar söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorunuzla konuşurken, açıkladıklarını anlayabilmeniz çok önemli mühimdir.

Hekimlerin bazı görevleri

Doktor Randevu Muayene-58

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Birçok hastalıkta erken farkındalık hayati önem taşır. Standart bir check up kontrolünde olması gereken testlerden bazıları; kolesterol düzeyi, tiroit testi, akciğer grafisi.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-12

Hekim yardımsever olmalıdır: Doktor, mesleği gereği gerçekleştirdiği operasyon ve tedavilerden para kazanmalıdır. Kazanılan miktar hiçbir zaman anormal rakamlara ulaşmamalı, maddi açıdan yetersiz olan hastalara imkanla el verdiğince yardımcı olunmalı, gereksiz tahlillerden kaçınılmalıdır. Gereken tetkik ve ameliyatlar için sağlık kuruluşlarından hesaplı fiyat avantajları sağlanmalıdır.