Denizli Erpa Özel Sağlık Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Sitemizi ziyaret edenlerin pratik yazılara en kısa yoldan göz atabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle detaylı derlemeler yaptık. Denizli Erpa Özel Sağlık Hastanesi Doktorları Randevu Muayene bilgilerini incelerken bilgi verilen ipuçlarını gözden geçirmeyi unutmayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla web sitemize ulaşabilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.


Hekiminizi Belirlerken Özen Gösterilecek Noktalar

Denizli Erpa Özel Sağlık Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-22

Doktora güvenmek: Doktora güven duymak, hekiminizin denetiminde kendinizi iyi hissedebilmeniz , hekime yürekten güvenmeniz çok mühimdir. Hekiminizin rahatsızlığınızla alakalı olarak alacağı kararlar sağlığınıza direkt olarak tesir edecektir. Eğer ona itimat etmezseniz, doktorun verdiği önerilerine uyum göstermekte zorlanırsınız. İşe yarar bir sağlık hizmeti görmek konusunda ilk koşul doktora itimat duymanızdır.

Kendisinin mesleki birikimi: Hekiminizin mesleki deneyimini araştırırken bazı konulara dikkat etmek fayda sağlar. Tıpta son derece hızlı gelişmeler meydana gelir. Buna paralel olarak türlü branşlar kendi içinde kollara ayrılırlar. Bu yüzden doktorunuzun sizi muayene edip başka bir doktora göndermesi, doktorunuzun bilgisiz olduğunu göstermez. Belirtilen vaziyet takım çalışması içinde bulunan kliniklerde sık sık yaşanmakta olup doktorunuzun yetersizliği değil sağlığınıza verdiği önemi belirtir.

Hekiminizin tutumu: hekim soru sormaya özen gösteriyor mu, şikayetlerinizi özenle not alıyor mu? Muayene süresince yeterince ilgili mi? Daha fazla sormanız için teşvik ediyor mu? Sorununuz ile alakalı size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Seçenekleri izah ediyor mu? Bunlar son derece mühimdir. Rahatsızlığınız ile ilgili fikir almak, nedenini bilmek, tedavi yollarını bilmek bir hasta olarak sizin hakkınızdır. Şayet hekiminizle bu iletişimi oluşturabiliyorsanız, doktorunuzu doğru seçtiniz anlamına gelir.

Doktorunuza Ulaşılabilirlik: Çağımızda telekomünikasyon çok mühim. Özellikle gebe bayanlar acil durumda hemen doktoruyla konuşmak zorunda kalacaktır. Bu gibi olaylarda hekime telefon vb. telekomünikasyon araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. kimi küçük şikayetler muayeneye gitmeden çözüme kavuşturulabilir.

İletişim: Hekiminizin anlaşılır dilden iletişim kurması çok mühimdir. Bilgi verirken sadece tıbbi terimler söylemesi kafanızı karıştıracaktır. O nedenle hekimle diyalog kurarken, söylediklerin anlayabilmeniz son derece önemlidir.

Doktorların bazı görevleri

Doktor Randevu Muayene-44

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, başarısızlıkla sonuçlanmış tüp bebek vakalarından ileri yaştaki kadınların anne olmasına kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp hastalıklarını tedavi etmek amacıyla hizmet vermektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle infertilite takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeyi ölçümlerinde ve kalp rahatsızlıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Burada kanser hakkında enformasyon sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudumuzun her kısmında kendini gösterebilen, parazitler tarafından ortaya çıkan ve bazıları sirayet edebilen hastalıklardır. idrar yolu enfeksiyonundan ciddi hatta ölümcül olabilen sarılıklara kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından tedavi edilebilmektedir.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede tüm bölümler tarafından destek gören acil servis, gece saatlerinde hastane içinde kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri ile desteklenmektedir. Diğer servislerde ise nöbet tutan hekimler acil servise çağrıldıklarına oldukça çabuk davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası vardır. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir resüssitasyon odası bulunur.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-42

Doktor yardımsever olmalıdır: Hekim, mesleği gereği gerçekleştirdiği operasyon ve tedavilerden kazanç sağlamalıdır. Bu para hiçbir zaman astronomik rakamlara ulaşmamalı, parasal durumu yetersiz olan hastalara olanaklar dahilinde yardım edilmeli, gereksiz tahlillerden uzak durmalıdır. Gerekli tetkik ve operasyonlar için sağlık kuruluşlarından hesaplı fiyat avantajları sağlanmalıdır.

Doktor iyi giyimli olmalıdır: Doktor hastasına saygı duymalı ve bu yüzden her zaman bakımlı görünmelidir. Üstüne başına gösterdiği özen onun hastasının tedavisinde de göstereceği özenin kanıtıdır.

Doktor yenilikleri takip etmelidir: Tıp teknolojisi akıl almaz bir ivmeyle ilerlemektedir. Gelişmeler takip etmek yalnızca ilerlemiş ülkelerdeki bilimsel toplantılara gitmek yoluyla olur. Bilimin getirdiklerinden faydalanmayan doktorlar hastalarına en yeni tıp metotlarını sunamaz.