Duygu Kumbul Doğuç (Isparta Tıbbi Biyokimya) Doktoru Randevu Muayene

Ziyaretçilerimizin güncel konulara pratik bir şekilde erişebilmesi ve anlayabilmesi gayesiyle uzun süren çalışmalar gerçekleştirdik. Duygu Kumbul Doğuç (Isparta Tıbbi Biyokimya) Doktoru Randevu Muayene yazımızı incelerken bilgi paylaşılan uyarıları gözden geçirmeyi unutmayın. Daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize erişebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.


Doktorunuzu Belirlerken Özen Gösterilecek Hususlar

Duygu Kumbul Doğuç (Isparta Tıbbi Biyokimya) Doktoru Randevu Muayene-30

Hekime güvenle bakmak: Doktora güvenmek, hekiminizin yanında güvende hissetmeniz ve hekime sahiden itimat etmeniz oldukça önemlidir. Onun sizinle ilgili olarak alacağı hükümler yaşam kalitenize doğrudan tesir edecektir. Şayet ona itimat etmezseniz, kendisinin belirttiği uyarılarına uymakta problem yaşarsınız. Seçkin sağlık hizmeti alabilmeniz için ilk koşul hekime güvenmenizdir.

Hekimin mesleki tecrübesi: Hekimin alanındaki deneyimini gözlemlerken bazı konulara özen göstermek fayda sağlar. Tıp biliminde oldukça çabuk yenilikler meydana gelir. Aynı zamanda çeşitli kollar kendi içinde kollara ayrılırlar. O nedenle hekiminizin siziherhangi bir sebeple başka bir uzmana göndermesi, onun yetersiz olduğu anlamına gelmez. Bu durum takım çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde fazlaca tecrübe edilmekte olup doktorun yetersizliği değil iyileşmenize gösterdiği ehemmiyeti vurgular.

Hekimin yaklaşımı: doktor şikayetlerinizi sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı özenle not alıyor mu? Muayene sırasında yeterince ilgili mi? Sorunlarınızı açmanıza cesaretlendiriyor mu? Rahatsızlığınız ile alakalı size detaylı bilgi veriyor mu? Seçenekleri açıklıyor mu? Bunlar çok mühimdir. Sağlığınız ile ilgili bilgi almak, sebebini bilmek, tedavi yollarını karşılaştırabilmek sizin hakkınızdır. Eğer doktorunuzla böyle bir iletişimi sağlayabiliyorsanız, doktorunuzu doğru belirlediniz demektir.

Doktorunuza Ulaşılabilirlik: Günümüzde iletişim son derece mühim. Özellikle bebek bekleyen bayanlar beklenmedik bir durumda hemen doktorla iletişime geçmek isteyecektir. Acil durumlarda doktorunuza eposta gibi telekomünikasyon gereçleriyle erişebilmelisiniz. Bazı küçük şikayetler muayeneye gitmeden giderilebilir.

Karşılıklı Diyalog: Hekimin anlayacağınız bir şekilde konuşması çok mühimdir. konuşurken baştan sona anlamayacağınız kavramlar kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle hekiminizle konuşurken, ne demek istediğini anlamanız çok önemli önemlidir.

Hekimlerin ilgi alanları

Doktor Randevu Muayene-70

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Radyoloji: Tamamen dijital teknoloji ile çalışan sistemlerden elde edilen dijital görüntüler, yine dijital ortamda arşivlenmektedir.

Pediatri : Bölümde, Intrauterin (anne karnındaki) hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir.

Patoloji: Pataloji bölümünde mide-bağırsak hastalıkları, ürolojik hastalıklar, yumuşak doku hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde pek çok dala ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm hastalıkların başvuru merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Enfeksiyon Hastalıkları, İmmunoloji.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin salgıladıkları hormonlar. Aynı zamanda osteoporoz gibi metabolizma sorunları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-43

Hekim erişilebilir olmalıdır: Hasta ameliyat olduğu doktora acil durumda ulaşabileceğini bilmelidir. Hekim cep telefonunu vermekten çekinmemeli, acil durumlarda çağrılara asistanı yerine bizzat kendisi cevap vermelidir.

Hekim yardımsever olmalıdır: Doktor, meslek gereği yaptığı operasyon ve muayenelerden kazanç sağlamalıdır. Bu miktar asla astronomik rakamlara çıkmamalı, parasal açıdan zayıf olan kişilere olanaklar dahilinde yardım edilmeli, gereksiz tedavilerden uzak durmalıdır. Gereken tahlil ve operasyonlar için sağlık kuruluşlarından uygun fiyat tariflereri sağlanmalıdır.

Doktor yol gösterici olmalıdır: Hekim kendi dalı dışındaki hastalıklarda da insanlara yardımcı olmalı, en uygun birimlere yönlendirmelidir.