Erdal Çil (Sakarya Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene

Siz okuyucularımızın geniş çerçeveli sayfalara zorluk çekmeden erişebilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla uzun süren derlemeler hayata geçirdik. Erdal Çil (Sakarya Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene makalemizi incelerken paylaşılan diğer yazıları incelemeyi pas geçmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca yazılarımıza ulaşabilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.


Hekim Seçerken Önem Verilecek Noktalar

Erdal Çil (Sakarya Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene-22

Doktora itimat etmek: Doktorunuza güvenmek, hekimin denetiminde kendinizi güvende hissetmeniz , doktorunuza yürekten güven duymanız gerçekten önemlidir. Hekimin tedavinizle ilgili alacağı hükümler yaşam kalitenize direkt olarak tesir edecektir. Olur da hekime güven duymazsanız, hekiminizin size tavsiyelerine uymakta sorun yaşarsınız. Kaliteli sağlık hizmeti görmek konusunda birinci şart hekime güven duymanızdır.

Kendisinin alanındaki birikimi: Kendisinin mesleki yeterliliğini araştırırken bir takım konulara önem vermek tavsiye edilir. Tıpta oldukça çabuk yenilikler hayata geçer. Bununla birlikte çeşitli kollar kendi içinde alt branşlara ayrılırlar. O nedenle hekimin siziherhangi bir sebeple başka bir uzmana yönlendirmesi, onun yetersiz olduğunu göstermez. Bu vaziyet takım çalışması içinde bulunan kliniklerde fazlaca görülmekte olup hekiminizin deneyimsizliği değil iyi olmanıza gösterdiği özeni belirtir.

Hekiminizin tutumu: hekim şikayetlerinizi sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı dikkatle not ediyor mu? İnceleme süresince yeterince ilgileniyor mu? Daha fazla sormanız için cesaretlendiriyor mu? Sorununuz konusunda size kapsamlı açıklama yapıyor mu? Alternatifleri açıklıyor mu? Sayılanlar oldukça mühimdir. Hastalığınız ile alakalı fikir edinmek, nedenini bilmek, tedavi yollarını değerlendirmek en doğal hakkınızdır. Eğer doktorla bu diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi iyi belirlediniz demektir.

Doktora Ulaşabilmek: Günümüzde iletişim son derece mühim. Bilhassa bebek bekleyen bayanlar acil durumda her an doktorla konuşmak isteyecektir. Bu gibi olaylarda hekime email vb. telekomünikasyon gereçleriyle erişebilmelisiniz. Bir takım önemsiz problemler muayeneye gitmeden çözülebilir.

Karşılıklı İletişim: Doktorun anlayacağınız şekilde iletişim kurması son derece önemlidir. konuşurken tamamen anlamayacağınız kavramlar söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorla konuşurken, ne anlattığını kavrayabilmeniz son derece önemlidir.

Hekimlerin hizmet kapsamları

Doktor Randevu Muayene-10

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Check-up merkezi : Check up, yaptırmak kişinin kendine ve sağlığına özen göstermesidir. Birçok hastalıkta erken farkındalık kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up’ta olması gereken testlerden bazıları; sedimentasyon, tiroit testi, tam idrar analizi.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut bölümler ile desteklenen acil servis, gece saatlerinde hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları tarafından desteklenmektedir. Diğer servislerde ise nöbet tutan uzmanlar acil servisten çağrıldıklarına oldukça kısa sürede acil konsültasyona destek verir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunmaktadır.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-93

Hekim izah edici olmalıdır: Doktor problemin kaynağının ne olduğunu, nasıl iyileştirileceğini, olursa ameliyat sonrasında neler yaşanabileceğini, iyileşmesi için günlük yaşamda nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini anlaşılır bir dille anlatmalıdır. Tüm soruları dinleyip kapsamlı biçimde cevaplamalıdır. Kendisini hastanın yerine koymalı, tasalarına anlayış göstermelidir. Tedavi boyunca olabilecek komplikasyonlar hakkında bilgi vermelidir.

Doktor iyi giyimli olmalıdır: Hekim mesleğine saygı göstermeli ve bu sebepten ötürü her zaman bakımlı olmalıdır. Üstüne başına gösterdiği özen onun karşısındakinin tedavisinde de göstereceği özenin göstergesidir.