İlhan Sezer (Antalya Romatoloji) Doktoru Randevu Muayene

Okuyucularımızın düzenli yazılara kolayca ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi gayesiyle uzun süren çalışmalar yaptık. İlhan Sezer (Antalya Romatoloji) Doktoru Randevu Muayene sayfasını incelerken bilgi paylaşılan uyarıları incelemeyi pas geçmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sayfalarımıza ulaşabilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyin.


Hekim Belirlerken Özen Gösterilecek Hususlar

İlhan Sezer (Antalya Romatoloji) Doktoru Randevu Muayene-97

Hekiminize güven duymak: Doktora güvenle yaklaşmak, kendisinin yanında rahat hissedebilmeniz , doktorunuza sahiden güvenmeniz gerçekten önemlidir. Doktorunuzun tedavinizle alakalı olarak belirleyeceği hükümler yaşam kalitenize doğrudan tesir edecektir. Şayet doktora güvenmezseniz, doktorun size tembihlerine uymakta problem yaşarsınız. Seçkin sağlık hizmeti görebilmek konusuyla ilgili en önde gelen koşul hekiminize itimat duymanızdır.

Hekimin alanındaki yeterliliği: Kendisinin alanındaki yeterliliğini araştırırken bazı konulara önem vermek fayda sağlar. Tıpta oldukça hızlı gelişmeler meydana gelir. Buna paralel olarak çeşitli branşlar kendi içinde alt kollara ayrılırlar. Belirtilen sebepten ötürü doktorun sizi muayene edip diğer bir hekime göndermesi, hekiminizin yetersiz olduğunu göstermez. Belirtilen vaziyet takım çalışması içinde bulunan sağlık kuruluşlarında sıklıkla görülmekte olup doktorunuzun bilgisizliği değil iyi olmanıza gösterdiği özeni vurgular.

Hekimin yaklaşımı: hekim soru sormaya önem veriyor mu, sorunlarınızı özenle dinliyor? Muayene süresince yeterince ilgili mi? Soru sormaya cesaretlendiriyor mu? Sorununuz konusunda size detaylı bilgi veriyor mu? Farklı tercihleri anlatıyor mu? Sayılanlar oldukça mühimdir. Sağlığınız ile alakalı fikir edinmek, nedenini öğrenmek, riskleri öğrenmek sizin hakkınızdır. Şayet hekimle bu iletişimi oluşturabiliyorsanız, hekiminizi iyi belirlediniz demektir.

Doktorunuza Ulaşılabilirlik: Günümüzde iletişim çok mühim. Özellikle gebe bayanlar acil durumda her an doktorla konuşmak zorunda kalacaktır. Benzer olaylarda doktorunuza kısa mesaj gibi iletişim gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. Bir takım küçük problemler muayeneye gitmeden çözüme kavuşturulabilir.

Diyalog: Doktorun anlayacağınız dilden iletişim kurması çok önemlidir. Bilgi verirken tamamen tıbbi lügat söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorla diyalog kurarken, söylediklerin anlamanız oldukça mühimdir.

Hekimlerin hizmet kapsamları

Doktor Randevu Muayene-48

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, estetik ve onarım cerrahisi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Onarım cerrahisi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Hematoloji: Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut branşlar tarafından desteklenen Acil Servis, gece boyunca hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbette bulunan hekimler acil servisten çağrıldıklarına çok hızlı davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların ilk tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir küçük müdahale odası bulunabilir.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-53

Doktor dürüst olmalıdır: Doktor hastalarına karşı son derece açık olmalı, hastasından hiçbir gerçeği katiyen gizlememelidir. Ameliyat dışı yöntemlerle tedavi imkanı olan hasta ameliyat edilmemeli, ameliyat kesinlikle gerekliyse tercih edilmelidir. Hekim tedavideki her adımı ek bir kazanç beklentisi olmadan yapmalıdır. Uygulanacak incelemeler ve ameliyat sırasında kullanılacak materyallerden maddi fayda beklentisinde olmamalıdır.

Doktor yardımsever olmalıdır: Doktor, mesleği gereği yaptığı operasyon ve muayenelerden para kazanmalıdır. Kazanılan para hiçbir zaman astronomik rakamlara çıkmamalı, parasal açıdan yetersiz olan hastalara mümkün olduğunca yardımcı olunmalı, gereksiz tetkiklerden kaçınılmalıdır. Gerekli tetkik ve operasyonlar için sağlık kuruluşlarından hesaplı fiyat avantajları sağlanmalıdır.

Doktor yönlendirici olmalıdır: Doktor kendi dalı haricindeki konularda da hastaya yardımcı olmalı, doğru hekimlere yönlendirmelidir.

Hekim yenilikleri takip etmelidir: Tıp bilimi baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Teknolojiy takip etmek yalnızca ileri ülkelerdeki etkinliklere gitmek yoluyla olur. Bilimin gereklerinden faydalanmayan hekimler insanlara en gelişmiş tıp metotlarını sunamaz.