Kahramanmaraş Psikolog Randevu Alma

Değerli ziyaretçilerimizin kaliteli konulara zorluk çekmeden göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi düşüncesiyle uzun süren araştırmalar gerçekleştirdik. Kahramanmaraş Psikolog Randevu Alma bilgilerini okurken bilgi verilen diğer yazıları incelemeyi atlamayın. İleride ihtiyaç duyduğunuzda kolayca makalelerimize erişebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.


Doktor Belirlerken Özen Gösterilecek Noktalar

Kahramanmaraş Psikolog Randevu Alma-25

Doktora güvenmek: Doktorunuza itimat etmek, hekiminizin yanında kendinizi güvende hissedebilmeniz ve hekiminize yürekten güven duymanız oldukça önemlidir. Doktorun sorununuzla alakalı belirleyeceği hükümler sağlığınıza doğrudan tesir gösterecektir. Şayet doktorunuza güven duymazsanız, doktorun size tavsiyelerine uymakta problem yaşarsınız. İşe yarar sağlık hizmeti görmek konusuyla ilgili en önde gelen koşul ona güven duymanızdır.

Doktorunuzun alanındaki yeterliliği: Hekiminizin alanındaki tecrübesini araştırırken bazı noktalara dikkat etmek fayda sağlar. Tıpta oldukça kısa sürede gelişmeler meydana gelir. Bununla birlikte çeşitli dallar kendi içinde alt uzmanlık alanlarına ayrılırlar. O nedenle hekiminizin sizi muayene edip diğer bir uzmana yönlendirmesi, doktorunuzun deneyimsiz olduğu anlamına gelmez. Belirtilen olay takım çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde sık sık tecrübe edilmekte olup doktorun bilgisizliği olmamakla birlikte sizin sağlığınıza verdiği önemi belirtir.

Kendisinin tutumu: doktorunuz şikayetlerinizi sormaya özen gösteriyor mu, şikayetlerinizi dikkatle not ediyor mu? Muayene süresince yeterince ilgileniyor mu? Sorunlarınızı açmanıza cesaretlendiriyor mu? Durumunuz konusunda size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Seçenekleri açıklıyor mu? Bunlar çok önemlidir. Sağlığınız hakkında bilgi almak, sebebini bilmek, riskleri bilmek bir hasta olarak sizin hakkınızdır. Şayet hekimle bu diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi doğru belirlediniz anlamına gelir.

Doktorunuza Ulaşılabilirlik: Günümüzde telekomünikasyon son derece mühim. Özellikle hamile kadınlar ihtiyaç duyduğunda her an doktorla iletişime geçmek isteyecektir. Acil durumlarda hekiminize telefon gibi iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. Bazı mühim olmayan problemler hekim müdahalesi gerekmeden çözülebilir.

Karşılıklı İletişim: Doktorun kolay anlaşılır bir şekilde anlatması son derece önemlidir. Bilgi verirken sadece anlamayacağınız kavramlar kullanması kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden doktorunuzla diyalog kurarken, anlattıklarını anlayabilmeniz çok önemli önemlidir.

Hekimlerin ilgi alanları

Kahramanmaraş Psikolog Randevu Alma-68

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı iki grupta ele alınmaktadır. Birincisi; çeşitli hastalıkların işaretçisi olarak karşılaşılan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın habercisidir. Pek çok kez vücutta bulunan doku hasarının işaretçisidir. Akut ağrı vücudun uyarı mekanizmasının önemli bir bileşenidir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizma adı verilen, birçoğu ancak mikroskopta görülebilen küçük canlıları inceleyen bir bilim dalıdır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek kişilerde oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

Kahramanmaraş Psikolog Randevu Alma-73

Hekim iyi giyimli olmalıdır: Hekim hastasına saygı duymalı ve bu yüzden her zaman bakımlı olmalıdır. Kendisine gösterdiği özen onun karşısındakinin tedavisinde de göstereceği özenin göstergesidir.