Kayseri Emel-Mehmet Tarman Çocuk Hastalıkları Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Değerli ziyaretçilerimizin güncel verilere en kısa yoldan ulaşabilmesi ve okuyabilmesi için derlemeler oluşturduk. Kayseri Emel-Mehmet Tarman Çocuk Hastalıkları Hastanesi Doktorları Randevu Muayene bilgilerini incelerken paylaşılan diğer yazıları incelemeyi pas geçmeyin. Bir daha ihtiyaç duyduğunuzda kolayca makalelerimize girebilmek için hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyin.


Hekiminizi Seçerken Önem Verilecek Hususlar

Kayseri Emel-Mehmet Tarman Çocuk Hastalıkları Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-92

Doktora güven duymak: Doktora itimat etmek, hekiminizin denetiminde güvende hissetmeniz , hekiminize sahiden güven duymanız gerçekten önemlidir. Onun tedavinizle alakalı olarak belirleyeceği kararlar sağlığınıza direkt olarak etki gösterecektir. Olur da hekime güvenmezseniz, kendisinin belirttiği tembihlerine uyum göstermekte sorun yaşarsınız. Faydalı tedavi hizmeti görebilmek konusuyla ilgili en önde gelen koşul hekiminize itimat duymanızdır.

Kendisinin uzmanlık tecrübesi: Doktorunuzun mesleki yeterliliğini sorgularken bazı noktalara özen göstermek şarttır. Tıpta oldukça çabuk ilerlemeler meydana gelir. Bununla birlikte farklı uzmanlık alanları kendi içinde dallara ayrılırlar. O nedenle doktorunuzun siziherhangi bir sebeple diğer bir doktora yönlendirmesi, doktorun bilgisiz olduğunu göstermez. Belirtilen olay ekip çalışması içinde bulunan kliniklerde fazlaca tecrübe edilmekte olup doktorun tecrübesizliği olmamakla birlikte sizin iyileşmenize verdiği özeni belirtir.

Hekiminizin yaklaşımı: hekim soru sormaya özen gösteriyor mu, sorunlarınızı özenle not alıyor mu? Tedavi süresince yeterince ilgileniyor mu? Daha fazla sormanız için cesaretlendiriyor mu? Rahatsızlığınız konusunda size kapsamlı açıklama yapıyor mu? Seçenekleri izah ediyor mu? Sayılanlar oldukça mühimdir. Sağlığınız hakkında bilgi edinmek, sebebini öğrenmek, riskleri öğrenmek en doğal hakkınızdır. Eğer hekiminizle bu diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi doğru seçtiniz anlamına gelir.

Hekiminize Ulaşılabilirlik: Günümüzde telekomünikasyon son derece vazgeçilmez. Bilhassa gebe bayanlar beklenmedik bir durumda her an doktorla iletişime geçmek zorunda kalacaktır. Bu gibi durumlarda hekime email vb. iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. kimi mühim olmayan şikayetler doktora gitmeden çözülebilir.

İletişim: Hekiminizin kolay anlaşılır şekilde iletişim kurması son derece önemlidir. Bilgi verirken sadece anlamayacağınız kavramlar söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle hekiminizle konuşurken, ne anlattığını anlamanız çok önemli mühimdir.

Doktorların ilgi alanları

Doktor Randevu Muayene-35

Psikiyatri : Gerçekçi çözümler ancak doğru tanımlar üzerinden üretilebilir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde karaciğer hastalıkları, ürolojik hastalıklar, endokrin sistem hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve rekonstrüktif cerrahi ile ilgilenir. Estetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kendini algılayışını geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Acil Servis : Mesai saatlerinde hastanede bölümler tarafından desteklenen acil servis, gece hastanede kendi bölümlerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. çalışanları ile desteklenmektedir. Öteki bölümlerde ise nöbet tutan doktorlar acil servisten çağrıldıkları zaman çok kısa bir süre içinde acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların ilk tedavileri burada yapılır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunmaktadır.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-93

Hekim pozitif olmalıdır: Hastalıklar insanları rahatsız eden durumlardır. Güven hastalıkların iyileşmesinde oldukça mühim bir faktördür. Sağlık sorunu yüzünden huzursuz bulunan kimseye doktoru pozitif enerji aşılamalı, rahatsızlığı kısa sürede atlatacağına yönelik moral vermelidir. Samimi yaklaşmalı ve hastanın içinde bulunduğu ruh halini hissederek yumuşak davranmalıdır.

Doktor erişilebilir olmalıdır: Kişi ameliyat olacağı hekime hayati durumda ulaşabileceğini bilmelidir. Doktor cep telefonunu söylemekten çekinmemeli, acil durumlarda çağrılara asistanı değil kendisi cevap vermelidir.

Doktor referans verebilmelidir: Hasta, ameliyat olacağı hekiminin daha önce bu ameliyatı yaptığı kişilerle konuşabilme hakkına sahip olmalıdır. Referans isteyen hastalarına, önceden tedavi ettiği kişileri referans olarak göstermelidir. Hekim önceden gerçekleştirdiği operasyonlarla ilgili hastasına istatistikler sunmalı, başarı oranlarıyla alakalı açıkça açıklama yapmalıdır.

Doktor yenilikleri takip etmelidir: Tıp bilimi akıl almaz bir hızla gelişmektedir. Teknolojiy takip etmek sadece ileri milletlerdeki kongrelere gitmek yoluyla olur. Teknolojinin getirdiklerinden istifade etmeyen hekimler hastalarına en güncel tedavi metotlarını sunamaz.