Konya Numune Hastanesi Zeki Altındağ Semt Polikliniği Doktorları Randevu Muayene

Sizlerin değerli verilere zahmet çekmeden erişebilmesi ve anlayabilmesi için derlemeler oluşturduk. Konya Numune Hastanesi Zeki Altındağ Semt Polikliniği Doktorları Randevu Muayene yazımızı okurken paylaşılan diğer yazıları incelemeyi atlamayın. Gelecekte ihtiyacınız olduğunda kolayca yazılarımıza gelebilmek için sitemizi favori listenize eklemenizi tavsiye ederiz.


Hekiminizi Belirlerken Dikkat Edilecek Konular

Konya Numune Hastanesi Zeki Altındağ Semt Polikliniği Doktorları Randevu Muayene-08

Doktorunuza güven duymak: Hekiminize güvenle bakmak, hekiminizin yanında kendinizi iyi hissetmeniz , doktora gerçekten güven duymanız gerçekten mühimdir. Doktorun sağlık sorununuzla alakalı olarak alacağı kararlar yaşam kalitenize direkt olarak etki edecektir. Şayet doktorunuza güvenmezseniz, doktorunuzun verdiği tembihlerine uyum göstermekte zorlanırsınız. Düzgün bir muayene hizmeti alabilmek konusuyla ilgili birinci şart doktorunuza güvenmenizdir.

Hekimin mesleki deneyimi: Hekiminizin mesleki deneyimini sorgularken bir takım konulara önem vermek tavsiye edilir. Tıp biliminde son derece hızlı ilerlemeler meydana gelir. Aynı zamanda türlü branşlar kendi içinde alt kollara ayrılırlar. O nedenle doktorun siziherhangi bir sebeple diğer bir doktora göndermesi, doktorunuzun yetersiz olduğu anlamına gelmez. Bu olay takım çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sıklıkla yaşanmakta olup doktorun tecrübesizliği olmamakla birlikte sizin sağlığınıza verdiği özeni vurgular.

Doktorun yaklaşımı: doktorunuz soru sormaya özen gösteriyor mu, sorunlarınızı özenle not ediyor mu? İnceleme sırasında ne kadar ilgili? Soru sormaya cesaretlendiriyor mu? Durumunuz ile alakalı size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Farklı tercihleri izah ediyor mu? Bunlar çok mühimdir. Sağlığınız ile alakalı fikir almak, nedenini öğrenmek, riskleri değerlendirmek sizin hakkınızdır. Şayet doktorla bu diyaloğu kurabiliyorsanız, doktorunuzu iyi seçtiniz demektir.

Doktora Kolay Ulaşabilmek: Çağımızda telekomünikasyon son derece önemli. Bilhassa gebe bayanlar acil durumda her an doktorla konuşmak zorunda kalacaktır. Bu gibi durumlarda hekime mesaj vb. iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. Bazı önemsiz sorunlar doktora gitmeden giderilebilir.

Diyalog: Doktorunuzun kolay anlaşılır dilden anlatması son derece önemlidir. Bilgi verirken sadece anlamayacağınız kavramlar kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle hekimle konuşurken, söylediklerin anlayabilmeniz çok önemli mühimdir.

Doktorların bazı görevleri

Doktor Randevu Muayene-11

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların büyük bir bölümü, tedavisi hayati önem taşıyan hastalıklardır.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji bölümü, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu birimde özellikle kısırlık takibinde, metabolizmanın hareketinde ciddi role sahip tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp hastalıklarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılmaktadır. Bu bölümde kanser ile ilgili bilgi sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçülür.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi kendi içinde birçok yan dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm rahatsızlıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Göğüs Hastalıkları, Onkoloji, İmmunoloji.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tedavisi yapılır. Hastanın şikayetlerinin geçmesini takiben bu şikayetlerin nedenini ortadan kaldırmaya yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Jinekoloji: Tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede branşlar tarafından destek gören Acil Servis, gece de hastanede kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. doktorları tarafından desteklenir. Öteki branşlarda ise nöbet tutan uzmanlar acil servis tarafından çağrıldıklarına çok çabuk davranarak acil konsültasyona cevap verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil serviste, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun dışında bir küçük müdahale odası bulunur.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-58

Hekim yardımcı olmalıdır: Hekim, meslek gereği yaptığı operasyon ve muayenelerden kazanç sağlamalıdır. Bu para asla astronomik düzeylere çıkmamalı, parasal açıdan zayıf olan kişilere imkanla el verdiğince yardım edilmeli, fuzuli tedavilerden uzak durmalıdır. Gereken tahlil ve operasyonlar için sağlık kuruluşlarından hesaplı fiyat tariflereri sağlanmalıdır.