Manisa Alaşehir Devlet Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Sizlerin doğru bilgilere pratik bir şekilde göz atabilmesi ve inceleyebilmesi için kapsamlı çalışmalar hayata geçirdik. Manisa Alaşehir Devlet Hastanesi Doktorları Randevu Muayene makalemizi gözden geçirirken bilgi verilen ipuçlarını gözden geçirmeyi atlamayın. Bir daha aradığınızda kolaylıkla web sitemize erişebilmek isterseniz web sitemizi favori listenize ekleyin.


Hekim Belirlerken Özen Gösterilecek Konular

Manisa Alaşehir Devlet Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-67

Doktorunuza güvenle yaklaşmak: Hekiminize güvenmek, doktorunuzun muayenesinde kendinizi iyi hissetmeniz ve hekime samimi olarak güven duymanız oldukça mühimdir. Hekiminizin sizinle alakalı belirleyeceği kararlar sağlığınıza direkt olarak tesir gösterecektir. Olur da ona güvenmezseniz, hekimin verdiği tembihlerine uyum göstermekte problem yaşarsınız. İşe yarar hizmet görebilmek için birinci koşul doktorunuza güven duyabilmenizdir.

Doktorun uzmanlık birikimi: Kendisinin mesleki yeterliliğini araştırırken bazı konulara önem vermek şarttır. Sağlık alanında son derece hızlı ilerlemeler meydana gelir. Aynı zamanda farklı kollar kendi içinde alt branşlara bölünürler. O nedenle hekimin siziherhangi bir sebeple başka bir hekime göndermesi, onun tecrübesiz olduğu anlamına gelmez. Bu olay takım çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sıklıkla görülmekte olup doktorunuzun yetersizliği değil şifa bulmanıza verdiği önemi belirtir.

Doktorun yaklaşımı: doktorunuz sorununuzu sormaya özen gösteriyor mu, sorunlarınızı özenle not ediyor mu? İnceleme ederken yeterince ilgileniyor mu? Soru sormaya cesaretlendiriyor mu? Durumunuz hakkında size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Alternatifleri izah ediyor mu? Bunlar son derece önemlidir. Rahatsızlığınız ile alakalı fikir almak, sebebini öğrenmek, riskleri öğrenmek sizin hakkınızdır. Şayet hekimle böyle bir diyaloğu sağlayabiliyorsanız, doktorunuzu doğru belirlediniz demektir.

Doktora Ulaşabilmek: Günümüzde telekomünikasyon çok vazgeçilmez. Özellikle bebek bekleyen kadınlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktoruyla iletişime geçmek zorunda kalacaktır. Benzer olaylarda doktorunuza telefon gibi telekomünikasyon araçlarıyla erişebilmelisiniz. kimi tıbbi müdahale gerektirmeyen sorunlar doktora gitmeden giderilebilir.

Karşılıklı İletişim: Hekimin anlayacağınız bir şekilde anlatması oldukça önemlidir. açıklama yaparken baştan sona tıbbi lügat kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. Bu yüzden hekiminizle konuşurken, anlattıklarını anlamanız çok önemli mühimdir.

Hekimlerin bazı hizmet kapsamları

Doktor Randevu Muayene-78

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp koroner bypass ameliyatları yapılmaktadır.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Dahiliye : İç Hastalıkları birimi birçok yan branşa ayrılır. Böbrek hastalığından, karaciğer hastalıklarına tüm sorunların başvuru merkezidir. Bazı alt dallar: Göğüs Hastalıkları, Enfeksiyon Hastalıkları, Diyabet.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların diş tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir branştır. Çocuğun büyüme döneminde çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından takip edilmelidir. Gelişme çağında bulunan çocukların sağlıklı bir diş yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Doktor Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-93

Hekim yönlendirici olmalıdır: Hekim kendi dalı dışındaki konularda da insanlara destek olmalı, doğru uzmanlara yönlendirmelidir.

Doktor gelişmeleri takip etmelidir: Tıp teknolojisi akıl almaz bir ivmeyle gelişmektedir. Gelişmeler takip etmek sadece ileri milletlerdeki kurslara gitmek yoluyla olur. Bilimin getirdiklerinden istifade etmeyen doktorlar insanlara en yeni tedavi yöntemlerini ulaştıramaz.