Mehmet Fatih Yiğit (Kütahya Genel Cerrahi) Doktoru Randevu Muayene

Değerli okuyucularımızın kaliteli yazılara en kısa yoldan göz atabilmesi ve okuyabilmesi için özenli çalışmalar oluşturduk. Mehmet Fatih Yiğit (Kütahya Genel Cerrahi) Doktoru Randevu Muayene bilgilerini incelerken vurgulanan tavsiyeleri incelemeyi ihmal etmeyin. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca web sitemize ulaşabilmek için sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.


Doktor Seçerken Dikkat Edilecek Konular

Mehmet Fatih Yiğit (Kütahya Genel Cerrahi) Doktoru Randevu Muayene-63

Hekime güvenle yaklaşmak: Hekime güven duymak, hekiminizin yanında kendinizi iyi hissetmeniz ve doktora yürekten itimat etmeniz gerçekten önemlidir. Doktorunuzun sizinle alakalı alacağı hükümler sağlığınıza doğrudan tesir gösterecektir. Eğer hekiminize güvenmezseniz, hekimin belirttiği tembihlerine uyum göstermekte sorun yaşarsınız. Kaliteli sağlık desteği görebilmek için en önde gelen şart ona güven duyabilmenizdir.

Doktorun mesleki birikimi: Doktorunuzun uzmanlık yeterliliğini sorgularken bir takım noktalara dikkat etmek gerekir. Tıpta çok kısa sürede ilerlemeler hayata geçer. Buna paralel olarak farklı uzmanlık alanları kendi içinde alt kollara ayrılırlar. Belirtilen sebepten ötürü hekiminizin siziherhangi bir sebeple başka bir uzmana yönlendirmesi, doktorunuzun acemi olduğunu göstermez. Açıklanan vaziyet takım çalışması içinde bulunan sağlık kuruluşlarında sık sık yaşanmakta olup doktorunuzun yetersizliği değil sağlığınıza gösterdiği ehemmiyeti vurgular.

Hekimin tutumu: doktor soru sormaya önem veriyor mu, sorularınızı özenle dinliyor? Muayene süresince yeterince ilgileniyor mu? Soru sormaya cesaretlendiriyor mu? Durumunuz hakkında size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Alternatifleri izah ediyor mu? Sayılanlar son derece mühimdir. Rahatsızlığınız ile alakalı bilgi almak, nedenini öğrenmek, riskleri öğrenmek sizin hakkınızdır. Şayet doktorla böyle bir iletişimi kurabiliyorsanız, doktorunuzu iyi belirlediniz anlamına gelir.

Hekime Ulaşabilmek: Çağımızda iletişim oldukça vazgeçilmez. Özellikle bebek bekleyen kadınlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktoruyla konuşmak isteyecektir. Benzer olaylarda hekime telefon gibi iletişim araçlarıyla erişebilmelisiniz. Bir takım önemsiz problemler doktora gitmeden çözüme kavuşturulabilir.

İletişim: Hekiminizin anlayabileceğini dilden konuşması son derece mühimdir. Bilgi verirken baştan sona tıbbi terimler söylemesi kafanızı karıştıracaktır. O nedenle hekimle konuşurken, anlattıklarını anlayabilmeniz oldukça önemlidir.

Doktorların bazı uzmanlık alanları

Doktor Randevu Muayene-56

Estetik Plastik Cerrahi : Plastik cerrahi, kozmetik ve rekonstrüktif cerrahi ile ilgilenir. Kozmetik cerrahi normal vücut yapılarını yeniden şekillendirerek kişinin görünümünü geliştirir. Rekonstrüktif cerrahi sonradan ortaya çıkan nedenlerle oluşmuş normal olmayan vücut yapıları üzerinde uygulanır, ve öncelikli amacı etkilenen vücut yapılarının işlevlerini olabildiğince geri kazandırmaktır.

Göz Merkezi / Göz Hastalıkları: Katarakt ameliyatları hastaların hemen hepsinde damla anestezi ile dikişsiz Fakoemülsifikasyon tekniğiyle yapılmaktadır.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut bölümler ile destek gören Acil Servis, gece hastane içinde kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli tarafından desteklenmektedir. Diğer servislerde ise nöbette bulunan uzmanlar acil servise çağrıldıkları zaman oldukça kısa sürede acil konsültasyona destek verir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı ekranları olan müşahede odası vardır. Hastaların öncelikli gözlemleri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun dışında bir muayene odası bulunmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişme sürecinde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişme çağındaki çocukların düzgün çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedaviler uygulanmalıdır.

Doktor Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-21