Milas İzan Özel Sağlık Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Değerli okuyucularımızın geniş çerçeveli verilere kolayca erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi için özenli araştırmalar yaptık. Milas İzan Özel Sağlık Hastanesi Doktorları Randevu Muayene yazısını incelerken vurgulanan tavsiyeleri incelemeyi atlamayın. Bir daha aradığınızda kolaylıkla makalelerimize ulaşabilmek için hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.


Hekiminizi Seçerken Önem Verilecek Hususlar

Milas İzan Özel Sağlık Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-70

Doktora güven duymak: Doktorunuza güvenle yaklaşmak, doktorunuzun muayenesinde kendinizi güvenli hissetmeniz , doktorunuza içten güven duymanız çok mühimdir. Doktorun probleminizle alakalı belirleyeceği hükümler yaşam kalitenize doğrudan tesir edecektir. Olur da ona itimat etmezseniz, hekimin size önerilerine uymakta zorluk çekersiniz. Başarılı tedavi hizmeti görebilmek için ilk koşul hekime güven duymanızdır.

Doktorunuzun alanındaki tecrübesi: Hekimin uzmanlık deneyimini sorgularken bir takım noktalara özen göstermek gerekir. Tıp biliminde son derece hızlı gelişmeler hayata geçer. Aynı zamanda çeşitli branşlar kendi içinde dallara bölünürler. Bu yüzden hekimin sizi muayene edip başka bir uzmana yönlendirmesi, doktorunuzun yetersiz olduğu anlamına gelmez. Açıklanan vaziyet takım çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde fazlaca tecrübe edilmekte olup hekiminizin bilgisizliği olmamakla birlikte sizin iyileşmenize verdiği ehemmiyeti belirtir.

Doktorunuzun tutumu: Hekiminiz soru sormaya özen gösteriyor mu, şikayetlerinizi dikkatle dinliyor? Tedavi ederken yeterince ilgili mi? Sorunlarınızı açmanıza cesaretlendiriyor mu? Hastalığınız ile alakalı size kapsamlı bilgi veriyor mu? Alternatifleri açıklıyor mu? Bunlar çok mühimdir. Sağlığınız ile ilgili fikir almak, nedenini bilmek, tedavi yollarını değerlendirmek sizin hakkınızdır. Şayet hekiminizle bu diyaloğu oluşturabiliyorsanız, doktorunuzu doğru belirlediniz demektir.

Doktorunuza Ulaşılabilirlik: Çağımızda telekomünikasyon oldukça önemli. Özellikle hamile bayanlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktorla iletişime geçmek isteyecektir. Bu gibi olaylarda doktorunuza mesaj vb. iletişim araçlarıyla erişebilmelisiniz. Bazı mühim olmayan problemler muayeneye gitmeden çözüme kavuşturulabilir.

Diyalog: Doktorunuzun kolay anlaşılır dilden anlatması son derece mühimdir. açıklama yaparken tamamen anlamayacağınız terimler söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorla diyalog kurarken, söylediklerin kavrayabilmeniz oldukça mühimdir.

Hekimlerin hizmet alanları

Doktor Randevu Muayene-51

Bilgisayarlı tomografi : MR, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri hakkında bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça hassas operasyonlar yapılabilmekte ve daha önce kalıcı bozuklukla neticelenen operasyonlar artık olumlu sonuçlanmaktadır.

Mide ve Bağırsak Hastalıkları : Diyagnostik amaçlı üst gastrointestinal sistem için özofagogastroduodenoskopi, safra yolları ve pankreas incelemeleri için endoskopik retrograd kolanjiopankreatografi, kalın barsak incelemesi için de kolonoskopi ve rektosigmoidoskopi yapılmaktadır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzman yaklaşımı gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişme döneminde çene gelişimi, Ortodonti uzmanları tarafından takip edilmelidir. Büyüme sürecindeki çocukların düzgün bir ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedbirler alınmalıdır.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-32

Hekim izah edici olmalıdır: Hekim hastalığın sebebinin ne olduğunu, nasıl iyileştirileceğini, olursa ameliyat sırasında neler yaşanabileceğini, iyileşmesi için yaşamında nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini ayrıntılı anlatmalıdır. Her soruyu takip edip kapsamlı olarak yanıtlamalıdır. Hasta ile empati kurmalı, kaygılarına hak vermelidir. Tedavi sırasında oluşabilecek komplikasyonlar ile ilgili açıklama yapmalıdır.

Hekim referans verebilmelidir: Hasta, ameliyat olacağı hekiminin daha önce aynı operasyonu yaptığı hastalarla görüşebilme hakkına sahip olmalıdır. Referans isteyen hastalarına, önceden ameliyat ettiği kişileri ameliyat olacak hastalarıyla görüştürmelidir. Doktor önceden yaptığı ameliyatlarla ilgili hastasına rakamlar vermeli, başarı yüzdeleriyle alakalı dürüstçe açıklama yapmalıdır.

Doktor deneyimli olmalıdır: Doktorun gerçekleştireceği ameliyatı daha önce kaç kişiye uyguladığı, operasyonu hangi periyotlarda yaptığı çok mühimdir. Doktorun deneyimini ayrıntılı olarak araştırmalısınız. Bu araştırmada şüpheleriniz varsa soracağınız en önemli kişiler hekimin bulunduğu hastanedeki anestezi uzmanlarıdır.