Mustafa Deveci (Kayseri Ortopedi Travmatoloji) Doktoru Randevu Muayene

Okuyucularımızın verilere en kolay yoldan ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi amacıyla çalışmalar yaptık. Mustafa Deveci (Kayseri Ortopedi Travmatoloji) Doktoru Randevu Muayene makalesini okurken bilgi verilen diğer yazıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sayfalarımıza gelebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize ekleyebilirsiniz.


Doktorunuzu Belirlerken Önem Verilecek Konular

Mustafa Deveci (Kayseri Ortopedi Travmatoloji) Doktoru Randevu Muayene-74

Hekiminize güvenmek: Hekiminize güvenmek, kendisinin muayenesinde güvenli hissetmeniz ve hekime gerçekten güvenmeniz oldukça mühimdir. Onun rahatsızlığınızla alakalı olarak alacağı hükümler sağlığınıza doğrudan tesir edecektir. Olur da doktorunuza itimat etmezseniz, doktorunuzun size tavsiyelerine uymakta zorlanırsınız. Nitelikli yardım görmek için birinci şart doktora itimat duymanızdır.

Doktorunuzun mesleki birikimi: Kendisinin mesleki tecrübesini araştırırken bazı noktalara önem vermek gerekir. Tıpta son derece hızlı gelişmeler meydana gelir. Aynı zamanda farklı kollar kendi içinde dallara ayrılırlar. Belirtilen sebepten ötürü doktorun siziherhangi bir sebeple başka bir uzmana göndermesi, kendisinin deneyimsiz olduğu anlamına gelmez. Belirtilen vaziyet ekip çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sık sık tecrübe edilmekte olup doktorunuzun bilgisizliği değil iyileşmenize gösterdiği özeni belirtir.

Kendisinin yaklaşımı: hekim soru sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı özenle dinliyor? Muayene ederken yeterince ilgileniyor mu? Sorunlarınızı açmanıza cesaretlendiriyor mu? Hastalığınız ile alakalı size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Seçenekleri açıklıyor mu? Bunlar oldukça mühimdir. Sağlığınız ile alakalı fikir edinmek, sebebini öğrenmek, riskleri değerlendirmek en tabi hakkınızdır. Şayet doktorla bu iletişimi oluşturabiliyorsanız, hekiminizi iyi belirlediniz demektir.

Hekiminize Ulaşabilmek: Günümüzde telekomünikasyon son derece mühim. Özellikle hamile hastalar beklenmedik bir durumda hemen doktorla konuşmak isteyecektir. Bu gibi olaylarda doktorunuza cep telefonu gibi iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. Bazı mühim olmayan sorunlar hekim müdahalesi gerekmeden çözülebilir.

Diyalog: Doktorunuzun anlayabileceğini bir şekilde anlatması oldukça önemlidir. açıklama yaparken tamamen tıbbi kavramlar söylemesi kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden hekiminizle diyalog kurarken, konuştuklarını anlayabilmeniz oldukça önemlidir.

Doktorların bazı uzmanlık alanları

Doktor Randevu Muayene-31

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : Metabolizma hastalıkları. Ayrıca kemik erimesi gibi metabolizma hastalıkları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Kalp Hastalıkları : Kalp Sağlığı Merkezi, kalp sağlığını korumak, kalp hastalıklarını teşhis ve tedavi etmek amacıyla dünya standartlarında donanım ve alt yapı ile hizmet verir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir branştır. Çocukların gelişme çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodonti uzmanı tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişme çağında bulunan çocukların sağlıklı bir çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Doktor Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-88

Doktor açıklayıcı olmalıdır: Doktor problemin kaynağının ne olduğunu, nasıl tedavi edileceğini, olursa ameliyat sonrasında neler olabileceğini, iyileşmesi için yaşantısında nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini ayrıntılı anlatmalıdır. Tüm soruları takip edip kapsamlı olarak yanıtlamalıdır. Hasta ile empati kurmalı, kaygılarına hak vermelidir. Tedavi sırasında olabilecek beklenmeyen durumlar hakkında açıklama yapmalıdır.

Doktor yenilikleri takip etmelidir: Tıp bilimi baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Teknolojiy takip etmek yalnızca ileri ülkelerdeki kurslara gitmek yoluyla olur. Teknolojinin getirdiklerinden istifade etmeyen hekimler hastalarına en yeni tedavi metotlarını ulaştıramaz.