Nilgün Yıldırım (Eskişehir Göz Hastalıkları) Doktoru Randevu Muayene

Hastane konularında arama yapanların geniş kapsamlı sayfalara kolayca erişebilmesi ve anlayabilmesi amacıyla çalışmalar hayata geçirdik. Nilgün Yıldırım (Eskişehir Göz Hastalıkları) Doktoru Randevu Muayene yazımızı gözden geçirirken önemi vurgulanan tavsiyeleri incelemeyi ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda pratik olarak sayfalarımıza girebilmek için bu siteyi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.


Hekim Belirlerken Özen Gösterilecek Hususlar

Nilgün Yıldırım (Eskişehir Göz Hastalıkları) Doktoru Randevu Muayene-41

Hekime itimat etmek: Hekiminize itimat etmek, onun muayenesinde rahat hissedebilmeniz ve doktorunuza gerçekten güven duymanız oldukça mühimdir. Doktorun probleminizle alakalı belirleyeceği kararlar sağlığınıza doğrudan tesir edecektir. Şayet hekime itimat etmezseniz, doktorun size tembihlerine uyum göstermekte zorluk çekersiniz. Kaliteli bir sağlık desteği almak konusunda ilk şart hekiminize güvenmenizdir.

Kendisinin uzmanlık deneyimi: Hekiminizin uzmanlık deneyimini sorgularken bazı noktalara dikkat etmek tavsiye edilir. Sağlık alanında son derece çabuk ilerlemeler hayata geçer. Bununla birlikte farklı uzmanlık alanları kendi içinde alt dallara ayrılırlar. O nedenle doktorun sizi muayene edip diğer bir hekime göndermesi, onun bilgisiz olduğu anlamına gelmez. Belirtilen olay takım çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sık sık görülmekte olup hekimin yetersizliği değil şifa bulmanıza gösterdiği özeni belirtir.

Doktorunuzun yaklaşımı: Hekiminiz soru sormaya önem veriyor mu, şikayetlerinizi özenle not ediyor mu? Tedavi sırasında yeterince ilgili mi? Daha fazla sormanız için ön ayak oluyor mu? Hastalığınız ile alakalı size detaylı açıklama yapıyor mu? Farklı tercihleri izah ediyor mu? Sayılanlar oldukça mühimdir. Hastalığınız ile ilgili bilgi almak, sebebini bilmek, tedavi yollarını öğrenmek bir hasta olarak sizin hakkınızdır. Eğer hekimle bu diyaloğu sağlayabiliyorsanız, hekiminizi iyi belirlediniz anlamına gelir.

Doktora Kolay Ulaşabilmek: Çağımızda telekomünikasyon çok mühim. Bilhassa bebek bekleyen kadınlar ihtiyaç duyduğunda her an doktoruyla konuşmak zorunda kalacaktır. Bu gibi durumlarda doktorunuza kısa mesaj vb. iletişim gereçleriyle erişebilmelisiniz. Bir takım tıbbi müdahale gerektirmeyen problemler muayeneye gitmeden giderilebilir.

İletişim: Hekiminizin kolay anlaşılır dilden anlatması son derece önemlidir. açıklama yaparken tamamen anlamayacağınız kavramlar kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorunuzla diyalog kurarken, ne anlattığını anlayabilmeniz çok önemli önemlidir.

Doktorların bazı ilgi alanları

Doktor Randevu Muayene-23

Sinir Sistemi Hastalıkları : Diğer uzmanlık dallarını ilgilendiren hastalıkların, sinir sistemini etkilediği durumlarda da, konusunda uzmanlaşmış nörologlar, konsültasyon hizmeti verirler.

Kardiyoloji : Kardiyoloji birimi, kalp sağlığını korumak amacıyla hizmet vermektedir.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, sinir sistemi anjiografileri hastalıkların yeri ile ilgili bilgi vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile oldukça başarılı operasyonlar yapılmakta ve daha önce kalıcı bozuklukla neticelenen ameliyatlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan solunum problemlerinin değerlendirilmesi için solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum rahatsızlıkları inme gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en ciddi hastalıklardan biridir. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Doktor Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-47

Doktor iyi giyimli olmalıdır: Hekim hastasına saygı göstermeli ve bu sebepten ötürü daima bakımlı olmalıdır. Üstüne başına gösterdiği özen onun hastasının iyileşmesinde de göstereceği özenin kanıtıdır.

Hekim deneyimli olmalıdır: Hekimin uygulayacağı ameliyatı daha önce kaç kişiye uyguladığı, operasyonu hangi sıklıkla yaptığı son derece mühimdir. Hekimin deneyimini kapsamlı biçimde sorgulamalısınız. Bu araştırmada tereddüdünüz varsa soracağınız en önemli kişiler doktorun hizmet verdiği hastanedeki anestezi uzmanlarıdır.

Doktor gelişmeleri takip etmelidir: Tıp teknolojisi baş döndürücü bir hızla ilerlemektedir. Gelişmeler takip etmek yalnızca ileri milletlerdeki seminerlere katılmak yoluyla olur. Teknolojinin getirdiklerinden yararlanmayan doktorlar insanlara en yeni tıp metotlarını ulaştıramaz.