Özel Internatıonal Söke Hospital Doktorları Randevu Muayene

Değerli okuyucularımızın geniş kapsamlı sayfalara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi için özenli çalışmalar gerçekleştirdik. Özel Internatıonal Söke Hospital Doktorları Randevu Muayene makalesini okurken önemi vurgulanan uyarıları okumayı unutmayın. Tekrar aradığınızda kolaylıkla makalelerimize gelebilmek isterseniz bu siteyi tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.


Doktorunuzu Belirlerken Özen Gösterilecek Hususlar

Özel Internatıonal Söke Hospital Doktorları Randevu Muayene-54

Hekiminize güvenle yaklaşmak: Doktorunuza güven duymak, onun muayenesinde güvende hissedebilmeniz , ona içten itimat etmeniz oldukça önemlidir. Kendisinin sağlık probleminizle ilgili vereceği kararlar sağlığınıza doğrudan etki edecektir. Eğer hekime güven duymazsanız, hekimin verdiği tavsiyelerine uymakta problem yaşarsınız. Faydalı sağlık desteği alabilmek için en önde gelen koşul hekiminize güven duyabilmenizdir.

Hekimin uzmanlık deneyimi: Doktorun alanındaki tecrübesini sorgularken bazı konulara özen göstermek tavsiye edilir. Tıp biliminde oldukça kısa sürede gelişmeler meydana gelir. Bununla birlikte farklı kollar kendi içinde alt dallara bölünürler. Belirtilen sebepten ötürü hekimin sizi muayene edip başka bir hekime göndermesi, kendisinin kötü olduğunu göstermez. Bu olay takım çalışması içinde bulunan kliniklerde sık sık görülmekte olup hekiminizin yetersizliği değil sizin sağlığınıza verdiği özeni belirtir.

Hekiminizin yaklaşımı: doktorunuz sorununuzu sormaya özen gösteriyor mu, sorunlarınızı dikkatle dinliyor? İnceleme süresince ne kadar ilgili? Soru sormaya ön ayak oluyor mu? Rahatsızlığınız ile ilgili size kapsamlı açıklama yapıyor mu? Farklı tercihleri açıklıyor mu? Sayılanlar çok mühimdir. Rahatsızlığınız ile alakalı fikir almak, nedenini bilmek, tedavi yollarını öğrenmek sizin hakkınızdır. Eğer hekiminizle bu diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi doğru seçtiniz anlamına gelir.

Hekiminize Ulaşılabilirlik: Çağımızda iletişim çok mühim. Özellikle hamile bayanlar ihtiyaç duyduğunda her an doktorla iletişime geçmek zorunda kalacaktır. Acil durumlarda hekiminize cep telefonu vb. iletişim gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. Bazı mühim olmayan şikayetler hekim müdahalesi gerekmeden giderilebilir.

Diyalog: Doktorunuzun anlayacağınız bir şekilde anlatması son derece mühimdir. Bilgi verirken tamamen anlamayacağınız terimler kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle hekiminizle konuşurken, ne demek istediğini anlamanız oldukça mühimdir.

Doktorların bazı uzmanlık alanları

Doktor Randevu Muayene-88

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı iki grupta ele alınmaktadır. İlki; türlü hastalıkların uyarıcısı olan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalık habercisidir. Çoğu kez vücudumuzda var olan bir doku hasarının işaretçisidir. Akut ağrı vücudumuzun alarm mekanizmasının önemli bir parçasıdır.

Biyokimya Laboratuvarı : Bu bölümde özellikle kısırlık takibinde, tiroid hormonlarının incelenmesinde, vitamin düzeylerinin ölçülmesinde ve kalp sorunlarının değerlendirilmesinde yer alan testler çalışılır. Burada kanser ile ilgili bilgi sağlayan kanda tümör belirteçleri de ölçümlenir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Mamografi : Meme hastalıklarının tanı ve tedavisinin modern yöntemlere göre yapıldığı kapsamlı bir merkezdir.

Dermatoloji : Deribilimi, deri, saç, tırnaklarla ilgili rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Doktor Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-94

Doktor pozitif olmalıdır: Hastalıklar insanları huzursuz eden olaylardır. Güven hastalıkların tedavisinde çok önemli bir faktördür. Sağlık sorunu yüzünden huzursuz bulunan kimseye doktor güler yüzüyle güven vermeli, hastalığı en kısa zamanda iyileştireceğine yönelik telkinde bulunmalıdır. İçten yaklaşmalı, kişinin içinde bulunduğu durumu tahmin ederek anlayışlı davranmalıdır.

Doktor ulaşılabilir olmalıdır: Hasta sağlığını teslim ettiği doktora beklenmeyen durumda ulaşabileceğini bilmelidir. Doktor cep telefonunu vermekten geri durmamalı, acil durumlarda çağrılara yardımcısı yerine bizzat kendisi cevap vermelidir.

Hekim bakımlı olmalıdır: Doktor hastasına saygı göstermeli ve bu sebepten ötürü daima bakımlı olmalıdır. Üstüne başına gösterdiği özen onun karşısındakinin tedavisinde de göstereceği özenin göstergesidir.