Özel Manavgat Sevgi Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Sizlerin güncel yazılara zorluk çekmeden erişebilmesi ve okuyabilmesi için özenli çalışmalar hayata geçirdik. Özel Manavgat Sevgi Hastanesi Doktorları Randevu Muayene yazımızı okurken altı çizilen uyarıları okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sitemize erişebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u favori listenize ekleyebilirsiniz.


Hekim Seçerken Önem Verilecek Noktalar

Özel Manavgat Sevgi Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-35

Doktorunuza güvenle yaklaşmak: Hekiminize güvenle yaklaşmak, doktorun muayenesinde huzurlu hissetmeniz ve hekime gerçekten güven duymanız gerçekten önemlidir. Hekimin tedavinizle ilgili olarak belirleyeceği kararlar yaşam kalitenize direkt olarak etki edecektir. Olur da doktorunuza itimat etmezseniz, kendisinin belirttiği tembihlerine uymakta zorluk çekersiniz. İşe yarar bir sağlık hizmeti görmek konusuyla ilgili ilk koşul ona güven duyabilmenizdir.

Doktorun uzmanlık yeterliliği: Kendisinin uzmanlık deneyimini gözlemlerken bir takım noktalara önem vermek gerekir. Tıp biliminde çok hızlı gelişmeler hayata geçer. Aynı zamanda türlü dallar kendi içinde alt kollara bölünürler. O nedenle hekiminizin sizi muayene edip başka bir doktora yönlendirmesi, onun deneyimsiz olduğu anlamına gelmez. Bu olay ekip çalışması içinde bulunan kliniklerde sıklıkla yaşanmakta olup hekimin deneyimsizliği olmamakla birlikte sizin iyi olmanıza gösterdiği önemi vurgular.

Hekiminizin tutumu: hekim şikayetlerinizi sormaya özen gösteriyor mu, sorunlarınızı dikkatle dinliyor? Muayene sırasında yeterince ilgileniyor mu? Daha fazla sormanız için cesaretlendiriyor mu? Rahatsızlığınız konusunda size ayrıntılı açıklama yapıyor mu? Seçenekleri anlatıyor mu? Bunlar son derece önemlidir. Sağlığınız hakkında bilgi edinmek, nedenini öğrenmek, tedavi yollarını karşılaştırabilmek en doğal hakkınızdır. Eğer doktorunuzla böyle bir iletişimi kurabiliyorsanız, doktorunuzu iyi seçtiniz demektir.

Doktora Ulaşabilmek: Çağımızda iletişim çok önemli. Özellikle gebe hastalar beklenmedik bir durumda hemen doktorla görüşmek zorunda kalacaktır. Bu gibi olaylarda doktorunuza kısa mesaj gibi iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. Bazı önemsiz şikayetler hekim müdahalesi gerekmeden çözüme kavuşturulabilir.

Diyalog: Hekiminizin anlayabileceğini şekilde anlatması son derece önemlidir. açıklama yaparken baştan sona anlamayacağınız terimler kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. Bu yüzden doktorunuzla konuşurken, anlattıklarını anlamanız oldukça mühimdir.

Doktorların görevleri

Doktor Randevu Muayene-86

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi birçok dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm hastalıkların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Endokrinoloji, Romatoloji, Diyabet.

Hematoloji: Hematolojik kanserlerin de tedavi edilebilme oranı hızla artmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti, uzmanlığın gerekli olduğu bir branştır. Çocukların büyüme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından izlenmelidir. Gelişme çağında bulunan çocukların düzgün çene yapısına sahip olmalarına imkan verecek önlemler alınmalıdır.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-38

Hekim erişilebilir olmalıdır: Kişi ameliyat olacağı hekime çok önemli durumda ulaşabileceğini bilmelidir. Hekim mobil vermekten çekinmemeli, acil durumlarda telefona asistanı değil kendisi yanıt vermelidir.

Hekim dürüst olmalıdır: Hekim hastalarına karşı son derece açık olmalı, hastalarından hiçbir gerçeği katiyen gizlememelidir. Ameliyatsız tedavilerle iyileşme ihtimali bulunan hasta ameliyat edilmemeli, ameliyat mutlak son çareyse tercih edilmelidir. Hekim tedavideki her aşamayı ek bir kazanç beklentisi olmadan yapmalıdır. Uygulanacak incelemeler ve ameliyat yapılırken kullanılacak malzemelerden maddi fayda beklememelidir.

Hekim referans gösterebilmelidir: Kişi, ameliyatı yapacak doktorun daha önce bu operasyonu yaptığı kişilerle konuşabilme imkanına sahip olmalıdır. Referans talebinde bulunan hastalarına, daha önce ameliyat ettiği kişileri referans olarak göstermelidir. Hekim önceden gerçekleştirdiği operasyonlarla alakalı hastasına istatistikler sunmalı, başarısızlık yüzdeleriyle alakalı dürüstçe açıklama yapmalıdır.

Doktor gelişmeleri takip etmelidir: Tıp bilimi akıl almaz bir hızla gelişmektedir. Teknolojiy takip etmek ancak ileri milletlerdeki etkinliklere katılmak yoluyla olur. Teknolojinin gereklerinden faydalanmayan hekimler hastalarına en gelişmiş tıp metotlarını ulaştıramaz.