Özel Sevgi Hastanesi Gaziantep Doktorları Randevu Muayene

Değerli okuyucularımızın kaliteli verilere pratik yoldan ulaşabilmesi ve yanıt bulabilmesi gayesiyle kapsamlı araştırmalar gerçekleştirdik. Özel Sevgi Hastanesi Gaziantep Doktorları Randevu Muayene yazısını okurken bilgi verilen diğer yazıları okumayı atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda kolayca yazılarımıza erişebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u favorilerinize ekleyebilirsiniz.


Hekim Seçerken Dikkat Edilecek Konular

Özel Sevgi Hastanesi Gaziantep Doktorları Randevu Muayene-32

Doktorunuza güvenmek: Doktorunuza güvenle yaklaşmak, hekimin karşısında kendinizi iyi hissedebilmeniz ve doktorunuza içten itimat etmeniz oldukça mühimdir. Doktorunuzun sizinle ilgili olarak vereceği kararlar sağlığınıza direkt olarak etki edecektir. Olur da hekime itimat etmezseniz, kendisinin size tavsiyelerine uyum göstermekte zorluk çekersiniz. Düzgün sağlık hizmeti görebilmek konusunda birinci koşul hekime güvenmenizdir.

Kendisinin uzmanlık deneyimi: Hekimin uzmanlık birikimini sorgularken bir takım noktalara dikkat etmek gerekir. Sağlık alanında çok kısa sürede gelişmeler hayata geçer. Bununla birlikte farklı uzmanlık alanları kendi içinde alt uzmanlık alanlarına ayrılırlar. Bu yüzden doktorun sizi muayene edip başka bir uzmana göndermesi, kendisinin yetersiz olduğunu göstermez. Belirtilen vaziyet ekip çalışması içinde bulunan sağlık kuruluşlarında sıklıkla tecrübe edilmekte olup hekiminizin yetersizliği değil iyileşmenize gösterdiği önemi belirtir.

Hekimin yaklaşımı: Hekiminiz şikayetlerinizi sormaya önem veriyor mu, sorunlarınızı özenle not alıyor mu? Muayene ederken yeterince ilgili mi? Daha fazla sormanız için cesaretlendiriyor mu? Sorununuz hakkında size ayrıntılı açıklama yapıyor mu? Farklı tercihleri izah ediyor mu? Bunlar oldukça mühimdir. Hastalığınız ile ilgili bilgi edinmek, nedenini öğrenmek, riskleri değerlendirmek en doğal hakkınızdır. Eğer doktorla böyle bir diyaloğu sağlayabiliyorsanız, doktorunuzu iyi belirlediniz anlamına gelir.

Hekime Ulaşılabilirlik: Çağımızda telekomünikasyon oldukça mühim. Bilhassa bebek bekleyen kadınlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktoruyla iletişime geçmek zorunda kalacaktır. Benzer durumlarda hekime kısa mesaj vb. iletişim gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. Bir takım önemsiz problemler muayeneye gitmeden giderilebilir.

Karşılıklı Diyalog: Hekiminizin kolay anlaşılır bir şekilde konuşması oldukça mühimdir. açıklama yaparken tamamen anlamayacağınız terimler kullanması kafanızı karıştıracaktır. O nedenle doktorla diyalog kurarken, açıkladıklarını anlamanız çok önemli mühimdir.

Doktorların hizmet alanları

Doktor Randevu Muayene-27

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Psikiyatri : Psikiyatri polikliniğinde, psikiyatrik sorunların tanısı ve tedavisi hakkında güncel, gerçekçi çözümler bilimsel/tıbbi temeller üzerinde üretilmektedir. Psikiyatrinin tarihçesi ve gelişme sürecinin de getirdiği özellikler nedeniyle tanı ve tedavi süreçlerinin bilimsel tıbbi süreçler üzerinden yürümesi özellikle önemlidir.

Kalp Hastalıkları : Merkez, kalp hastalıklarında muayene, teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve koroner yoğun bakım konularında hastalarına hizmet verir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzmanlık gerektiren bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişme çağında çene gelişimi, Ortodontist tarafından izlenmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların sağlıklı bir ağız yapısına sahip olmalarına imkan verecek tedbirler alınmalıdır.

Doktor Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-38

Doktor dürüst olmalıdır: Doktor hastalarına karşı son derece dürüst olmalı, onlardan hiçbir gerçeği kesinlikle saklamamalıdır. Ameliyat dışı metotlarla iyileşme ihtimali olan kişi ameliyat edilmemeli, operasyon kesinlikle gerekliyse tercih edilmelidir. Hekim tedavideki her aşamayı maddi fayda beklemeden yapmalıdır. Yapılacak tetkikler ve operasyon yapılırken ihtiyaç duyulacak malzemelerden kazanç beklememelidir.

Hekim yardımsever olmalıdır: Hekim, mesleği gereği gerçekleştirdiği operasyon ve muayenelerden kazanç sağlamalıdır. Bu miktar hiçbir zaman astronomik düzeylere çıkmamalı, maddi durumu zayıf olan kişilere olanaklar dahilinde yardımcı olunmalı, fuzuli tetkiklerden uzak durmalıdır. Gereken tahlil ve ameliyatlar için sağlık kuruluşlarından hesaplı fiyat tariflereri sağlanmalıdır.

Doktor yönlendirici olmalıdır: Doktor kendi uzmanlığı haricindeki hastalıklarda da hastaya destek olmalı, doğru tedavi seçeneklerine yönlendirmelidir.

Doktor referans verebilmelidir: Hasta, ameliyatı yapacak hekimin daha önce bu operasyonu gerçekleştirdiği hastalarla konuşabilme hakkına sahip olmalıdır. Referans talebinde bulunan hastalarına, daha önce tedavi ettiği kişileri referans olarak göstermelidir. Doktor önceden yaptığı ameliyatlarla alakalı hastasına rakamlar sunmalı, başarı oranlarıyla alakalı açıkça bilgi vermelidir.