Özel Sincan Koru Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Okuyucularımızın değerli verilere en kolay yoldan göz atabilmesi ve faydalanabilmesi için özenli araştırmalar oluşturduk. Özel Sincan Koru Hastanesi Doktorları Randevu Muayene yazımızı okurken vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi atlamayın. Daha sonra aradığınızda kolaylıkla makalelerimize girebilmek isterseniz bu siteyi favori listenize ekleyebilirsiniz.


Doktor Belirlerken Özen Gösterilecek Hususlar

Özel Sincan Koru Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-23

Hekime güvenle bakmak: Doktora itimat etmek, kendisinin yanında güvende hissetmeniz , hekiminize samimi olarak güven duymanız çok önemlidir. Doktorun rahatsızlığınızla ilgili alacağı kararlar yaşam kalitenize direkt olarak etki edecektir. Olur da doktorunuza güven duymazsanız, onun belirttiği tavsiyelerine uyum göstermekte zorluk çekersiniz. Seçkin sağlık desteği görmek konusunda ilk şart hekime güvenmenizdir.

Hekimin alanındaki tecrübesi: Hekiminizin mesleki birikimini sorgularken bir takım noktalara dikkat etmek fayda sağlar. Tıpta çok kısa sürede gelişmeler hayata geçer. Aynı zamanda türlü kollar kendi içinde alt kollara ayrılırlar. O nedenle hekimin siziherhangi bir sebeple diğer bir hekime yönlendirmesi, doktorunuzun tecrübesiz olduğunu göstermez. Belirtilen olay takım çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde sık sık görülmekte olup doktorun deneyimsizliği değil sizin iyileşmenize gösterdiği ehemmiyeti vurgular.

Hekimin yaklaşımı: doktor soru sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı dikkatle dinliyor? İnceleme sırasında yeterince ilgili mi? Sorunlarınızı açmanıza ön ayak oluyor mu? Sorununuz konusunda size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Farklı tercihleri anlatıyor mu? Sayılanlar çok mühimdir. Sağlığınız hakkında bilgi almak, sebebini bilmek, tedavi yollarını karşılaştırabilmek en tabi hakkınızdır. Şayet doktorla böyle bir diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi doğru seçtiniz demektir.

Doktora Ulaşabilmek: Çağımızda iletişim oldukça önemli. Özellikle bebek bekleyen bayanlar beklenmedik bir durumda her an doktorla konuşmak isteyecektir. Benzer olaylarda hekime kısa mesaj vb. iletişim araçlarıyla erişebilmelisiniz. Bazı tıbbi müdahale gerektirmeyen sorunlar hekim müdahalesi gerekmeden çözüme kavuşturulabilir.

Karşılıklı Diyalog: Doktorunuzun anlayabileceğini dilden konuşması son derece mühimdir. Bilgi verirken sadece tıbbi lügat söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorla diyalog kurarken, açıkladıklarını kavrayabilmeniz çok önemli mühimdir.

Doktorların bazı görevleri

Doktor Randevu Muayene-08

Üroloji: Ürolojik hastalıkların değişik alt gruplarına ait tüm tetkik ve tedavi işlemleri gerçekleştirilir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Dahiliye : Genel dahiliye birimi pek çok yan dala ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm hastalıkların tedavi merkezidir. Bazı alt dallar: Gastroenteroloji, Romatoloji, İmmunoloji.

Endokrinoloji Diyabet Hastalıkları : İç salgı bezlerinin salgıladıkları hormonların azlığı ve fazlalığı. Ayrıca diyabet gibi metabolizma sorunları endokrinolojinin alanına girmektedir.

Acil Servis : Gündüz saatlerinde hastanede mevcut bölümler tarafından destek gören Acil Servis, gece de hastane içinde kendi servislerinde nöbette olan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. personeli tarafından desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbet tutan hekimler acil servis tarafından çağrıldıkları zaman mümkün olduğunca çabuk davranarak acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi ekipmanlar ile donatılmış olan acil servis bünyesinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunabilir.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-24

Doktor güvenilir olmalıdır: Hekim hastalarına karşı her konuda açık olmalı, ondan hiçbir gerçeği katiyen gizlememelidir. Ameliyat dışı tedavilerle iyileşme ihtimali olan kişi ameliyat edilmemeli, ameliyat mutlak gerekliyse tercih edilmelidir. Hekim tedavideki her aşamayı kazanç beklemeden yapmalıdır. Yapılacak tetkikler ve ameliyat yapılırken kullanılacak materyallerden maddi fayda beklentisinde olmamalıdır.

Doktor yardımsever olmalıdır: Hekim, mesleği gereği yaptığı ameliyat ve tedavilerden para kazanmalıdır. Kazanılan para asla astronomik düzeylere ulaşmamalı, parasal durumu yetersiz olan hastalara mümkün olduğunca yardım edilmeli, fuzuli tedavilerden kaçınılmalıdır. Gereken tahlil ve operasyonlar için sağlık kuruluşlarından hesaplı fiyat avantajları sağlanmalıdır.

Doktor referans verebilmelidir: Hasta, ameliyat olacağı hekiminin daha önce aynı operasyonu yaptığı hastalarla görüşebilme hakkına sahip olmalıdır. Referans talebinde bulunan hastalarına, önceden ameliyat ettiği kişileri referans olarak göstermelidir. Doktor daha önce yaptığı ameliyatlarla alakalı hastasına istatistikler vermeli, başarısızlık oranlarıyla ilgili açıkça bilgi vermelidir.

Doktor gelişmeleri takip etmelidir: Tıp bilimi akıl almaz bir hızla gelişmektedir. Gelişmeler takip etmek sadece ileri milletlerdeki etkinliklere katılmak yoluyla olur. Teknolojinin gereklerinden faydalanmayan doktorlar hastalarına en yeni tıp tekniklerini ulaştıramaz.