Özgen Kaçmaz Şenol (İzmir Diş Hekimi) Doktoru Randevu Muayene

Ziyaretçilerimizin derli toplu verilere pratik bir şekilde erişebilmesi ve anlayabilmesi amacıyla uzun süren araştırmalar hayata geçirdik. Özgen Kaçmaz Şenol (İzmir Diş Hekimi) Doktoru Randevu Muayene yazısını incelerken bilgi paylaşılan ipuçlarını incelemeyi atlamayın. İleride ihtiyaç duyduğunuzda kolayca sayfalarımıza girebilmek için web sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz.


Doktor Seçerken Dikkat Edilecek Konular

Özgen Kaçmaz Şenol (İzmir Diş Hekimi) Doktoru Randevu Muayene-48

Hekime güvenle yaklaşmak: Hekime itimat etmek, hekimin muayenesinde kendinizi huzurlu hissedebilmeniz ve doktorunuza gerçekten güvenmeniz gerçekten mühimdir. Doktorunuzun sağlık probleminizle ilgili vereceği kararlar sağlığınıza direkt olarak etki edecektir. Olur da doktorunuza itimat etmezseniz, doktorun size tembihlerine uyum göstermekte sorun yaşarsınız. Seçkin bir yardım görebilmek için birinci şart ona güvenmenizdir.

Hekiminizin mesleki birikimi: Doktorunuzun mesleki tecrübesini araştırırken bir takım noktalara dikkat etmek tavsiye edilir. Tıpta son derece hızlı gelişmeler meydana gelir. Buna paralel olarak türlü kollar kendi içinde alt dallara bölünürler. Belirtilen sebepten ötürü doktorun sizi muayene edip diğer bir hekime yönlendirmesi, doktorunuzun bilgisiz olduğunu göstermez. Açıklanan vaziyet takım çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sıklıkla görülmekte olup doktorun deneyimsizliği değil sağlığınıza verdiği ehemmiyeti vurgular.

Kendisinin yaklaşımı: hekim soru sormaya özen gösteriyor mu, sorunlarınızı özenle not ediyor mu? Tedavi ederken ne kadar ilgili? Sorunlarınızı açmanıza teşvik ediyor mu? Rahatsızlığınız ile alakalı size kapsamlı bilgi veriyor mu? Seçenekleri anlatıyor mu? Bunlar çok önemlidir. Sağlığınız hakkında fikir almak, nedenini öğrenmek, riskleri bilmek en tabi hakkınızdır. Şayet hekiminizle böyle bir diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi doğru seçtiniz anlamına gelir.

Hekime Ulaşabilmek: Çağımızda telekomünikasyon oldukça mühim. Özellikle gebe kadınlar ihtiyaç duyduğunda her an doktoruyla konuşmak zorunda kalacaktır. Benzer olaylarda hekime cep telefonu gibi telekomünikasyon gereçleriyle erişebilmelisiniz. Bir takım tıbbi müdahale gerektirmeyen şikayetler hekim müdahalesi gerekmeden çözüme kavuşturulabilir.

İletişim: Hekiminizin anlayabileceğini bir şekilde konuşması son derece mühimdir. açıklama yaparken tamamen anlamayacağınız kavramlar söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. Bu yüzden doktorunuzla konuşurken, açıkladıklarını anlamanız çok önemli mühimdir.

Hekimlerin bazı ilgi alanları

Doktor Randevu Muayene-50

Patoloji: Pataloji bölümünde kadın hastalıkları, ürolojik hastalıklar, yumuşak doku hastalıkları, meme hastalıkları,diş ve diş eti eti hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beynin ve omuriliğin dokunulmazlığı, ileri teknoloji ve nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde kalkmıştır.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon : Fizik Tedavi Bölümü’nde nörolojik, ortopedik, pediatrik, geriatrik, jinekolojik, ürojinokolojik ve romotolojik hastalıklarda rehabilitasyon ve tüm kas-iskelet sistemi hastalıklarıyla, ağrılarının tanısı konulur. Hastanın şikayetlerinin geçmesini takiben bu ağrıların sebebini yok etmeye yönelik önleyici fizyoterapi hizmeti verilmektedir.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-36

Hekim erişilebilir olmalıdır: Hasta ameliyat olacağı hekime çok önemli durumda ulaşabileceğini bilmelidir. Hekim mobil söylemekten geri durmamalı, acil durumlarda telefona yardımcısı değil kendisi cevap vermelidir.