Raci Yarımpabuç (Gaziantep Ortopedi Travmatoloji) Doktoru Randevu Muayene

Sitemizi ziyaret edenlerin detaylı bilgilere kolayca erişebilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle çalışmalar oluşturduk. Raci Yarımpabuç (Gaziantep Ortopedi Travmatoloji) Doktoru Randevu Muayene bilgilerini gözden geçirirken altı çizilen diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolayca sayfalarımıza erişebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyin.


Doktorunuzu Seçerken Özen Gösterilecek Konular

Raci Yarımpabuç (Gaziantep Ortopedi Travmatoloji) Doktoru Randevu Muayene-61

Hekiminize güvenle bakmak: Doktorunuza itimat etmek, doktorunuzun yanında güvenli hissedebilmeniz ve hekiminize gerçekten güvenmeniz oldukça mühimdir. Hekiminizin sizinle ilgili alacağı kararlar sağlığınıza direkt olarak tesir edecektir. Şayet doktora itimat etmezseniz, kendisinin verdiği uyarılarına uymakta zorluk çekersiniz. Düzgün bir yardım alabilmek konusuyla ilgili ilk şart hekime güvenmenizdir.

Hekimin alanındaki deneyimi: Hekiminizin alanındaki tecrübesini araştırırken bir takım noktalara özen göstermek fayda sağlar. Tıpta oldukça çabuk yenilikler hayata geçer. Buna paralel olarak farklı kollar kendi içinde dallara bölünürler. O nedenle doktorunuzun siziherhangi bir sebeple diğer bir uzmana yönlendirmesi, doktorunuzun kötü olduğu anlamına gelmez. Bu durum ekip çalışması içinde bulunan kliniklerde sıklıkla tecrübe edilmekte olup hekiminizin tecrübesizliği olmamakla birlikte iyi olmanıza verdiği önemi vurgular.

Doktorunuzun tutumu: doktorunuz şikayetlerinizi sormaya önem veriyor mu, şikayetlerinizi dikkatle not alıyor mu? Muayene ederken ne kadar ilgili? Soru sormaya ön ayak oluyor mu? Durumunuz hakkında size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Farklı tercihleri izah ediyor mu? Sayılanlar oldukça önemlidir. Durumunuz ile ilgili fikir almak, nedenini bilmek, tedavi yollarını karşılaştırabilmek sizin hakkınızdır. Şayet hekiminizle bu diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi iyi belirlediniz demektir.

Doktora Ulaşılabilirlik: Günümüzde telekomünikasyon son derece önemli. Bilhassa gebe kadınlar beklenmedik bir durumda hemen doktoruyla iletişime geçmek isteyecektir. Benzer durumlarda hekime kısa mesaj vb. telekomünikasyon araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. kimi küçük sorunlar uzaktan giderilebilir.

İletişim: Hekiminizin anlayabileceğini bir şekilde iletişim kurması çok mühimdir. Bilgi verirken tamamen tıbbi kavramlar söylemesi kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden hekimle konuşurken, söylediklerin anlayabilmeniz son derece önemlidir.

Doktorların bazı hizmet kapsamları

Doktor Randevu Muayene-41

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Kan Hastalıkları : Hematolojik hastalıkların tedavisi iyi bir ekip çalışması ve deneyim gerektirmektedir.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Mamografi : Meme hastalıkları yüzünden birime başvuran her hastaya özgü tanı ve tedavi planı hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu ayrı bir branştır. Çocukların gelişme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün bir diş yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedaviler uygulanmalıdır.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-86

Doktor güler yüzlü olmalıdır: Hastalıklar insanları rahatsız eden durumlardır. Güven hastalıkların iyileşmesinde çok mühim bir faktördür. Hastalık nedeniyle mutsuz bulunan hastaya doktor pozitif enerji aşılamalı, rahatsızlığı en kısa zamanda atlatacağına yönelik moral vermelidir. İçten davranmalı ve kişinin içinde bulunduğu durumu tahmin ederek yumuşak davranmalıdır.

Hekim açıklayıcı olmalıdır: Doktor hastalığın ne olduğunu, nasıl tedavi edileceğini, olursa ameliyat sonrasında neler olabileceğini, iyileşmesi için yaşantısında nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini ayrıntılı anlatmalıdır. Tüm soruları takip edip kapsamlı olarak yanıtlamalıdır. Kendisini hastanın yerine koymalı, kaygılarına anlayış göstermelidir. Ameliyat sonrasında olabilecek komplikasyonlar hakkında bilgi vermelidir.

Hekim yardımsever olmalıdır: Doktor, meslek gereği gerçekleştirdiği ameliyat ve muayenelerden kazanç sağlamalıdır. Kazanılan para hiçbir zaman anormal rakamlara ulaşmamalı, parasal durumu zayıf olan kişilere imkanla el verdiğince yardımcı olunmalı, gereksiz tedavilerden uzak durmalıdır. Gereken tahlil ve ameliyatlar için sağlık kurumlarından uygun fiyat avantajları sağlanmalıdır.