Serhat Nasıroğlu (Van Çocuk Psikiyatrisi) Doktoru Randevu Muayene

Sizlerin düzenlenmiş bilgilere pratik yoldan erişebilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla kapsamlı derlemeler yaptık. Serhat Nasıroğlu (Van Çocuk Psikiyatrisi) Doktoru Randevu Muayene sayfamızı gözden geçirirken önemi vurgulanan tavsiyeleri okumayı pas geçmeyin. Daha sonra aradığınızda kolayca sayfalarımıza erişebilmek isterseniz web sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.


Doktorunuzu Seçerken Özen Gösterilecek Konular

Serhat Nasıroğlu (Van Çocuk Psikiyatrisi) Doktoru Randevu Muayene-61

Hekiminize güvenle yaklaşmak: Doktorunuza güvenmek, hekimin denetiminde kendinizi rahat hissetmeniz , doktorunuza samimi olarak itimat etmeniz çok mühimdir. Kendisinin sorununuzla alakalı vereceği kararlar sağlığınıza doğrudan etki edecektir. Şayet ona güvenmezseniz, hekiminizin size önerilerine uyum göstermekte zorluk çekersiniz. İşe yarar bir yardım alabilmeniz konusunda en önde gelen şart doktora güven duyabilmenizdir.

Hekimin uzmanlık deneyimi: Doktorun alanındaki birikimini araştırırken bir takım noktalara özen göstermek fayda sağlar. Tıp biliminde son derece çabuk yenilikler meydana gelir. Bununla birlikte farklı dallar kendi içinde alt kollara ayrılırlar. O nedenle doktorunuzun siziherhangi bir sebeple başka bir hekime yönlendirmesi, onun acemi olduğu anlamına gelmez. Açıklanan durum ekip çalışması içinde bulunan sağlık kuruluşlarında fazlaca tecrübe edilmekte olup doktorun bilgisizliği olmamakla birlikte iyi olmanıza verdiği ehemmiyeti vurgular.

Doktorunuzun tutumu: doktor soru sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı dikkatle dinliyor? İnceleme ederken yeterince ilgili mi? Daha fazla sormanız için cesaretlendiriyor mu? Sorununuz hakkında size detaylı açıklama yapıyor mu? Alternatifleri anlatıyor mu? Sayılanlar son derece mühimdir. Sağlığınız hakkında fikir almak, sebebini bilmek, riskleri öğrenmek en doğal hakkınızdır. Eğer hekiminizle böyle bir diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi doğru seçtiniz anlamına gelir.

Hekime Kolay Ulaşabilmek: Çağımızda iletişim çok önemli. Özellikle bebek bekleyen kadınlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktorla görüşmek isteyecektir. Acil durumlarda hekime email gibi telekomünikasyon gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. kimi küçük şikayetler uzaktan giderilebilir.

Karşılıklı Diyalog: Hekimin kolay anlaşılır bir şekilde anlatması oldukça mühimdir. Bilgi verirken sadece anlamayacağınız terimler kullanması kafanızı karıştıracaktır. O nedenle doktorunuzla konuşurken, anlattıklarını anlamanız oldukça mühimdir.

Hekimlerin bazı hizmet alanları

Doktor Randevu Muayene-05

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Radyoloji: Dijital teknoloji ile, konvansiyonel yöntemlerde elde edilen görüntülere göre daha detaylı, inceleme süresi daha kısa, tanıda daha yeterli görüntüler elde edilebilmektedir ve bu görüntüler özel iş istasyonlarında deneyimli uzman doktorlar tarafından incelenmektedirler.

Mikrobiyoloji : Mikroorganizmaların pek çoğu, insanda hastalıklara neden olmaktadır. Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda bu mikroorganizmalar analiz edilerek hastalarda oluşan hastalıkların ne olduğu saptanabilmektedir.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Jinekoloji: Tıp dünyasındaki her gelişimi yakından izleyen ve uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü; kadın hastalıkları, hamilelik, doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde de modern tıbbın tüm olanaklarıyla hizmet vermektedir.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, akciğer hastalıklarının erken teşhisine olanak sağlayan bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının değerlendirilmesi için cilt alerji testleri yapılmaktadır. Uyurken solunum bozuklukları kalp gibi sonuçlar doğruabildiğinden uyku hastalıkları arasında en ciddi rahatsızlıklardandır. Tıkayıcı uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut branşlar tarafından desteklenen Acil Servis, gece saatlerinde de hastane içinde kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri ile desteklenmektedir. Diğer servislerde ise nöbetteki uzmanlar acil servise çağrıldıklarına oldukça kısa sürede acil konsültasyona destek vermektedir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası vardır. Hastaların ilk gözlemleri burada yapılır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunur.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-91

Hekim öğretici olmalıdır: Doktor problemin kaynağının ne olduğunu, nasıl tedavi edileceğini, olursa tedavi sonrasında neler olabileceğini, iyileşmesi için yaşantısında nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini detaylı anlatmalıdır. Her soruyu takip edip ayrıntılı olarak yanıtlamalıdır. Hasta ile empati kurmalı ve kaygılarına anlayış göstermelidir. Ameliyat boyunca meydana gelebilecek beklenmeyen durumlar hakkında bilgi vermelidir.

Doktor yardımcı olmalıdır: Hekim, mesleği gereği yaptığı operasyon ve tedavilerden para kazanmalıdır. Bu miktar asla anormal düzeylere ulaşmamalı, maddi durumu yetersiz olan hastalara mümkün olduğunca destek çıkılmalı, gerekmeyen tahlillerden uzak durmalıdır. Gerekli tetkik ve ameliyatlar için sağlık kurumlarından hesaplı fiyat avantajları sağlanmalıdır.

Doktor gelişmeleri takip etmelidir: Tıp bilimi akıl almaz bir hızla gelişmektedir. Gelişmeler takip etmek yalnızca ilerlemiş milletlerdeki kurslara katılmak yoluyla olur. Teknolojinin getirdiklerinden faydalanmayan doktorlar insanlara en modern tedavi yöntemlerini sunamaz.