Sinan Doğan (İzmir Dermatoloji) Doktoru Randevu Muayene

Siz okuyucularımızın gerçek verilere kolayca göz atabilmesi ve faydalanabilmesi amacıyla detaylı araştırmalar gerçekleştirdik. Sinan Doğan (İzmir Dermatoloji) Doktoru Randevu Muayene yazısını incelerken vurgulanan uyarıları okumayı pas geçmeyin. Bir daha ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sayfalarımıza gelebilmek için web sitemizi favorilerinize ekleyin.


Hekim Belirlerken Dikkat Edilecek Noktalar

Sinan Doğan (İzmir Dermatoloji) Doktoru Randevu Muayene-72

Doktora güvenle yaklaşmak: Doktorunuza güvenle bakmak, hekimin muayenesinde kendinizi güvenli hissedebilmeniz , doktora sahiden itimat etmeniz oldukça mühimdir. Kendisinin hastalığınızla alakalı olarak vereceği kararlar yaşam kalitenize doğrudan tesir edecektir. Şayet hekime itimat etmezseniz, doktorunuzun verdiği önerilere uyum göstermekte zorluk çekersiniz. Faydalı bir muayene hizmeti alabilmeniz konusunda birinci şart doktora güvenmenizdir.

Hekiminizin alanındaki deneyimi: Hekiminizin alanındaki tecrübesini gözlemlerken bazı konulara özen göstermek şarttır. Tıpta son derece çabuk ilerlemeler hayata geçer. Bununla birlikte çeşitli kollar kendi içinde alt branşlara bölünürler. Bu yüzden hekiminizin siziherhangi bir sebeple başka bir doktora göndermesi, hekiminizin kötü olduğu anlamına gelmez. Belirtilen vaziyet ekip çalışması içinde bulunan kliniklerde sıklıkla görülmekte olup doktorun bilgisizliği olmamakla birlikte sağlığınıza gösterdiği ehemmiyeti vurgular.

Doktorun tutumu: doktor sorununuzu sormaya önem veriyor mu, sorunlarınızı dikkatle not ediyor mu? Tedavi ederken ne kadar ilgili? Soru sormaya cesaretlendiriyor mu? Sorununuz hakkında size detaylı açıklama yapıyor mu? Seçenekleri anlatıyor mu? Sayılanlar son derece önemlidir. Sağlığınız ile alakalı bilgi almak, sebebini öğrenmek, tedavi yollarını değerlendirmek sizin hakkınızdır. Eğer doktorunuzla bu diyaloğu oluşturabiliyorsanız, doktorunuzu doğru belirlediniz anlamına gelir.

Hekiminize Ulaşılabilirlik: Çağımızda telekomünikasyon oldukça önemli. Bilhassa hamile hastalar ihtiyaç duyduğunda hemen doktoruyla iletişime geçmek isteyecektir. Benzer olaylarda hekiminize kısa mesaj gibi telekomünikasyon gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. Bazı küçük şikayetler uzaktan çözüme kavuşturulabilir.

İletişim: Hekiminizin anlayabileceğini şekilde anlatması oldukça mühimdir. Bilgi verirken baştan sona anlamayacağınız lügat kullanması kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden hekimle diyalog kurarken, anlattıklarını anlamanız çok önemli önemlidir.

Hekimlerin bazı hizmet alanları

Doktor Randevu Muayene-11

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Psikoloji: Psikoloji Bölümü “Çocuk ve Ergen Psikolojisi” – “Yetişkin Psikolojisi” alanlarında bireysel ihtiyaçlara uygun bir şekilde psikolojik destek sağlamaktadır.

Nükleer Tıp : En basit tanımıyla nükleer tıp hastalıkların tanı ve tedavisinde radyoaktif maddelerin kullanımıdır.

Check-up merkezi : Check up, sağlıklı kişilerin sağlık durumlarının değerlendirilmesidir. Özellikle kanserde erken teşhis son derece önemlidir. Standart bir check up’ta yapılması gereken testlerden bazıları; organ fonksiyonlarını değerlendiren kan testleri, guatr testi, akciğer grafisi.

Dermatoloji : Deribilimi, deri, saç, tırnaklarla alakalı rahatsızlıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-38

Doktor ulaşılabilir olmalıdır: Kişi sağlığını emanet ettiği hekime hayati durumda erişebileceğini bilmelidir. Hekim telefon numarasını söylemekten geri durmamalı, acil durumlarda çağrılara asistanı değil kendisi yanıt vermelidir.

Doktor yardımcı olmalıdır: Doktor, meslek gereği gerçekleştirdiği ameliyat ve tedavilerden para kazanmalıdır. Kazanılan miktar hiçbir zaman anormal düzeylere ulaşmamalı, parasal açıdan yetersiz olan hastalara mümkün olduğunca yardım edilmeli, gerekmeyen tahlillerden kaçınılmalıdır. Gerekli tetkik ve operasyonlar için sağlık kurumlarından hesaplı fiyat tariflereri sağlanmalıdır.

Hekim yönlendirici olmalıdır: Doktor kendi uzmanlığı haricindeki hastalıklarda da insanlara yol gösterici olmalı, en uygun tedavi seçeneklerine yönlendirmelidir.

Hekim deneyimli olmalıdır: Doktorun gerçekleştireceği tedaviyi önceden kaç hastaya uyguladığı, operasyonu hangi sıklıkla gerçekleştirdiği çok önemlidir. Hekimin tecrübesini ayrıntılı olarak sorgulamalısınız. Bu araştırmada tereddüdünüz olursa soracağınız en önemli kişiler doktorun çalıştığı hastanedeki anestezi uzmanlarıdır.