Tayfun Genç (Çankırı Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene

Değerli okuyucularımızın doğru konulara zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi düşüncesiyle çalışmalar yaptık. Tayfun Genç (Çankırı Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene sayfamızı okurken bilgi paylaşılan ipuçlarını gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sayfalarımıza gelebilmek isterseniz hastane.uzman.org’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.


Doktorunuzu Seçerken Özen Gösterilecek Konular

Tayfun Genç (Çankırı Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene-37

Hekiminize güvenmek: Hekiminize güvenle bakmak, doktorun muayenesinde kendinizi huzurlu hissedebilmeniz , doktora yürekten güven duymanız çok mühimdir. Hekiminizin sorununuzla alakalı alacağı kararlar yaşam kalitenize direkt olarak etki edecektir. Olur da doktora güvenmezseniz, hekiminizin size tembihlerine uymakta sorun yaşarsınız. Nitelikli sağlık desteği alabilmeniz için en önde gelen koşul doktora güvenmenizdir.

Kendisinin alanındaki yeterliliği: Hekiminizin mesleki deneyimini gözlemlerken bazı noktalara özen göstermek gerekir. Tıpta son derece kısa sürede ilerlemeler hayata geçer. Buna paralel olarak türlü branşlar kendi içinde kollara ayrılırlar. Bu yüzden hekimin siziherhangi bir sebeple başka bir hekime yönlendirmesi, kendisinin acemi olduğu anlamına gelmez. Belirtilen olay ekip çalışması içinde bulunan sağlık kuruluşlarında sık sık tecrübe edilmekte olup hekiminizin deneyimsizliği değil sizin şifa bulmanıza verdiği özeni belirtir.

Hekiminizin yaklaşımı: doktorunuz soru sormaya önem veriyor mu, sorularınızı dikkatle not alıyor mu? Tedavi ederken yeterince ilgili mi? Sorunlarınızı açmanıza cesaretlendiriyor mu? Rahatsızlığınız ile alakalı size detaylı açıklama yapıyor mu? Alternatifleri izah ediyor mu? Bunlar çok mühimdir. Hastalığınız hakkında fikir almak, nedenini öğrenmek, tedavi yollarını değerlendirmek bir hasta olarak sizin hakkınızdır. Eğer hekimle böyle bir iletişimi oluşturabiliyorsanız, doktorunuzu iyi seçtiniz anlamına gelir.

Hekime Kolay Ulaşabilmek: Çağımızda iletişim son derece önemli. Özellikle gebe kadınlar acil durumda her an doktoruyla görüşmek isteyecektir. Bu gibi durumlarda doktorunuza email gibi iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. Bir takım önemsiz sorunlar hekim müdahalesi gerekmeden çözülebilir.

İletişim: Hekimin kolay anlaşılır dilden konuşması çok mühimdir. açıklama yaparken tamamen tıbbi lügat kullanması kafanızı karıştıracaktır. O nedenle hekiminizle konuşurken, ne demek istediğini anlamanız son derece mühimdir.

Doktorların bazı görevleri

Doktor Randevu Muayene-62

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, Genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini uygulamaktadır.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Ağrı 2 grupta ele alınmaktadır. Birincisi; çeşitli rahatsızlıkların işaretçisi olarak karşılaşılan akut ağrıdır. Akut ağrı bir hastalığın habercisidir. Pek çok zaman vücutta var olan bir doku tahribatının işaretçisidir. Akut ağrı vücudumuzun uyarı mekanizmasının önemli bir bileşenidir.

Patoloji: Pataloji bölümünde kadın hastalıkları, ürolojik hastalıklar, kemik hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Özellikle kanserde erken farkındalık hayati önem taşır. Standart bir check up’ta yapılması gereken testlerden bazıları; sedimentasyon, lipid düzeyi, dışkıda kan aranması.

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-76

Doktor iyi giyimli olmalıdır: Hekim hastasına saygı duymalı ve bu yüzden daima bakımlı olmalıdır. Üstüne başına gösterdiği özen onun hastasının tedavisinde de göstereceği özenin kanıtıdır.