Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Doktorları Randevu Muayene

Sitemizi ziyaret edenlerin doğru konulara kolayca göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi gayesiyle kapsamlı derlemeler yaptık. Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Doktorları Randevu Muayene yazısını incelerken paylaşılan diğer yazıları incelemeyi ihmal etmeyin. Bir daha aradığınızda kolaylıkla sayfalarımıza erişebilmek isterseniz sitemizi favori listenize ekleyebilirsiniz.


Doktor Belirlerken Önem Verilecek Konular

Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Doktorları Randevu Muayene-85

Hekime güvenmek: Doktora itimat etmek, hekiminizin karşısında kendinizi iyi hissedebilmeniz , hekiminize samimi olarak güvenmeniz gerçekten önemlidir. Hekiminizin tedavinizle ilgili olarak vereceği kararlar yaşam kalitenize doğrudan etki edecektir. Eğer hekime güven duymazsanız, kendisinin size önerilerine uyum göstermekte zorlanırsınız. Kaliteli bir hizmet almak için birinci şart hekime güven duymanızdır.

Doktorun alanındaki birikimi: Kendisinin mesleki deneyimini araştırırken bazı noktalara dikkat etmek fayda sağlar. Sağlık alanında son derece çabuk yenilikler meydana gelir. Buna paralel olarak türlü branşlar kendi içinde alt branşlara ayrılırlar. Bu yüzden doktorunuzun siziherhangi bir sebeple başka bir doktora yönlendirmesi, kendisinin kötü olduğunu göstermez. Açıklanan vaziyet takım çalışması içinde bulunan kliniklerde sıklıkla görülmekte olup hekimin tecrübesizliği olmamakla birlikte sizin şifa bulmanıza verdiği önemi vurgular.

Hekimin tutumu: Hekiminiz sorununuzu sormaya önem veriyor mu, şikayetlerinizi dikkatle not ediyor mu? Muayene süresince ne kadar ilgili? Daha fazla sormanız için ön ayak oluyor mu? Sorununuz ile ilgili size detaylı açıklama yapıyor mu? Farklı tercihleri anlatıyor mu? Bunlar oldukça mühimdir. Rahatsızlığınız ile ilgili bilgi edinmek, sebebini öğrenmek, riskleri karşılaştırabilmek en doğal hakkınızdır. Şayet hekimle bu diyaloğu kurabiliyorsanız, doktorunuzu iyi belirlediniz anlamına gelir.

Doktora Ulaşılabilirlik: Çağımızda iletişim son derece mühim. Özellikle gebe kadınlar ihtiyaç duyduğunda hemen doktorla konuşmak zorunda kalacaktır. Benzer olaylarda doktora kısa mesaj vb. telekomünikasyon gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. Bir takım mühim olmayan şikayetler hekim müdahalesi gerekmeden giderilebilir.

Diyalog: Doktorunuzun anlayacağınız şekilde iletişim kurması son derece önemlidir. açıklama yaparken sadece tıbbi kavramlar söylemesi kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden hekimle konuşurken, anlattıklarını anlayabilmeniz çok önemli önemlidir.

Doktorların bazı görevleri

Doktor Randevu Muayene-88

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Kan Hastalıkları : Hematoloji; lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen bilim dalıdır.

Bilgisayarlı tomografi : MR, merkezi sinir sistemi anjiografileri hastalıkların lokalizasyonu ile ilgili bilgi verir. Cerrahi mikroskoplar, navigasyon sistemleri, ultrasonik aspiratör, lazer, endoskopi ve radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok başarılı operasyonlar yapılmakta ve önceden kalıcı bozuklukla neticelenen ameliyatlar artık pozitif yönde sonuçlanmaktadır.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, başta akciğer kanseri olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının kesin tanısına imkan veren bronkoskopi işlemi yapılır. Bu bölümde tüm akciğer hastalıklarının tanısına yönelik poliklinik hizmeti verilir. Akciğer kaynaklı nefes darlıklarının değerlendirilmesi için cilt alerji testleri yapılır. Uyurken solunum bozuklukları ani ölüm gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemsenmesi gereken hastalıklardan biridir. Obstruktif uyku apne sendromu en sık ratlanılanıdır.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-43

Hekim deneyimli olmalıdır: Doktorun gerçekleştireceği ameliyatı önceden kaç kişiye uyguladığı, tedaviyi hangi periyotlarda yaptığı son derece mühimdir. Hekimin deneyimini kapsamlı biçimde sorgulamalısınız. Bu araştırmada tereddüdünüz olursa başvuracağınız en önemli kişiler doktorun bulunduğu sağlık kuruluşundaki anestezi uzmanlarıdır.