Varlık Erol (İzmir Genel Cerrahi) Doktoru Randevu Muayene

Ziyaretçilerimizin güncel konulara en kolay yoldan ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi düşüncesiyle derlemeler yaptık. Varlık Erol (İzmir Genel Cerrahi) Doktoru Randevu Muayene makalemizi okurken altı çizilen diğer yazıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Gelecekte ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sitemize gelebilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize ekleyebilirsiniz.


Doktor Seçerken Önem Verilecek Hususlar

Varlık Erol (İzmir Genel Cerrahi) Doktoru Randevu Muayene-50

Doktora güven duymak: Hekiminize güven duymak, hekimin karşısında kendinizi rahat hissedebilmeniz ve doktorunuza samimi olarak güven duymanız gerçekten önemlidir. Doktorunuzun rahatsızlığınızla alakalı olarak belirleyeceği kararlar yaşam kalitenize doğrudan etki gösterecektir. Olur da ona güvenmezseniz, doktorun belirttiği uyarılarına uyum göstermekte zorlanırsınız. Seçkin yardım alabilmeniz için en önde gelen şart doktora güven duymanızdır.

Hekiminizin uzmanlık deneyimi: Kendisinin mesleki yeterliliğini sorgularken bir takım noktalara önem vermek şarttır. Sağlık alanında son derece hızlı ilerlemeler meydana gelir. Aynı zamanda türlü branşlar kendi içinde alt kollara ayrılırlar. O nedenle doktorunuzun sizi muayene edip başka bir hekime yönlendirmesi, hekimin bilgisiz olduğu anlamına gelmez. Belirtilen vaziyet ekip çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde fazlaca görülmekte olup doktorun deneyimsizliği olmamakla birlikte şifa bulmanıza verdiği önemi belirtir.

Hekiminizin yaklaşımı: doktor sorununuzu sormaya özen gösteriyor mu, sorunlarınızı özenle not alıyor mu? Tedavi sırasında yeterince ilgileniyor mu? Daha fazla sormanız için ön ayak oluyor mu? Durumunuz ile ilgili size detaylı bilgi veriyor mu? Alternatifleri izah ediyor mu? Sayılanlar son derece önemlidir. Hastalığınız hakkında bilgi almak, sebebini bilmek, riskleri öğrenmek sizin hakkınızdır. Şayet hekiminizle bu diyaloğu sağlayabiliyorsanız, doktorunuzu iyi seçtiniz anlamına gelir.

Doktora Kolay Ulaşabilmek: Çağımızda iletişim oldukça vazgeçilmez. Bilhassa gebe hastalar ihtiyaç duyduğunda her an doktorla konuşmak zorunda kalacaktır. Acil durumlarda hekime kısa mesaj gibi telekomünikasyon gereçleriyle erişebilmelisiniz. Bir takım küçük problemler doktora gitmeden giderilebilir.

Diyalog: Doktorun anlaşılır dilden konuşması oldukça mühimdir. konuşurken baştan sona tıbbi lügat kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. Bu yüzden hekiminizle diyalog kurarken, açıkladıklarını anlamanız oldukça mühimdir.

Doktorların bazı hizmet kapsamları

Doktor Randevu Muayene-74

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Akciğer Hastalıkları : Endoskopi ünitesinde, akciğer kanseri başta olmak üzere, bazı akciğer hastalıklarının erken teşhisine imkan veren bronkoskopi işlemi yapılmaktadır. Bu bölümde tüm akciğer rahatsızlıklarının tedavisine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir. Akciğer kaynaklı solunum problemlerinin tanısı amacına yönelik solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Uyku durumunda solunum bozuklukları kalp gibi sonuçları ile uyku hastalıkları arasında en önemli hastalıklardandır. Obstruktif uyku apne sendromu sıklıkla görülenidir.

Hekim Nasıl Olmalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-20

Doktor güler yüzlü olmalıdır: Sağlık sorunları insanları huzursuz eden durumlardır. Güven rahatsızlıkların iyileşmesinde çok mühim bir faktördür. Sağlık sorunu nedeniyle stres altında bulunan kimseye hekim pozitif enerji vermeli, hastalığı en kısa zamanda iyileştireceğine dair moral vermelidir. Samimi davranmalı, hastanın içinde bulunduğu psikolojiyi anlayarak yumuşak davranmalıdır.

Hekim öğretici olmalıdır: Hekim hastalığın ne olduğunu, nasıl iyileştirileceğini, olursa tedavi sonrasında neler yaşanabileceğini, iyileşmesi için yaşantısında nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini anlaşılır bir dille anlatmalıdır. Tüm soruları takip edip ayrıntılı biçimde yanıtlamalıdır. Hasta ile empati kurmalı ve endişelerine anlayış göstermelidir. Tedavi sonrasında oluşabilecek beklenmeyen durumlar hakkında açıklama yapmalıdır.

Hekim yardımcı olmalıdır: Doktor, mesleği gereği gerçekleştirdiği operasyon ve muayenelerden para kazanmalıdır. Bu para hiçbir zaman anormal düzeylere çıkmamalı, parasal açıdan yetersiz olan kişilere olanaklar dahilinde destek çıkılmalı, gereksiz tahlillerden kaçınılmalıdır. Gerekli tetkik ve ameliyatlar için sağlık kuruluşlarından uygun fiyat tariflereri sağlanmalıdır.

Hekim yönlendirici olmalıdır: Hekim kendi uzmanlığı haricindeki konularda da insanlara destek olmalı, en uygun uzmanlara yönlendirmelidir.