Yalçın Balkancı (Bursa Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene

Okuyucularımızın pratik bilgilere zahmet çekmeden göz atabilmesi ve cevap bulabilmesi için kapsamlı araştırmalar oluşturduk. Yalçın Balkancı (Bursa Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene bilgilerini gözden geçirirken bilgi paylaşılan ipuçlarını gözden geçirmeyi atlamayın. Tekrar ihtiyacınız olduğunda pratik olarak sitemize erişebilmek için sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.


Doktorunuzu Belirlerken Dikkat Edilecek Hususlar

Yalçın Balkancı (Bursa Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene-44

Doktora güvenmek: Doktora güvenle bakmak, hekiminizin muayenesinde kendinizi güvenli hissedebilmeniz ve hekiminize sahiden itimat etmeniz gerçekten önemlidir. Doktorunuzun rahatsızlığınızla ilgili olarak alacağı hükümler sağlığınıza doğrudan etki gösterecektir. Eğer hekiminize güvenmezseniz, kendisinin belirttiği tembihlerine uyum göstermekte sorun yaşarsınız. Seçkin muayene hizmeti alabilmek konusunda birinci koşul doktorunuza güven duymanızdır.

Doktorun mesleki deneyimi: Kendisinin uzmanlık tecrübesini araştırırken bir takım noktalara dikkat etmek şarttır. Tıp biliminde çok çabuk yenilikler meydana gelir. Bununla birlikte türlü dallar kendi içinde alt uzmanlık alanlarına bölünürler. O nedenle doktorunuzun sizi muayene edip diğer bir uzmana göndermesi, doktorun yetersiz olduğu anlamına gelmez. Açıklanan olay takım çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında fazlaca tecrübe edilmekte olup doktorunuzun tecrübesizliği olmamakla birlikte sizin iyileşmenize verdiği önemi belirtir.

Doktorunuzun yaklaşımı: doktorunuz şikayetlerinizi sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı dikkatle not ediyor mu? İnceleme ederken ne kadar ilgili? Soru sormaya teşvik ediyor mu? Durumunuz ile ilgili size kapsamlı bilgi veriyor mu? Seçenekleri açıklıyor mu? Sayılanlar oldukça mühimdir. Sağlığınız hakkında bilgi edinmek, nedenini öğrenmek, tedavi yollarını bilmek en doğal hakkınızdır. Şayet doktorla bu diyaloğu kurabiliyorsanız, doktorunuzu doğru belirlediniz demektir.

Hekime Ulaşabilmek: Çağımızda iletişim son derece mühim. Özellikle bebek bekleyen hastalar acil durumda her an doktoruyla görüşmek isteyecektir. Bu gibi durumlarda hekime telefon vb. iletişim gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. kimi küçük sorunlar doktora gitmeden çözülebilir.

Diyalog: Doktorunuzun anlayabileceğini bir şekilde konuşması çok önemlidir. konuşurken baştan sona anlamayacağınız kavramlar kullanması kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden hekimle konuşurken, anlattıklarını kavrayabilmeniz çok önemli önemlidir.

Hekimlerin hizmet alanları

Doktor Randevu Muayene-86

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkinlerin kalp ameliyatlar yapılmaktadır.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Patoloji: Pataloji bölümünde karaciğer hastalıkları, baş-boyun hastalıkları, yumuşak doku hastalıkları, göz hastalıkları ve diğer sistem ve doku hastalıkları ile ilgili patolojik tanı çalışmaları yapılır.

Nöroloji : Nöroloji birimleri sinir sistemini etkileyen hastalıklarla ilgilenir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Yoğun bakım : İleri teknolojinin de katkılarıyla, son yıllarda yoğun bakım hizmeti büyük gelişmeler göstermiştir. Tüm cerrahi ve dahili dalların, son derece gelişmiş teknolojiye sahip laboratuarın ve görüntüleme merkezinin 24 saat süreyle desteği olmaksızın yoğun bakım ünitesinde etkin yaşamsal destek ve tedavi sağlanması mümkün değildir.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-72

Hekim açıklayıcı olmalıdır: Doktor problemin kaynağının ne olduğunu, nasıl tedavi edileceğini, olursa tedavi sırasında neler yaşanabileceğini, iyileşmesi için günlük yaşamda nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini anlaşılır bir dille anlatmalıdır. Her soruyu dinleyip ayrıntılı şekilde yanıtlamalıdır. Kendisini hastanın yerine koymalı ve endişelerine anlayış göstermelidir. Tedavi sırasında meydana gelebilecek komplikasyonlar ile ilgili bilgi vermelidir.

Doktor yardımsever olmalıdır: Hekim, meslek gereği yaptığı ameliyat ve tedavilerden kazanç sağlamalıdır. Kazanılan miktar hiçbir zaman anormal rakamlara çıkmamalı, maddi durumu yetersiz olan kişilere mümkün olduğunca yardımcı olunmalı, gereksiz tedavilerden uzak durmalıdır. Gereken tetkik ve ameliyatlar için sağlık kurumlarından uygun fiyat tariflereri sağlanmalıdır.

Doktor iyi giyimli olmalıdır: Hekim mesleğine saygı göstermeli ve bu sebepten ötürü her zaman bakımlı görünmelidir. Kendisine gösterdiği önem onun karşısındakinin tedavisinde de göstereceği özenin kanıtıdır.

Doktor gelişmeleri takip etmelidir: Tıp bilimi akıl almaz bir ivmeyle gelişmektedir. Teknolojiy takip etmek ancak ileri milletlerdeki etkinliklere katılmak yoluyla olur. Bilimin gereklerinden istifade etmeyen doktorlar insanlara en güncel tedavi yöntemlerini sunamaz.