Yaşar Ekren (İstanbul Enfeksiyon Hastalıkları) Doktoru Randevu Muayene

Değerli ziyaretçilerimizin güncel konulara pratik bir şekilde ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi için özenli çalışmalar yaptık. Yaşar Ekren (İstanbul Enfeksiyon Hastalıkları) Doktoru Randevu Muayene makalesini okurken bilgi verilen diğer yazıları incelemeyi pas geçmeyin. Tekrar aradığınızda pratik olarak sayfalarımıza girebilmek isterseniz bu siteyi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.


Doktorunuzu Belirlerken Özen Gösterilecek Konular

Yaşar Ekren (İstanbul Enfeksiyon Hastalıkları) Doktoru Randevu Muayene-86

Doktora güvenle yaklaşmak: Hekime güvenle yaklaşmak, kendisinin muayenesinde iyi hissedebilmeniz , hekiminize sahiden itimat etmeniz çok mühimdir. Onun sağlık probleminizle ilgili olarak belirleyeceği hükümler yaşam kalitenize direkt olarak tesir gösterecektir. Olur da ona güvenmezseniz, onun verdiği tembihlerine uyum göstermekte zorluk çekersiniz. Seçkin bir hizmet alabilmeniz için en önde gelen şart ona güvenmenizdir.

Kendisinin uzmanlık deneyimi: Doktorunuzun uzmanlık birikimini gözlemlerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Sağlık alanında çok çabuk ilerlemeler hayata geçer. Bununla birlikte farklı dallar kendi içinde kollara bölünürler. Belirtilen sebepten ötürü doktorunuzun sizi muayene edip diğer bir doktora yönlendirmesi, onun deneyimsiz olduğunu göstermez. Belirtilen vaziyet ekip çalışması içinde bulunan sağlık kuruluşlarında sıklıkla tecrübe edilmekte olup doktorun bilgisizliği değil sizin iyileşmenize gösterdiği özeni belirtir.

Doktorun tutumu: hekim şikayetlerinizi sormaya önem veriyor mu, sorunlarınızı özenle not alıyor mu? Muayene süresince ne kadar ilgili? Daha fazla sormanız için cesaretlendiriyor mu? Hastalığınız ile alakalı size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Farklı tercihleri anlatıyor mu? Bunlar oldukça önemlidir. Rahatsızlığınız hakkında bilgi almak, nedenini öğrenmek, tedavi yollarını bilmek en doğal hakkınızdır. Eğer hekiminizle bu iletişimi sağlayabiliyorsanız, doktorunuzu iyi belirlediniz demektir.

Doktora Ulaşabilmek: Günümüzde iletişim çok mühim. Bilhassa hamile kadınlar acil durumda hemen doktoruyla görüşmek isteyecektir. Bu gibi durumlarda hekime mesaj vb. iletişim gereçleriyle ulaşabilmelisiniz. kimi tıbbi müdahale gerektirmeyen şikayetler muayeneye gitmeden giderilebilir.

Karşılıklı Diyalog: Hekimin kolay anlaşılır şekilde iletişim kurması oldukça önemlidir. Bilgi verirken tamamen anlamayacağınız kavramlar söylemesi kafanızı karıştıracaktır. Bu yüzden doktorla konuşurken, açıkladıklarını anlamanız oldukça mühimdir.

Hekimlerin hizmet kapsamları

Doktor Randevu Muayene-50

Sinir Sistemi Hastalıkları : Nörologlar, diğer uzmanlık dallarına da sık olarak konsültasyon hizmeti vermektedir.

Algoloji (Ağrı Kliniği) : Günümüzde ağrı iki grupta incelenmektedir. Birincisi; çeşitli rahatsızlıkların uyarıcısı olan akut ağrıdır. Akut ağrı hastalığın belirtisidir. Pek çok kez vücutta var olan bir doku hasarının işaretçisidir. Akut ağrı vücudumuzun uyarı sisteminin önemli bir bileşenidir.

Kan Hastalıkları : Hematoloji, son yıllarda çok önemli gelişmelerin kat edildiği, hastalıklarda tedavi seçeneklerinin arttığı, klinik çalışmaların en çok yapıldığı alanlardan biridir.

Check-up merkezi : Check up, henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır. Birçok hastalıkta erken teşhis kişinin yaşam konforunu artırarak, yaşam süresini de uzatacaktır. Standart bir check up kontrolünde yapılması gereken testlerden bazıları; sedimentasyon, hepatit testi, elektrokardiyografi.

Dahiliye : Dahiliye birimi kendi içinde birçok branşa ayrılır. Ateşli hastalıklardan metabolik hastalıklara tüm sorunların çözüm merkezidir. Bazı alt dallar: Göğüs Hastalıkları, Onkoloji, Diyabet.

Jinekoloji: İnfertilite (kısırlık) tedavisi, psikolojik danışmanlık hizmetleri, tüp bebek uygulamalarında embriyolarda genetik inceleme (PGT), tekrarlayan düşüklerin tanı ve tedavisi, prenatal (doğum öncesi) tanı ve riskli gebeliklerin takibi gibi alanlarda son derece başarılı uygulamalar yapılmaktadır.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut bölümler ile desteklenen Acil Servis, gece de hastane içinde kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. profesyonelleri tarafından desteklenir. Diğer branşlarda ise nöbet tutan doktorlar acil servisten çağrıldıklarına mümkün olduğunca çabuk davranarak acil konsültasyona cevap vermektedir. Tıbbi techizatlar bulunan olan acil serviste, yatak başı ekranları yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir travma odası bulunabilir.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Çocukların dişlerinin tedavileri, uzmanlığın gerekli olduğu bir daldır. Çocukların büyüme çağında iskeletsel çene gelişimi, Ortodontist tarafından izlenmelidir. Büyüme çağında bulunan çocukların düzgün çene yapısına sahip olmalarını sağlayacak tedbirler alınmalıdır.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-32

Hekim erişilebilir olmalıdır: Hasta ameliyat olduğu hekime beklenmeyen durumda erişebileceğini bilmelidir. Doktor mobil vermekten geri durmamalı, acil durumlarda çağrılara yardımcısı değil kendisi yanıt vermelidir.

Doktor yenilikleri takip etmelidir: Tıp teknolojisi baş döndürücü bir ivmeyle gelişmektedir. Teknolojiy takip etmek ancak ileri milletlerdeki etkinliklere gitmek yoluyla olur. Teknolojinin gereklerinden istifade etmeyen hekimler insanlara en modern tedavi metotlarını ulaştıramaz.