Yaşar Şenkal (Uşak Beyin Sinir Cerrahisi) Doktoru Randevu Muayene

Ziyaretçilerimizin gerçek verilere zahmet çekmeden göz atabilmesi ve okuyabilmesi gayesiyle özenli çalışmalar gerçekleştirdik. Yaşar Şenkal (Uşak Beyin Sinir Cerrahisi) Doktoru Randevu Muayene sayfamızı incelerken önemi vurgulanan tavsiyeleri incelemeyi unutmayın. İleride ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla makalelerimize erişebilmek için bu siteyi favorilerinize ekleyebilirsiniz.


Hekiminizi Seçerken Özen Gösterilecek Konular

Yaşar Şenkal (Uşak Beyin Sinir Cerrahisi) Doktoru Randevu Muayene-41

Doktorunuza güvenmek: Doktora güven duymak, onun denetiminde huzurlu hissetmeniz ve doktora gerçekten güvenmeniz gerçekten önemlidir. Hekiminizin sizinle alakalı vereceği kararlar yaşam kalitenize direkt olarak etki gösterecektir. Olur da hekime itimat etmezseniz, hekimin size önerilerine uymakta zorluk çekersiniz. İşe yarar sağlık yardımı alabilmeniz konusuyla ilgili ilk koşul hekiminize güven duyabilmenizdir.

Hekiminizin mesleki yeterliliği: Hekimin mesleki deneyimini gözlemlerken bazı konulara önem vermek fayda sağlar. Tıpta çok çabuk yenilikler meydana gelir. Aynı zamanda türlü uzmanlık alanları kendi içinde kollara bölünürler. Belirtilen sebepten ötürü hekimin siziherhangi bir sebeple başka bir doktora göndermesi, doktorunuzun bilgisiz olduğunu göstermez. Açıklanan olay takım çalışmasına katkıda bulunan kliniklerde sık sık yaşanmakta olup hekiminizin bilgisizliği değil sağlığınıza verdiği önemi vurgular.

Hekimin tutumu: doktor soru sormaya önem veriyor mu, sorularınızı dikkatle not alıyor mu? Tedavi süresince ne kadar ilgili? Daha fazla sormanız için ön ayak oluyor mu? Hastalığınız ile alakalı size ayrıntılı bilgi veriyor mu? Seçenekleri anlatıyor mu? Bunlar oldukça önemlidir. Hastalığınız ile ilgili fikir edinmek, nedenini bilmek, riskleri karşılaştırabilmek sizin hakkınızdır. Eğer doktorla bu iletişimi sağlayabiliyorsanız, doktorunuzu iyi belirlediniz demektir.

Hekiminize Ulaşabilmek: Günümüzde telekomünikasyon son derece önemli. Özellikle bebek bekleyen bayanlar beklenmedik bir durumda her an doktoruyla görüşmek zorunda kalacaktır. Benzer olaylarda doktorunuza cep telefonu gibi telekomünikasyon araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. Bir takım mühim olmayan şikayetler uzaktan çözülebilir.

Karşılıklı Diyalog: Hekiminizin anlayacağınız dilden konuşması çok mühimdir. Bilgi verirken tamamen anlamayacağınız kavramlar söylemesi sizi çıkmaza sokacaktır. O nedenle doktorunuzla konuşurken, ne demek istediğini anlayabilmeniz oldukça mühimdir.

Doktorların bazı ilgi alanları

Doktor Randevu Muayene-10

Kardiyovasküler Cerrahi / Kalp ve Damar Cerrahisi : Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde yetişkin kalp operasyonları yapılmaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin Cerrahisi tıpta çok süratle gelişen bölümlerden biridir.

Kemoterapi : Kemoterapi, tümörün ilaçla tedavi edilmesi demektir. Cerrahi ve ışın tedavisi ile birlikte tümör tedavisinin çok önemli bir parçasıdır. Kemoterapi ile tümör hücreleri öldürülür veya tümörün büyümesi durdurulmaya çalışılır. Bazen tek, bazen birkaç ilaç çeşitli yollarla verilerek uygulanır.

Enfeksiyon Hastalıkları : Enfeksiyonlar vücudun herhangi bir bölgesinde kendini gösterebilen, parazitler tarafından ortaya çıkan ve bazıları bulaşıcı olabilen hastalıklardır. ishallerden ciddi hatta ölümcül olabilen sarılıklara kadar enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından tedavi edilebilmektedir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut tüm branşlar tarafından desteklenen acil servis, gece hastane içinde kendi bölümlerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. hekimleri ile desteklenir. Öteki bölümlerde ise nöbette bulunan uzmanlar acil servisten çağrıldıklarına çok çabuk davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi cihazlar ile donatılmış olan acil servis içerisinde, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli gözlemleri burada yapılır. Bunun haricinde bir muayene odası bulunabilir.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-77

Doktor dürüst olmalıdır: Hekim hastalarına karşı son derece açık olmalı, hastasından hiçbir gerçeği katiyen gizlememelidir. Ameliyat dışı tedavilerle tedavi şansı bulunan kişi ameliyata alınmamalı, ameliyat mutlak gerekliyse tercih edilmelidir. Hekim tedavideki her adımı maddi fayda beklemeden yapmalıdır. Yapılacak tetkikler ve operasyon yapılırken ihtiyaç duyulacak malzemelerden ek bir kazanç beklentisinde olmamalıdır.

Doktor iyi giyimli olmalıdır: Hekim mesleğine saygı duymalı ve bu sebepten ötürü daima bakımlı olmalıdır. Üstüne başına gösterdiği özen onun hastasının tedavisinde de göstereceği özenin göstergesidir.