Yılmaz Güzel (İstanbul Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene

Sitemizi takip edenlerin derli toplu sayfalara en kolay yoldan erişebilmesi ve anlayabilmesi için derlemeler yaptık. Yılmaz Güzel (İstanbul Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene makalesini incelerken önemi vurgulanan ipuçlarını gözden geçirmeyi pas geçmeyin. İleride ihtiyacınız olduğunda pratik olarak sitemize girebilmek için bu siteyi favorilerinize ekleyin.


Hekim Seçerken Önem Verilecek Noktalar

Yılmaz Güzel (İstanbul Kadın Hastalıkları Doğum) Doktoru Randevu Muayene-28

Doktora güvenmek: Hekime güvenle bakmak, hekimin yanında kendinizi güvende hissetmeniz ve doktora içten güvenmeniz çok önemlidir. Kendisinin sorununuzla ilgili alacağı kararlar yaşam kalitenize doğrudan tesir edecektir. Şayet doktora güvenmezseniz, doktorun verdiği önerilere uyum göstermekte problem yaşarsınız. İşe yarar muayene hizmeti görmek için birinci koşul hekiminize itimat duymanızdır.

Doktorunuzun mesleki tecrübesi: Hekiminizin uzmanlık yeterliliğini araştırırken bir takım noktalara özen göstermek fayda sağlar. Sağlık alanında çok çabuk ilerlemeler hayata geçer. Aynı zamanda çeşitli dallar kendi içinde kollara ayrılırlar. Bu yüzden hekiminizin siziherhangi bir sebeple başka bir doktora göndermesi, doktorunuzun deneyimsiz olduğu anlamına gelmez. Belirtilen durum ekip çalışması içinde bulunan kliniklerde fazlaca tecrübe edilmekte olup doktorunuzun tecrübesizliği olmamakla birlikte iyi olmanıza verdiği ehemmiyeti belirtir.

Doktorun tutumu: doktor sorununuzu sormaya özen gösteriyor mu, sorularınızı dikkatle not alıyor mu? İnceleme ederken ne kadar ilgili? Soru sormaya cesaretlendiriyor mu? Durumunuz konusunda size detaylı bilgi veriyor mu? Alternatifleri açıklıyor mu? Bunlar son derece önemlidir. Hastalığınız hakkında bilgi almak, nedenini bilmek, riskleri karşılaştırabilmek en tabi hakkınızdır. Eğer doktorla bu diyaloğu kurabiliyorsanız, hekiminizi iyi seçtiniz anlamına gelir.

Hekime Kolay Ulaşabilmek: Günümüzde telekomünikasyon son derece önemli. Özellikle hamile hastalar ihtiyaç duyduğunda hemen doktorla görüşmek isteyecektir. Bu gibi durumlarda hekiminize kısa mesaj vb. iletişim araçlarıyla ulaşabilmelisiniz. kimi tıbbi müdahale gerektirmeyen sorunlar doktora gitmeden giderilebilir.

İletişim: Hekimin kolay anlaşılır şekilde anlatması oldukça önemlidir. Bilgi verirken tamamen anlamayacağınız kavramlar kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. Bu yüzden hekimle diyalog kurarken, konuştuklarını kavrayabilmeniz oldukça önemlidir.

Hekimlerin uzmanlık alanları

Doktor Randevu Muayene-46

Tüp Bebek Merkezi : Tüp bebek merkezleri, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar farklı birçok konuda başarı için yoğun çaba harcar.

Pediatri : Çocuk Acil Servisi 7/24 hizmet vermektedir.

Nükleer Tıp : .Halen ülkemizde üniversitelerde, büyük illerin devlet ve sigorta hastaneleri ile bazı özel merkezlerde hizmet veren nükleer tıp bölümlerinde hemen her organ sistemiyle ilgili hastalıklarda fonksiyon (işlev) görüntülemesi yapılmaktadır.

Genel Cerrahi : Genel Cerrahi çok önemli ve geniş bir alandır. İlgi alanına giren organların ve bunların hastalıkları ve tedavilerinin çeşitliliği ve bu alanlarda süratle gelişen teknoloji, cerrahi teknik uygulamalar ve hızla biriken yeni bilgi bir kişinin genel cerrahinin her alanında aynı bilgi ve beceriyi gösterebilmesini nerede ise imkansız kılmaktadır. Bu nedenle günümüzde artık genel cerrahi yerini yavaş yavaş özel cerrahiye bırakmaktadır.

Ağız ve Diş Hastalıkları : Pedodonti tedavisi, uzman yaklaşımı gerektiren ayrı bir diş hekimliği dalıdır. Çocuğun gelişme döneminde iskeletsel çene gelişimi, Ortodontistler tarafından kontrol altında tutulmalıdır. Gelişim sürecindeki çocukların düzgün bir çene yapısına sahip olmalarını sağlayacak önlemler alınmalıdır.

Hekim Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-27

Doktor pozitif olmalıdır: Sağlık sorunları hastaları huzursuz eden durumlardır. Moral hastalıkların tedavisinde oldukça önemli bir etkendir. Hastalık nedeniyle huzursuz olan kimseye hekim güler yüzüyle güven vermeli, rahatsızlığı kısa sürede atlatacağına dair telkinde bulunmalıdır. İçten yaklaşmalı, hastanın içinde bulunduğu durumu tahmin ederek sevecen davranmalıdır.

Doktor öğretici olmalıdır: Hekim hastalığın ne olduğunu, nasıl iyileştirileceğini, olursa ameliyat sırasında neler olabileceğini, iyileşmesi için yaşamında nelere önem vermesi dikkat etmesi gerektiğini ayrıntılı anlatmalıdır. Her soruyu dinleyip detaylı şekilde yanıtlamalıdır. Hasta ile empati kurmalı ve tasalarına anlayış göstermelidir. Ameliyat boyunca olabilecek komplikasyonlar hakkında açıklama yapmalıdır.