Zühre Sarp Taymaz (İzmir Göğüs Hastalıkları) Doktoru Randevu Muayene

Değerli okuyucularımızın detaylı yazılara pratik yoldan ulaşabilmesi ve anlayabilmesi için uzun süren araştırmalar oluşturduk. Zühre Sarp Taymaz (İzmir Göğüs Hastalıkları) Doktoru Randevu Muayene bilgilerini gözden geçirirken bilgi paylaşılan ipuçlarını incelemeyi unutmayın. Daha sonra aradığınızda kolaylıkla sayfalarımıza ulaşabilmek için web sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz.


Hekim Seçerken Özen Gösterilecek Hususlar

Zühre Sarp Taymaz (İzmir Göğüs Hastalıkları) Doktoru Randevu Muayene-70

Hekime güvenle bakmak: Doktora güvenle bakmak, doktorun karşısında güvende hissedebilmeniz ve doktorunuza gerçekten itimat etmeniz oldukça önemlidir. Kendisinin hastalığınızla ilgili alacağı kararlar yaşam kalitenize direkt olarak tesir edecektir. Eğer doktora güvenmezseniz, kendisinin size önerilerine uymakta sorun yaşarsınız. Seçkin bir yardım almak konusuyla ilgili birinci şart hekiminize itimat duymanızdır.

Kendisinin alanındaki birikimi: Hekimin mesleki tecrübesini gözlemlerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Sağlık alanında oldukça çabuk ilerlemeler meydana gelir. Aynı zamanda çeşitli uzmanlık alanları kendi içinde dallara bölünürler. Bu yüzden hekiminizin sizi muayene edip diğer bir hekime göndermesi, doktorun yetersiz olduğunu göstermez. Bu olay ekip çalışmasına katkıda bulunan sağlık kuruluşlarında sık sık yaşanmakta olup doktorunuzun deneyimsizliği değil sizin sağlığınıza verdiği ehemmiyeti vurgular.

Hekiminizin yaklaşımı: hekim şikayetlerinizi sormaya önem veriyor mu, sorularınızı özenle not ediyor mu? Muayene süresince yeterince ilgileniyor mu? Sorunlarınızı açmanıza cesaretlendiriyor mu? Hastalığınız ile ilgili size detaylı açıklama yapıyor mu? Seçenekleri açıklıyor mu? Bunlar oldukça önemlidir. Hastalığınız ile alakalı fikir edinmek, sebebini bilmek, tedavi yollarını öğrenmek sizin hakkınızdır. Şayet hekiminizle bu diyaloğu sağlayabiliyorsanız, hekiminizi iyi seçtiniz demektir.

Hekime Ulaşılabilirlik: Çağımızda telekomünikasyon son derece mühim. Özellikle bebek bekleyen hastalar beklenmedik bir durumda her an doktorla konuşmak zorunda kalacaktır. Bu gibi olaylarda doktora mobil telefon gibi iletişim gereçleriyle erişebilmelisiniz. Bazı önemsiz problemler hekim müdahalesi gerekmeden çözülebilir.

Karşılıklı Diyalog: Hekimin anlayacağınız şekilde anlatması oldukça önemlidir. Bilgi verirken tamamen anlamayacağınız terimler kullanması sizi çıkmaza sokacaktır. Bu yüzden hekimle konuşurken, söylediklerin anlayabilmeniz çok önemli mühimdir.

Doktorların bazı hizmet alanları

Doktor Randevu Muayene-79

Sinir Sistemi Hastalıkları : Beyin damar hastalıkları, baş ağrısı, epilepsi(sara), periferik sinir hastalıkları, kas hastalıkları, multupl skleroz ve benzeri hastalıklar, uyku bozuklukları, nöroloji bölümünün yoğun olarak ilgilendiği hastalık gruplarını oluşturur.

Üroloji: Özellikle son yıllarda giderek daha yaygın uygulama alanı bulan ve sıklıkla da prostat cerrahisi ile taş hastalıklarında olmak üzere, günümüz teknolojisinin tıbbi uygulamalara sunduğu tüm kapalı ameliyat girişimleri için gereken sistemleri mevcuttur.

Ortopedi : Ortopedi ve Travmatoloji birimi, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisinde, teknolojinin geniş olanaklarından yararlanarak, hastalara en uygun tedaviyi bilimsel düzeyde planlamakta ve uygulamaktadır.

Beyin Cerrahisi / Nöroşiruji : Beyin ve omurilik üzerine bugün bütün girişimler emniyetle uygulanabilir hale gelmiştir.

Acil Servis : Gün içinde hastanede mevcut tüm branşlar tarafından destek gören acil servis, gece saatlerinde de hastane içinde kendi servislerinde nöbet tutan anestezi, kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi, jinekoloji, çocuk hastalıkları ve radyoloji vb. profesyonelleri tarafından desteklenir. Öteki branşlarda ise nöbetteki doktorlar acil servise çağrıldıklarına oldukça hızlı davranarak acil konsültasyona destek verir. Tıbbi cihazlar bulunan olan acil serviste, yatak başı monitörleri yerleştirilmiş müşahede odası bulunur. Hastaların öncelikli tedavileri bu bölümde yapılmaktadır. Bunun haricinde bir resüssitasyon odası bulunabilir.

Doktor Hangi Özellikleri taşımalıdır?

En-iyi-hekim-doktor-02

Hekim yönlendirici olmalıdır: Hekim kendi dalı dışındaki hastalıklarda da hastaya destek olmalı, uygun hekimlere yönlendirmelidir.

Hekim deneyimli olmalıdır: Doktorun uygulayacağı ameliyatı önceden kaç hastaya uyguladığı, tedaviyi hangi sıklıkla gerçekleştirdiği çok önemlidir. Hekimin deneyimini kapsamlı olarak sorgulamalısınız. Bu konuda tereddüdünüz varsa soracağınız en önemli kişiler doktorun hizmet verdiği hastanedeki ameliyathane çalışanlarıdır.

Doktor yenilikleri takip etmelidir: Tıp bilimi akıl almaz bir hızla gelişmektedir. Yenilikler takip etmek sadece ilerlemiş milletlerdeki kongrelere gitmek yoluyla olur. Bilimin gereklerinden yararlanmayan doktorlar insanlara en modern tıp tekniklerini ulaştıramaz.